برخی از افراد برای دست یابی به تانسب اندام به رژیم گیاهخواری روی می آورند . آیا شما با رژیم گیاهخواری آشنا هستید در تانما از رژیم گیاهخواری بیشتر بخوانید!یک رژیم غذایی خام عمدتا از گیاهان خام، که به آرامی حرارت داده شده اند تشکیل شده است. رژیم خام گیاهخواری برای سالم خوردن میوه ها و سبزیجات ، داشتن انرژی بیشتر، از دست دادن وزن و یا حتی مبارزه یا جلوگیری از برخی از بیماری ها موثر است.

این رژیم لاغری یکی از ساده ترین، سالم ترین راه برای تناسب اندام است.یک رژیم غذایی خام لاغری می تواند ساده یا پیچیده باشد و هیچ قانون سفت و سختی برای این رژیم وجود ندارد و فقط خود شخص است که می تواند این راه ها را برای رژیم لاغری خود انتخاب نماید.

معمولا انواع سالاد، غلات خیس یا خام، شیر مغزها و هر محصول دیگری که بدون شکر، بدون الکل و هیچ یک از محصولات حیوانی و محصولات بدون کافئین را می توان در این رژیم قرار داد.

رژیم خام گیاهخواری برای کاهش ورزن

برنامه رژیم خام گیاهخواری لازم نیست که پیچیده باشد و باید بیشتر میوه ها و سبزیجات خام را در رژیم غذایی خود بگنجانید و تمامی محصولات حیوانی باید حذف گردد. بسیاری از مردم برای بهبود هضم غذایی و داشتن انرژی و وزن مناسب به سوی این نوع رژیم می روند.

در این مطلب چند دستورالعمل و ایده برای این نوع رژیم به شما پیشنهاد می کنیم.

فهرست مواد خام گیاهخواری

همه مواد غذایی که در ادامه گفته شده اند باید ارگانیک و خام باشند.

لیست مواد غذایی خام – میوه ها

سیب

پرتقال

موز

گریپ فروت

رژیم گیاهخواری

مصرف میوه جهت کاهش وزن

 

لیمو

لیمو ترش سبز

انگور

توت فرنگی

تمشک

طالبی

لیست مواد غذایی خام – سبزیجات

پیاز

هویج

سبزیجات برگ دار (اسفناج، کلم، کاهو و…)

جعفری

نعناع تازه

رژیم گیاهخواری

کاهش وزن با سبزیجات

 

فلفل سبز

فلفل دلمه ای قرمز

خیار

سیر

کرفس

گوجه فرنگی

لیست مواد غذایی خام – آجیل و دانه ها

بادام

گردو

دانه های آفتاب گردان

دانه کنجد

رژیم گیاهخواری

مصرف موثر آجیل در کاهش وزن

 

بادام هندی

آجیل ماکادمیا

تخم شاه دانه

لیست مواد غذایی خام – روغن و ادویه

روغن زیتون

روغن نارگیل

گیاهان و ادویه جات (آویشن، ریحان، کاری، دارچین، میخک، فلفل شیرین )

نمک دریایی

وانیل

رژیم گیاهخواری

رژیم بدن با ادویه جات

 

خرمای خشک

نارگیل خشک

کشمش

کاکائو

یک برنامه کامل روزانه غذایی، خام گیاهخواری

صبحانه: منوی صبحانه خام شامل میوه ای خاص یا مخلوطی از میوه ها است.
میان وعده صبحانه: برای میان وعده رژیم خام گیاهخواری به طور معمول توصیه می شود از چند قطعه میوه یا از چند دانه آجیل خام، استفاده شود.
ناهار: یک منوی رژیم غذایی خام گیاهخواری ممکن است شامل یکی از گزینه های مختلف برای ناهار گیاهی خام، از جمله سالاد با برخی از مواد غذایی دارای چربی سالم (مانند آووکادو، روغن زیتون و یا آجیل خرد شده)، سوپ است.

و یا یک غذای گیاهخواری مانند رشته فرنگی خام، همبرگر گیاهی که از مخلوط گیاهان خام تولید می شود.

وعده بعد از ظهر: میان وعده بعد از ظهر در منو رژیم غذایی خام ممکن است شامل برخی از میوه ها، سبزیجات و یا حتی یک تکه از کیک سبزیجات خام یا یک کاسه پودینگ سبزیجات خام باشد.
شام: برای شام، بسیاری از منو های غذایی خام شبیه به منوی غذایی نهار خام هستند. با این حال ممکن است یک غذای متراکم تر، که معمولا از ترکیب آجیل به دست می آید، استفاده شود.
دسر : بهترین بخش که گیاهخواران خام دوست دارند دسر است. برای دسر سعی کنید از کیک پنیر (غیر لبنی)، کیک های شکلاتی رژیمی و یا پودینگ رژیمی استفاده کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید