برای لاغری سریع روش های بسیاری است و یکی از آنها امبدینگ است , امبدینگ یک نوع خاصی از طب سوزنی است.روش درمانی امبدینگ یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمار می‎آید . برای اینکه اطلاعات کافی در مورد این روش داشته باشید می توانید با تانما همراه شوید.

لاغری فوری

برای لاغری سریع مصرف قند و نشاسته ها را کاهش دهید یا قطع کنید

مهمترین بخش این برنامه این است که مصرف قند و نشاسته ها را حذف و یا کم کنید. بعد از این مرحله سطح گرسنگی تان پایین می رود و در پایان کالری بسیار کمتری دریافت می کنید. حالا به جای سوزاندن کربوهیدرات برای به دست آوردن انرژی، بدناز چربی های ذخیره شده، تغذیه می کند.

از دیگر مزایای حذف یا کاهش مصرف کربوهیدرات کاهش سطح انسولین است که باعث می شود کلیه سدیم و آب اضافی بدن را دفع کند. این فرآیند نفخ و آب بدن اضافی را از بین می برد. گاهی با این روش یا تخلیه آب اضافی بدن 5 کیلوگرم یا بیشتر، از وزن بدن کم می شود، مخصوصا در هفته های اول رژیم لاغری که هم آب بدن و هم چربی ها از وزن بدن کم می شود. مصرف کربوهیدرات ها را کم کنید تا به صورت خودکار کالری کمتری دریافت کنید و گرسنگی هم نکشید.

لاغری سریع

لاغری فوری

برای لاغری سریع پروتئین، چربی و سبزیجات بخورید

هرکدام از وعده هایتان باید شامل یک منبع پروتئین، یک منبع چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. وقتی وعده های غذایی تان را این گونه بچینید به صورت خودکار مقدار مصرف کربوهیدرات به 20 تا 50 گرم در روز می رسد.

منبع پروتئینی

 • گوشت: گوشت گاو، مرغ، بره و غیره
 • ماهی و غذاهای دریایی: سالمون، میگو و غیره
 • تخم مرغ: تخم مرغ کامل به همراه زرده یکی از بهترین انتخاب ها است.
 • اهمیت خوردن مقدار زیادی پروتئین بسیار بالا است چون سرعت سوخت و ساز 80 تا 100 کالری در روز افزایش می یابد. همچنین خوردن غذاهای سرشار از پروتئین کمک می کند هوس های غذایی کمتر شوند و به سراغ غذاهای ناسالم نروید، چون احساس سیری می کنید و در پایان روز تا حدود 440 کالری کمتر غذا مصرف می کنید. در هنگام کاهش وزن، پروتئین تبدیل به سلطان مواد مغذی می شود.
 • سبزیجات کم کربوهیدرات:
 • بروکلی
 • گل کلم
 • اسفناج
 • گوجه فرنگی
 • کلم
 • کلم بروکسل
 • کاهو
 • خیار

از اینکه بشقاب تان با این سبزیجات کم کربوهیدرات پر شود، هراسی نداشته باشید.بدون اینکه از 20 تا 50 کالری از میزان دریافتی تان فراتر برود، می توانید مقدار زیادی از آنها را میل کنید. برنامه غذایی که بیشتر بر پایه گوشت و سبزیجات باشد حاوی فیبر ، ویتامین و مواد معدنی است که برای سالم ماندن به آنها احتیاج دارید.

منابع چربی

 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • روغن آوکادو
 • کره

2 تا 3 وعده در روز بخورید. اگر بعد از ظهر احساس گرسنگی داشتید، وعده چهارم را هم اضافه کنید. از خوردن چربی نترسید، بعضی افراد رژیم غذایی خود را هم کم کربوهیدرات می کنند هم کم چرب و با این کار نسخه شکست خود را می پیچند.

3- برای لاغری سریع سه مرتبه در هفته از وزنه استفاده کنید

در چنین رژیمی لازم نیست برای لاغر شدن ورزش Sport کنید اما ورزش هم توصیه می شود. بهترین گزینه این است که 3 تا 4 مرتبه در هفته به باشگاه بروید. خودتان را گرم کنید و مقداری وزنه بزنید. اگر تازه باشگاه رفتن را شروع کرده اید از مربی کمک بخواهید.

وزنه زدن میزان کالری سوزی را افزایش می دهد و مانع کندی سرعت سوخت و ساز می شود. متاسفانه افرادی که بدون ورزش رژیم می گیرند بعد از مدتی دچار مشکل کندی سرعت سوخت و ساز می شوند.

تحقیقات روی رژیم های کم کربوهیدرات نشان داده می توان در حین کم کردن چربی، عضله سازی نیز انجام شود. اگر کار با وزنه برایتان ممکن نیست ورزش های هوازی مانند پیاده روی، دویدن آهسته، دویدن با سرعت بالا، دوچرخه سواری و یا شنا را شدت دهید.

برای لاغری سریع هفته ای یک مرتبه مصرف کربوهیدرات را بیشتر کنید

هفته ای یک روز به خود مرخصی بدهید و مقدار مصرف کربوهیدرات را افزایش دهید. بسیاری از مردم روزهای تعطیل را ترجیح می دهند. بسیار مهم است در این روزها از منابع سالم کربوهیدرات مانند بلغور جو دو سر، کوینو، برنج ، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، میوه و غیره استفاده کنید .

اما به خاطر داشته باشید تنها یک روز در هفته باشد و در صورتی که بیشتر از یک روز در هفته این کار را انجام دهید موفقیت چندانی در رژیم حاصل نمی شود. اگر می خواهید غذایی که سالم نیست بخورید، فقط در همین یک روز باشد.

خوب است بدانید که افزایش میزان کربوهیدرات دریافتی ضروری نیست و اگر دوست داشتید، انجامش دهید؛

اما دریافت کربوهیدرات در یک روز هفته هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون های تیروئید را تقویت می کند. در طول چنین روزی ممکن است کمی وزن اضافه کنید که بیشتر آن را آب بدن تشکیل داده است و طی یکی دو روز بعد دوباره آن وزن را کم خواهید کرد.

لاغری سریع

لاغری فوری

روش امبدینگ

نخ و سوزنی که وارد بدن فرد می شود در واقع جسم خارجی است که به بدن وارد شده است. دکتر رضا حشمت، متخصص طب سوزنی، در این باره می گوید: این جسم خارجی بدن را متوجه می کند و بدن برای دفع آن خون رسانی و متابولیسم را در آن منطقه زیاد می کند و در فرآیند لاغری دقیقا باید همین اتفاق بیفتد که اکسیژن رسانی و خون رسانی بیشتر شود و هورمون های ضد التهاب ترشح شود و متابولیسم بالا برود.

زمانی که نخ کار خود را انجام می دهد، بدن آن را جذب می کند. به این ترتیب بدن گول می خورد چون جسمی وارد بدن شده که عفونت و حساسیت ایجاد نمی کند. به طور مثال در لاغری موضعی در ناحیه شکم با این کار جریان گردش خون در ناحیه شکم بیشتر می شود و متابولیسم و چربی سوزی بهتر می شود.

لاغری سریع

روش امبدینگ

لاغری سریع به روش امبدینگ

در حالی که در شیوه امبدینگ ماجرا به گونه دیگری است. درمانگر طب چینی این بار با کمک نخ های قابل جذب نقاط و گیرنده ها را تحریک می کند. در این شرایط دیگر صحبتی از سوزن ها در میان نیست و بیمار لازم نیست هفته ای دو تا سه بار به مطب مراجعه کند. او بعد از دریافت امبدینگ می-تواند تا یک ماه به مطب مراجعه نکند و با لمس نقاط امبدینگ شده در خانه به روند درمانش کمک کند.

طب سوزنی سنتی چین روشی معجزه آسا نیست که در ۱ تا ۳ جلسه شما را لاغر کند، اما متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث بهبود جریان خون در بدن می شود که موجب سلامت بهتر بدن می شود.

لذا برای لاغری سریعتر نیاز به روش هایی مانند کاشت نخ و امبدینگ و طب سوزنی گوش بر حسب نیاز و در جلسات مختلف است تا هم علاوه بر کاهش وزن و کم شدن سایز و چربی سوزی بتوانیم درمان ماندگاری برای تثبیت وزن داشته باشیم.

روش درمان با کاشت نخ قابل جذب، بر روی تمام اعضای داخلی مهم بدن از جمله غدد تیروئید و فوق کلیوی که تاثیر بسزایی در چاقی دارند تاثیر می گذارد و حتی می تواند سطح انسولین و لیپید خون را نیز پایین آورد.و همچنین این نخ های قابل جذب با تاثیری که بر انرژی چی CHI گذاشته باعث احیای دوباره منابع انرژی بدن شده که می تواند باعث کاهش وزن و کاهش کلسترول خون شود.

کاشتن نخ های pdo و cog در ناحیه شکم، پهلو، بازوها و سینه ها نیز می تواند باعث سفت شدن عضلات و موجب لاغری موضعی و حذف چربی های اضافی در این قسمت ها شود که در واقع یکی از اصلی ترین کاربرد های روش امبدینگ می باشد.

برای کنترل و کاهش وزن موثرتر، طب سوزنی چهر ناحیه در گوش یعنی نقاط گرسنگی، برای جلوگیری از استرس ها که عامل مهمی در چاقی بعضی افراد هستند، نقطه معده و نقطه درون ریز را مورد هدف قرار می دهد.

تعداد بسیاری از بیماران پس از انجام کامل جلسات درمانی طب سوزنی گوش و امبدینگ دیگر میل شدید به شیرینی نداشته و اشتهای کاذب آنها کاهش یافته و قادرند بدون تلاش زیاد کاهش وزن داشته باشند و وزن نرمال خود را حفظ کنند.

لاغری سریع

لاغری سریع به روش امبدینگ

روش امبدینگ چیست

امبدینگ سی سال قبل اولین بار توسط طبیبان فرانسوی، برای بهبود کیفیت زندگی بیماران سرطانی و بیمارانی که به اجبار باید از شیوه های درمانی رادیوتراپی و شیمی درمانی بودند، انجام شد.

در حقیقت، کسانیکه درمان می کردند برای از بین بردن حالت تهوع، استفراغ و بی اشتهایی بیماران از طب سوزنی و تحریک نقاط طب سوزنی استفاده کردند. از آن جا که این بیماران به دلیل شرایط خاص جسمانی امکان حضور مکرر سه بار در هفته در مطب پزشک را نداشتند، درمانگران برای درمان آنان از روش امبدینگ استفاده کردند تا با این روش نیاز به حضور بیماران سرطانی در مطب از بین برود. امبدینگ به معنی سوراخ کردن و قرار دادن است.

در این روش در واقع روی نقاط طب سوزنی موادی گذاشته می شود که این مواد می تواند نخ یا کات گوت، ویتامین، داروهای گیاهی و چربی سوزها باشد.

این درمان شاخه ای از طب سوزنی است اما تفاوتی که با طب سوزنی دارد در این است که سوزنی که روی نقطه ای خاص وارد می شود، پس از خارج شدن تأثیر خود را از دست می دهد اما نخ یا ماده ای که در سوزن است زیر پوست می ماند.

به این ترتیب نقطه طب سوزنی را علاوه بر سوزن با مواد دیگری می توان تحریک کرد.

از آنجا که استفاده از سوزن در طب سوزنی موقتی و در لحظه است، این روش درمان با طولانی بودن و اثرگذاری بیشتر می تواند به بیمار کمک زیادی بکند.

به طور مثال اگر فردی دچار پا درد شده باشد و نتواند مرتب هر هفته به مطب مراجعه کند

این روش به او کمک می کند چون این نخ در ۴ هفته اثر می کند و بعد در بدن جذب می شود. وقتی از نخ به نقطه سوزن در امبدینگ استفاده می شود

مانند آن است که سوزن در بدن بیمار مانده است، با این تفاوت که نمی توان سوزن را داخل بدن بیمار نگه داشت چون عفونت ایجاد کرده و بیمار را اذیت می کند. بنابراین از موادی که بیمار را اذیت نمی کند، استفاده می شود.

لاغری سریع

روش امبدینگ

لاغری سریع به روش کت گوت

کت گوت یا امبدینگ یک نوع خاصی از طب سوزنی است. در این روش پزشک متخصص طب سوزنی تحت شرایط استریل نخ های قابل جذب کات گوت بطول 8-3 میلی متر را در نقاط طب سوزنی و در زیر پوست قرار می دهد. این نخ ها بعد 4-3 هفته جذب بدن می شوند. در طول این زمان با تحریک مداوم نقاط طب سوزنی اثرات خاص نقاط را بر بدن می گذارند.

امبدینگ ۳۰ سال پیش برای اولین بار توسط پزشکان و متخصصان فرانسوی برای بهبود کیفیت زندگی بیماران سرطانی و افرادی که مجبور به استفاده از روش های درمانی رادیوتراپی و شیمی درمانی بودند، مورد استفاده قرار گرفت.

در حقیقت درمانگران برای کاهش حالت تهوع، استفراغ و بی اشتهایی بیمارانشان از متدهای طب سوزنی و تحریک نقاط طب سوزنی استفاده کردند.

بیماری های ذکر شده در طب سوزنی را می توان از طریق امبدینگ درمان نمود، بخصوص در بیماری های زیر:

 • چاقی
 • اختلالات خوردن
 • اختلالات شنوایی
 • اختلالات ستون فقرات
 • توانبخشی کودکان فلج مغزی
 • توانبخشی بعداز سکته مغزی
 • لیفتینگ عضلات صورت
 • کاهش سایز موضعی

تناسب اندام به روش کت گوت یا امبدینگ در طب سوزنی

لاغری، تناسب اندام، از بین بردن اختلالات سایزی بدن، رفع غبغب، افتادگی سینه، افتادگی پوست بدن ( سلولیت )، رفع چاقی پاها و سایر اندامها، چاقی عمومی.

با روش کت گوت یا امبدینگ بسیاری از موارد چاقی یا لاغری بدون دارو و جراحی در طی جلسات درمانی این روش و نظر پزشک مربوطه به راحتی قابل درمان می باشد.

لاغری سریع

لاغری سریع به روش کت گوت

عوارض لاغری به روش امبدینگ

در این روش از یک نخ استفاده می شود که در تمام جراحی ها و در بخیه های جذبی از این نخ نیز استفاده می شود و هیچ عارضه ای ندارد و فقط مقداری از این نخ در نقاط مورد نظر طب سوزنی با سوزن مخصوص کاشته می شود. احتمال عفونت در کاشت نخ یک در ۳۰۰ است که میزان بسیار کمی است و احتمال حساسیت به نخ هم یک در ۴۰۰ است که باز هم احتمال بسیار ناچیزی است که هر دوی این موارد اگر توسط پزشک آموزش دیده انجام شود در بدن فرد قابل کنترل است چون روشی است که تاییدیه وزارت بهداشت را هم دارد.

لاغری سریع

عوارض لاغری به روش امبدینگ

روش درمانی امبدینگ

این روش که برای کاهش وزن در طب سنتی ارائه شد، با کمک طب سوزنی، دست به مبارزه با اضافه وزن در افراد می زند. البته این کاهش وزن با امبدینگ بدون عارضه بوده و خطری بیمار را تهدید نمی کند.

آب هم می خورم چاق می شوم این جمله را از بسیاری از افراد که دچار مشکل چاقی هستند، شنیده اید. این افراد و بسیاری دیگر که با اضافه وزن و چاقی شان دست به گریبانند، مدام به دنبال راهی برای رسیدن به لاغری سریع یا همان تناسب اندام می گردند و مدام رژیم های غذایی مختلف و حتی روش های تهاجمی کاهش وزن را امتحان می کنند.

به امید اینکه بتوانند روزی جلوی آینه خودشان را لاغر ببینند. گاهی اوقات این روش ها به موفقیت می انجامد و گاهی وقت ها هم افراد به در بسته می خورند. اما در سال های گذشته روشی در طب سوزنی برای کاهش وزن امتحان شده که به نظر می رسد تأثیر مثبتی بر روند کاهش وزن بدون عارضه برای افراد دارد.

لاغری سریع

روش درمانی امبدینگ

سوالات رایج درباره روش امبدینگ

لاغری سریع

سوالات رایج در مورد امبدینگ

آیا استفاده ازروش کت گوت یا امبدینگ درد دارد؟

سوالات بیماران در مورد روش امبدینگ | درد قابل تحملی دارد،حتی از تزریق سرنگ معمولی نیز کمتر است و فقط همان لحظه می باشد.بعد از انجام کاشت نخها در همان جلسه ممکن است به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت یک حالت گرفتگی خفیف عضلانی در فرد ایجاد شود.

آیا استفاده ازروش کت گوت یا امبدینگ عارضه ای دارد؟

در کت گوت از یک نخ استفاده می شود که در تمام جراحی ها و در بخیه های جذبی از این نخ نیز استفاده می شود و قابل تهیه از فروشگاه لوازم پزشکی می باشد و سالیان سال است که استفاده شده است و هیچ عارض ای نداردو فقط مقداری از این نخ در نقاط مورد نظر طب سوزنی با سوزن مخصوص کت گوت کاشته می شود احتمال عفونت در کاشت نخ ۱ در ۳۰۰ است که میزان بسیار کمی است و احتمال حساسیت به نخ نیز ۱ در ۴۰۰ است که باز هم احتمال بسیار بسیار ناچیزی هست که هر دوی این موارد وقتی توسط پزشک آموزش دیده اجام شود در بدن فرد قابل کنترل است.

چه تغییراتی ممکن است بعداز انجام این روش انجام شود؟

تغییرات احساسی که در اثر انجام این روش ایجاد می شود طبیعی می باشد ما به افراد درمانجو توصیه می کنیم که هر تغییر احساسی را به ما گزارش کنند حتی اگر فکر می کنند که به طب سوزنی ربطی ندارد زیرا وقتی به بدن خود آگاهی می دهیم و بدن به طبیعت خودش برمیگردد ممکن است تغییراتی در بدن ما ایجاد شود که برای ما عجیب باشد و این تغییرات مثبت هستند.

آیا این نخ برای درمانهای چاقی حالت چربی سوز دارد و اینکه آیا این نخ ها به بدن دوخته می شوند؟

این نخ از جنس نخ های جراحی معمولی و قابل جذب در بدن می باشد و چربی سوز هم نیست،این نخ ها با یک سوزن مخصوص در نقاطی که با طب سوزنی باید سوزن بزنیم وارد شده و این نخ بعد از خروج سوزن در بدن باقی می ماند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید