لاغری سریع پا برای خیلی از افراد یک خواسته مهم و حیاتی است . بسیاری از متخصصان معتقدند که سبک غذایی افراد می تواند بر چاقی های موضعی آنها موثر باشد اگر شما هم این روزهای در جستجویی راهی برای لاغری سریع ران پا خود هستید این مطلب از تانما را از دست ندهید

لاغری سریع ران پا

خیلی از افراد به دنبال لاغری سریع ران هستند ، این روزها بدلیل تغییرات زیادی که در برنامه ی غذایی و ذائقه مردم بوجود آمده است اکثر مردم با مساله اضافه وزن و چاقی دست به گریبان هستند.انواع مختلفی از چاقی وجود دارد که هر کدام به نحوی باعث میشود که شما زیبایی اندام خود را از دست بدهید.

چاقی گلابی شکل نوعی از چاقی است که این روزها بسیاری از مردم به آن دچار شده اند و به صورت مستقیم به چاقی ران پا مربوط است.در چاقی گلابی شکل قسمت های ران پا،باسن و کمر نسبت به قسمت های دیگر بدن چاق تر شده و مقدار چربی بیشتری در این قسمت ها انباشته میشود.

لاغری سریع ران پا

لاغری سریع ران پا با ورزش

لاغری ران با ورزش

لاغری سریع ران با پیاده روی

لاغری ران با پیاده روی یکی از روش های ارزان و همیشه در دسترس است .پیاده روی یکی از بهترین روش های لاغری است.برای لاغری فوری ران سعی کنید روزانه بین ۳۰ دقیقه تا ۹۰ دقیقه پیاده روی تند داشته باشید.برای بهترین نتیجه یک روز زیاد تر و یک روز کمتر پیاده روی کنید.ولی در مجموع باید در طول هفته این مقدار به حداقل ۱۵۰ دقیقه معادل ۲٫۵ ساعت برسد.

البته برای پیاده روی میتوانید از دستگاه تردمیل نیز استفاده کنید و روزی نیم ساعت پیاده روی با شیب مثبت روی تردمیل انجام بدهید.پیاده روی تنددر بعضی از موارد میتواند از دویدن نیز مفید تر باشد به این دلیل که دویدن به مفاصل پا فشار زیادی وارد میکند و میتواند باعث اسیب شود.

اگر هدف شما این است که در پیاده روی چربی بیشتری بسوزانید باید در سطوح شیب دار پیادی روی کنید زیرا باعث میشود ک ضربان قلب شما بیشتر بشود و در نتیجه کالری بیشتری بسوزانید که این امر باعث میشود شما به خواسته ی خود که همان لاغری است زود تر دست پیدا کنید.

لاغری سریع ران با بالا و پایین و رفتن از پله

از پله های ساختمانی که در آن زندگی میکنید بالا و پایین بروید و یا اگر در نزدیکی منزل شما استادیوم ورزشی وجود دارد از آنها استفاده کنید.سعی کنید برای نتیجه ی بهتر از پله ها به صورت جفت پا به پله ی بالایی بپرید.شاید انجام این این حرکت در روز اول برای شما بسیار سخت باشد و به شدت احساس سوزش در ناحیه پا داشته باشید.ولی با انجام مداوم این حرکت روز به روز قوی تر شده و زمان انجام آن را نیز افزایش خواهید داد.

این حرکت در لاغری سریع ران پا بسیار موثر است.و همچنین اگر انجام این ورزش برای شما سخت بود و به فکر انجام ندادن آن بودید کافیست این موضوع را به یاد بیاورید که این حرکت چقدر میتواند در زیبایی اندام شما تاثیر گذار باشد.

لاغری سریع ران به کمک تمرینات اینتروال

تمرینات اینتروال یعنی انجام تمرین ورزشی بصورت خیلی شدید و کوتاه، و در ادامه انجام آن بصورت طولانی و سبک. برای مثال اگر در حال دویدن هستید، سه دور را آرام و یک دور را با تمام وجود بدوید. این کار باعث لاغری سریع می شود.

لاغری سریع ران پا

تمیرینات اینتروال

لاغری سریع ران با انجام حرکت لانج

حرکت لانج عضلات پا، باسن و همچنین قدرت بدنی را تا حد زیادی تقویت کرده و به افزایش تعادل بدن نیز کمک می کند. انجام این حرکت می تواند مکمل خوبی برای تمرینات بدنسازی محسوب شود و شما را در ساختن عضلات پا و فیله های کمر یاری کند.

دوچرخه سواری

این روزها با افزایش وسایل نقلیه استفاده از دوچرخه به شدت کاهش یافته در صورتی که با دوچرخه سواری میتوانید در روز بیش از ۱۵۰۰ کیلو کالری بسوزانید.برای بیشتر کردن این مقدار کالری کافیه سرعت دوچرخه سواریتون رو بیشتر از ۲۰ کیلو متر بر ساعت بالا ببرید.پس برای لاغری فوری ران پا کافیه روزانه یک ساعت دوچرخه سواری کنید.

لاغری سریع ران پا

لاغری سریع ران پا با ورزش

لاغری پا با تغذیه

  • سیب بخورید سیب یکی از بهترین میوه ها برای افزایش متابولیسم بدن است.
  • تخم مرغ خورید مصرف تخم مرغ برای کاهش وزن توصیه می شود.
  • جو دوسر بخورید فیبر بالایی دارد و بدن را برای سوزاندن چربی های اضافی تقویت می کند.
  • عدس بخورید خوردن عدس یکی از گزینه های غذایی برای داشتن ران های لاغر است.

علت چاقی ران

چربی در اندام های تحتانی بدن ذخیره می شود تا اندام های تناسلی را در برابر ضربات محافظت کند. پس از یائسگی، تراکم چربی در قسمت های بالای بدن و کمر بیشتر شده و بدن حالت مردانه می گیرد. خصوصیات ژنیتیکی افراد بر محل ذخیره چربی اضافی بدن موثر است.

برای مثال اگر خانم های خانواده ما در قسمت ران چاق می شوند، ما نیز در معرض چاقی ران هستیم، درست همانطور که خصوصیات اسکلتی را از خانواده به ارث می بریم. حتی اگر ژن چاقی ران در ما وجود داشته باشد، ولی خود چربی را که به ارث نمی بریم! یعنی بایستی با دریافت کافی و مناسب مواد غذایی و انجام فعایت بدنی ، از بروز چاقی و تجمع چربی اضافی در بدن جلوگیری کنیم.

دلیل اصلی چاق شدن ران، شکم و هر جای دیگر بدن، نحوه غذا خوردن ما است. به خاطر داشته باشید با پرخوری و عدم فعالیت بدنی، مواد غذایی اضافی به صورت چربی در بدن ما انباشته می شوند و دچار چاقی و اضافه وزن می شویم. پس تنها راه خلاص شدن از این چربی ها اضافی، تغییر عادات غذایی غلط و کمتر خوردن است، مخصوصاً مصرف کمتر چربی .

دلیل اصلی چاق شدن ران، شکم و هر جای دیگر بدن، نحوه غذا خوردن ما است.

به این صورت که چربی های اشباع مثل روغن نباتی جامد، کره و چربی گوشت را به مقدار خیلی کم مصرف کنید. از خوردن غذاهای پرچرب و سرخ شده مثل انواع ساندویچ های سوسیس و کالباس سس دار، پیتزا ( مقدار زیادی پنیر پیتزا دارد) خودداری کنید.

همچنین از خوردن تنقلات و مواد غذایی که دارای انرژی بالا و مواد مغذی کم هستند ، پرهیز کنید. در عوض در برنامه غذایی روزانه خود از انواع میوه ها و سبزی ها به مقدار فراوان ، لبنیات کم چرب و مقادیر کافی نان، برنج ، غلات، حبوبات، تخم مرغ و گوشت ( اگر مرغ و ماهی باشد خیلی بهتر است) استفاده کنید.

علاوه بر رعایت غذایی، بایستی به طور منظم و مداوم فعالیت بدنی داشته باشید. به طور مثال روزی نیم تا یک ساعت پیاده روی کنید. یا اینکه در یک کلاس ورزشی ثبت نام کرده و یا خودتان در منزل به تنهایی یا همراه با برنامه های ورزشی رادیو و تلویزیون نرمش کنید.

لاغری سریع

لاغری ران پا با پیاده روی

رژیم غذایی مناسب برای لاغری سریع ران

یکی از بهترین روش های اثبات شده در همه رژیم های لاغری و تناسب اندام این است که کالری که در طول روز میسوزانید باید بیشتر از کالری باشد که در طول روز جذب میکنید.برای درک بهتر این موضوع به این نکته توجه کنید که هر یک کیلو چربی که مصرف می کنید دارای ۷۵۰۰ کیلو کالری است.و برای اینکه این مقدار کالری موجب چاقی نشود باید ۷۵۰۰ کیلو کالری سوزانده شود.

از بهترین انواع رژِیم هایی که میتوان برای لاغری سریع ران پا از آن استفاده کرد رژیم هایی هستند که در آن خوردن صبحانه ای کامل ذکر شده باشد.

سعی کنید در رژیم غذاییتان هیچ کدام از وعده های غذایی را حذف نکنید.و به این نکته کلیدی بسیار توجه کنید که شام را هر چه سبکتر و زود تر میل کنید(حداقل ۳ ساعت قبل از خواب ) زیرا که این امر میتواند کمک بسزایی در لاغری و تناسب اندام به شما بکند.

در رژیم غذاییتان حتما باید میزان مصرف آب و مایعات را نسبت به قبل بیشتر کنبد.زیرا با مایعات بیشتر و پر شدن معده شما با آب و مایعات میزان اشتهای شما کاهش میابد و کمتر میل به غذا خوردن دارید که نتیجه آن کالری کمتری است که به بدن شما میرسد.

در رژیم غذاییتان باید از خوردن تنقلات و موادی که دارای کالری بسیار زیادی بوده و ارزش غذایی کمتری دارند ، پرهیز کنید و سعی کنید سبزی جات و میوه ها به مقدار بیشتر و لبنیات کم چرب ، غلات ،برنج،تخم مرغ و گوشت(گوشت ماهی و مرغ بهتر است)را جای گزین آنها بکنید.

لاغری سریع

رژیم غذایی مناسب برای ران پا

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید