لاغری سریع با سرکه سیب

لاغری سریع یکی از موضوعات پر طرفدار روز دنیا شده است . همه ی ما اندام متناسب وزیبا را دوست داریم وبرای رسیدن به آن به دنبال روش های کم خطر وموثر می گردیم .

رسانه های جمعی به طور مداوم در حال تبلیغ محصولات لاغری هستند، اما اعتماد به این محصولات ومصرف آنها می تواند ریسک بزرگی برای سلامتی باشد.استفاده از مواد طبیعی برای لاغری سریع حتی اگر نتیجه دلخواه را نداشته باشد حداقل شما با عوارض جبران ناپذیر فراورده های صنعتی دست به گربیان نیستید .

سرکه سیب جز مواد چربی سوز طبیعی به شمار می رود که کمتر کسی وجود دارد که با خواص زیاد ومصرف آن برای لاغری آشنا نباشد .در زیر به بررسی خواص سرکه سیب خواهیم پرداخت شما می توانید لاغری فوری با سرکه سیب آشنا شوید:

خواص سرکه سیب

لاغری سریع

لاغری سریع

از خواص سرکه سیب می توان به توانایی آن برای آرام کردن دل درد هایی که در اثر یبوست ومسمومیت یا حتی نفخ اشاره کرد به این صورت که شما مقداری سرکه سیب را با آب مخلوط کرده و میل کنید ،زیرا سرکه دارای خواص و ضد ویروسی و ضدباکتری است.

از بین رفتن دل درد ونفخ سبب کاهش سایز می شود .

در بیشتر مواقع زمان انجام فعالیت های سنگین و، ورزش های حرفه ای ممکن است دچار گرفتگی عضلات شوید وجود یک تسکین دهنده ی طبیعی می تواند حلال مشکل شما باشد پیشنهاد ما به شما در این گونه مواقع استفاده از سرکه سیب است.

طب سنتی عقیده دارد که به خاطر وجود استیک اسید در سرکه سیب، استفاده ی موضعی از آن می تواند گرفتگی واسپاسم و دردهای عضلانی را تسکین دهد.

اگرچه نتایج علمی دقیقی برای اثبات این ادعا در دسترس نیست اما مصرف موضعی سرکه سیب در هنگام وجود دردهای عضلانی خالی ازفایده نیست.

علاوه بر خاصیت سرکه سیب برای لاغری فوری می توانید با مصرف منظم آن به جنگ مشکلات پوستی خود بروید حتی اگر مشکل شما خارش پوست به دلیل گزش حشرات یا به سبب برخورد پوست با گیاهان سمی باشد . چون سرکه سیب می تواند برای حل این امراض موثر باشد .

برای استفاده از این روش به این صورت عمل کنید که کمی سرکه سیب را روی محل آسیب دیده که خارش دارد بکشید و فرصت دهید تا سرکه سیب کارش را انجام بدهد.

یکی دیگر از فواید سرکه سیب از بین بردن لکه های روی پوست است ؛ بخصوص لکه هایی که ناشی از سن بالا است که می توان با استفاده از سرکه سیب لکه ها را کم رنگ کرد ودر آخر از بین برد. مقدار مناسبی از سرکه سیب را با کمی آب رقیق کنید وسپس را روی پوست صورت و روی لکه ها بمالید وبیست دقیقه فرصت دهید بعد با آب بشویید. این کار را تکرار کرده تا به نتیجه برسید .

علاوه بر کمک سرکه سیب به کاهش وزن ، سرکه سیب حاوی ماده ای به نام اسید مالیک است . که دارای خاصیت ضد باکتری و ضد قارچ و ضد ویروسی است و از به وجود آمدن مشکلات پوستی از جمله عفونت و جوش های پوستی پیشگیری می کند.

سرکه سیب چربی اضافی پوست را از بین برده PH پوست را کنترل و چربی پوست را تنظیم می کند. شما برای رسیدن به نتیجه بهتر می توانید تا دو بار در روز انجام دهید. بعد ازیک ماه تاثیر فوق العاده آن را ببینید .

لازم به ذکر است که قبل از استفاده از سرکه سیب به منظور مشکلات پوستی برای بار اول بهتر است روی قسمت کوچکی از پوست امتحان کنید، اگر به آن حساسیتی نداشتید می توانید از آن در اولین مصرف به این صورت استفاده کنید

بوسیله پنبه نرمی به آهستگی پوستتان را پاک کنید و درمرتبه اول بعد از پنج دقیقه با آب نسبتا گرم بشویید. دفعه های بعدی بگذارید بیشتر روی پوستتان بماند تا آستانه تحمل پوست شما نسبت به سرکه افزایش پیدا کند .بهترین زمان استفاده از سرکه سیب برای پوست صورت شبها می باشد .

نسخه لاغری راحت با سرکه سیب

برای رسیدن به لاغری سریع با سرکه سیب می توانید از این نسخه پیروی کنید شما باید قبل از هر وعده ی غذایی یک تا دو قاشق غذا خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کرده میل کنید، برای خوش طعم شدن سرکه سیب به مخلوط آن با آب می توانید کمی عسل هم اضافه کنید.

سرکه سیب طعم خوبی ندارد و توصیه می شود قبل از غذا میل کنید، چون بر روی اشتها هم تاثیر می گذارد. در این روش باید قبل از وعده های غذایی نهار و شام، سرکه ویک لیوان آب را میل کنید .

سرکه سیب به میزان یک قاشق غذاخوری دارای چیزی حدود سه کالری است و تقریبا بدون کربوهیدرات می باشد. اسید استیک موجود در سرکه سیب دارای خواص متعددی برای از بین بردن چربی دارد ،اسید استیک اسید چرب با زنجیره کوتاه می باشد که در بدن به استات و هیدروژن تبدیل می شود.

نوشیدن سرکه سیب طبق روش فوق در کاهش اشتها موثر است .

استفاده از سرکه سیب برای کاهش وزن

لاغری سریع

لاغری سریع

با استفاده از سرکه سیب برای کاهش وزن می توانید کلسترول خون را هم پایین بیاورید و همین امر منجر به کاهش وزن بدن وچربی سوزی می شود. برای بهره مندی از خواص ونتایج سرکه سیب برای لاغری فوری باید سرکه سیب را به صورت مداوم مصرف کنید جالب است بدانید

درمطالعاتی که روی افراد چاقی که درمدت 30 ماه هر روز دو قاشق سوپ خوری سرکه سیب مصرف می کردند انجام گرفت مشخص شد که آنها در حدود ۳ کیلو گرم کاهش وزن داشتند.

دقت کنید که با مصرف سرکه سیب به تنهایی ورعایت نکردن رژیم غذایی ونداشتن فعالیت نمی توانید به کاهش وزن ولاغری سریع ، برسید ؛ این موارد در کنار هم شما را به نتیجه می رساند .

اگر قادر به انجام فعالیت های ورزشی نیستید می توانید همان مقدار کالری که می سوزانید به همان میزان کالری محاسبه کرده ومصرف کنید برای از بین بردن اضافه وزن لازم است کالری دریافتی را از میزان کالری که می سوزانید

کمتر کرده و با کمک سرکه سیب برای کاهش وزن خود ؛ اشتهای زیاد را کم کنید و کمتر غذا بخورید

در این صورت کالری مصرفی شما پایین می آید ، با این روند وزن تان هم افزایش پیدا نکرده و به مرور با کمتر غذا خوردن و کاهش کالری دریافتی، چربی های اضافی بدن تان آب می شوند. با مصرف سرکه سیب می توانید تا حد زیادی از اشتهای کاذب خود جلوگیری نمایید.

در صورتی که این کاهش اشتها را با ورزش و غذای سالم همراه کنید فرایند لاغری را در بدن خود تسریع کرده اید .

همه ما می دانیم که مصرف هر ماده ی غذایی ودریافت مواد مفید آن در گروی سالم وطبیعی بودن آن است .برای گرفتن نتیجه بهتر از خواص سرکه سیب برای لاغری سریع، خود را موظف دانستیم روش تهیه این خوراکی ارزشمند را آموزش داده امید است مفید واقع شود :

طرز تهیه

سیب ها را تمیز بشویید آنها را به چهار قسمت تقسیم کرده وقسمت های اضافی آن که هسته ودم سیب است را جدا کنید
سیب ها را درون ظرف مناسبی بریزید . یک قاشق مخمر فوری را با آب گرم مخلوط کرده اگر مخمر نان در دسترس ندارید از یک تکه نان هم می توانید استفاده کنید به این صورت که به اندازه یک کف دست نان روی سیب ها قرار دهید .
روی ظرف را آب ریخته وحدود یک چهارم ظرف را خالی بگذارید تا زمانی که براثر عمل تخمیر مواد بالا آمد بیرون نریزد
حدود هفت تا هشت ماه با ید به سیب ها فرصت دهید تا عمل تخمیر صورت بگیرد .پس از سپری شدن زمان مورد نظر
مواد را صاف کنید وسرکه سیب ر ا در ظرف شیشه ای مناسب بریزید وطی پانزده روز آن را استفاده می کنید.


طرز تهیه سرکه سیب با آب سیب برای لاغری فوری

لاغری سریع

لاغری سریع

سیب ها را تمیز بشویید .آنها را به چهار قسمت قاچ زده و هسته و دم آنها را جدا کنید ، با آبمیوه گیری آب آن را بگیرید .
آب سیب ها را درون ظرف مناسبی ریخته و به ازای هر کیلو آب سیب یک لیوان سرکه سیب افزوده ومدت 40 روز با آن فرصت دهید تا به عمل آید بهتر است ظرف را در جای تاریک وخشک ، گرم قرار دهید .
در این روش به آب نیازنیست و بعد از 40روز بدون صاف کردن می توانید از آن مصرف کنید .

در روش بعدی برای تهیه سرکه سیب به جهت کاهش وزن


باید سیب ها را کاملا تمیزشسته آنها را خرد کنید .
به یاد داشته باشید هسته ودم سیب را جدا کنید .سیب ها را درون ظرف مناسب بریزید و نصف ظرف را آب ریخته و به ازای هر 3 کیلو سیب 1 کیلو سرکه سیب یا سرکه انگور ویا سرکه گلابی اضافه کنید .
ظرف باید به گونه ای باشد که یک چهارم آن خالی باشد تا عمل تخمیر به درستی صورت پذیرد .سعی کنید محیط مناسب وگرمی برای به عمل آمدن سرکه سیب فراهم کنید .
هفته ای یک بارمخلوط را زیر و رو کنید، وقتی مواد در اثر تخمیر بالا آمد آن را صاف کرده و در ظرف بریزید بعد از 20 روز شما مجاز به مصرف آن هستید .


طرز تهیه سرکه سیب با سیب چرخ کرده

لاغری سریع

لاغری سریع

طبق روش های قبل سیب ها را بشویید و خرد کنید و هسته و دم آن را جدا کنید .
سیب ها را به وسیله دستگاه چرخ گوشت چرخ کنید .به ازای هر یک کیلوگرم سیب چرخ شده یک لیوان سرکه به آن افزوده ؛ ظرف محتوی سیب وسرکه را در جای گرم قرار دهید .
دقت کنید تا دو ماه به مواد دست نزنید بعد از گذشت زمان مورد نظر مواد را صاف کرده و در جای مناسبی بگذاریدپس از 15 روز قابل مصرف است.

کمک سرکه سیب برای کاهش وزن با پایین آوردن چربی خون و تنظیم ترشح انسولین وکاهش قند خون ، سوزاندن چربی اضافی ، بهبود متابولیسم وسوخت وساز بدن وکاهش اشتها می باشد .

در زیر نحوه مصرف سرکه سیب برای لاغری را با هم مرور خواهیم کرد:

روش هایی برای افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی وجود دارد ، که راحت ترین آن مخلوط کردن سرکه با روغن زیتون به عنوان چاشنی سالاد است سرکه سیب به در کنار سبزیجات برگ دار، خیار و گوجه فرنگی طعم خوبی پیدا می کند و شما می توانید همانطور که قبلا ذکر کردیم میزان مجاز برای مصرف را در طی یک روز به آب افزوده ومیل کنید .
میزان مصرف مجاز سرکه سیب برای از بین بردن وزن اضافی ، یک یا دو قاشق غذا خوری درطول یک روزمی باشد . برای جلوگیری از سوزش معده می توانید مقدار مصرفی در هر روز را به چند نوبت تقسیم کنید و قبل از وعده های غذایی بخورید .

اگر بیشتر از این اندازه مصرف کنید سبب ایجاد عوارضی در بدن می شود. استفاده از سرکه سیب برای دست یابی به لاغری سریع را از مقدار کم شروع کرده مثلا یک قاشق غذا خوری در طول یک روزشروع کنید زیرا اگر مصرف بیش از این میزان در یک نوبت می تواند

موجب حالت تهوع شود. دقت کنید بسیار مهم است که سرکه را با آب مخلوط کنید چون سرکه رقیق نشده باعث آسیب و سوختگی دهان و مری می شود. استفاده از قرص سرکه سیب شاید به نظر مفید باشد اما باعث آسیب های پنهانی به بدن می شود .

خواص سرکه سیب برای درمان دیابت

لاغری سریع

لاغری سریع

افراد زیادی در دنیا به دیابت مبتلا هستند این رقم در ایران چیزی حدود ۴ میلیون نفر است، با توجه به این رقم بزرگ هر قدمی به منظورجلو گیری از ابتلا به دیابت هر چند کوچک می تواند مفید باشد. همانطور که ذکر کردیم یکی از خواص سرکه سیب کاهش قند خون وپیشگیری از دیابت است.

مطالعات نشان می دهند که مصرف سرکه سیب به بهبود حساسیت انسولین ( علل خصوص در کسانی که در برابر انسولین مقاومت نشان می دهند) کمک می کند و می تواند از دیابت نوع دو پیشگیری کند و یا حداقل مبتلا شدن به آن را به تأخیر اندازد .

مصرف یک یا دو قاشق سرکه سیب در روز می تواند میزان قند خون را به تعادل برساند و به پیشگیری از چاقی کمک کند و مطالعات اخیرارتباط این دو را ثابت کرده است. در پژوهشی که بر روی برخی افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که انسولین مصرف نمی کردند

نشان داد که مصرف ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب قبل از خواب منجر به کاهش سطح گلوکز بدن درطول روز می شود. در تحقیق دیگری در دانشگاه آریزونا مشخص شد در افراد مقاوم در برابر انسولین که پیش از خوردن غذای پُر کربو هیدرات ، مخلوط سرکه سیب و آب استفاده کرده اند، میزان قند خون پایین تر است.

محققان بر این عقیده هستند که اثر ضد قند خون و اسید موجود در سرکه سیب عامل اصلی این اتفاق است.

سرکه سیب علاوه برخواص درمانی بیشمار وفواید آن برای کاهش وزن دارای مضراتی نیز می باشد که استفاده اصولی از آن می تواند به کاهش این عوارض کمک کند.

یکی از امراض به وجود آمده در اثر مصرف سرکه سیب کاهش سرعت تخلیه ی مواد غذایی از معدهاست .

این امر از بالا رفتنمیزان قند خون جلوگیری می کند و وارد شدن قند به جریان خون را به تأخیر می اندازد. این ویژگی موجب بدترشدن علائم فلج معده (گاستروپارزی) می شود که در مبتلایان به دیابت نوع یک شایع می باشد .

در بیماری فلج معده عصب های موجود در معده به خوبی کار نمی کنند، همین امر سبب فساد مواد غذایی در معده شده ومواد غذایی با سرعت طبیعی خالی نمی شود.

احساس سوزش سر دل ومعده ، حالت تهوع ونفخ، باد کردن شکم از نشانه های بیماری فلج معده هستند.

در مبتلایان به دیابت نوع یک ، که از فلج معده نیزنیز شاکی هستند ، کنترل زمان مصرف انسولین و غذا بسیار سخت است. زیرا پیش بینی اینکه غذا چه زمانی هضم و جذب می شود، کاردشواری است.

استفاده از سرکه سیب به بیماران مبتلا ناراحتی های معده از جمله ازخم معده والتهابات دستگاه گوارشی کولیت روده نیز پیشنهاد نمی شود

یکی دیگر از مضرات مصرف سرکه سیب برای لاغری سریع از بین رفتن مینای دندان است. مواد غذایی اسیدی این خاصیت را دارند که به مینای دندان آسیب بزنند. نوشابه ها و آبمیوه ها قادرند بر روی فرسایش مینای دنداناثر گذاشته ومینای دندان را از بین ببرند . اما بعضب تحقیقات حاکی از آن است که استیک اسید موجود در سرکه نیز می تواند است به مینای دندان آسیب بزند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید