لاغری سریع با ورزش یکی از کاربردی ترین روشهای لاغری می باشد چراکه در کنار تناسب اندام هم برای سلامتی بسیار مفید, و هم یک نوع تفریح محسوب می شود.ما سعی می کنیم سبک زندگی سالمی داشته باشیم اما گاهی اوقات زمان کافی نداریم! لاغری سریع با ورزش برای زمان هایی است که می خواهیم سریع روی اندام خود تاثیر بگذاریم.

لاغری سریع با ورزش

ورزش لاغری شامل حرکات و تمرین های متنوعی است که در مکان های مختلفی از قبیل باشگاه های پرورش اندام، سالن های ورزشی، پارک ها، و حتی گاهی با ورزش های خانگی قابل انجام بوده و نیاز به مکانی خاص برای انجام این تمرین های متنوع وجود ندارد.

در برنامه ورزش لاغری، تمرینات متفاوت و بسیار متنوعی وجود دارند که می توان در هرمکانی بسته به نوع تمرین و وسایل و تجهیزات مورد نیاز احتمالی برای آن ورزش، آن را انجام داد.

اینکه چه کارهایی انجام دهیم تا بتوانیم وزن کم کنیم و به فرم بدنی و تناسب اندام ایده آل خود برسیم جزء دغدغه های فکری اکثریت مردم شده است.

شما با داشتن یک برنامه ورزشی موثر و انجام ورزش های لاغری و به حداکثر رساندن نتیجه گیری مطلوب نه تنها به سلامتی بیشتر خود کمک می کنید، بلکه از هدر دادن وقت نیز جلوگیری می کنید.
ورزش های قلبی عروقی، تمرینات قدرتی و انعطاف پذیری و کششی به طور موثر بهترین فعالیت ها در کاهش وزن و از دست دادن سریع چربی های اضافی بدن است.
در حالیکه ورزشی های موثر برای لاغری در خانه بخشی اساسی از برنامه روزانه افراد می تواند باشد، با بالا بردن ضربان قلب کالری بیشتری سوخت شده و کیلوگرم ها ذوب می شوند.

البته داشتن یک برنامه رژیمی صحیح با یک برنامه تمرینی متعادل میزان کالری مصرفی شما را بهتر کنترل می کند.

لاغری سریع با ورزش

لاغری با ورزش

لاغری سریع با دویدن

دویدن (۵۶۰ تا ۸۴۰ کالری در ساعت)
در طول تمرین بدن را به چالش دوی سرعت و آهسته بکشید. مثلا پس از ۶۰ ثانیه دویدن با سرعت و افزایش متابولیسم بدن حدود ۳۰ ثانیه راه بروید. به بدن استراحت بدهید و سپس دوباره شروع کنید. این مدل ورزش های لاغری به غیر از کاهش چربی، استقامت و آمادگی جسمانی قلب را نیز بالا می برد.

کنترل ضرباهنگ دویدن برای اثربخشی بیشتر در سوزاندن کالری بسیار اهمیت دارد.

دویدن در سربالایی (۶۴۰ تا ۹۵۰ کالری در ساعت)
زمانی که حداکثر تلاش خود را در بالا رفتن از شیب می کنید بهتر است سرعت دویدن خود را افزایش دهید. تا جایی که قلبتان با شما همراهی می کند سختی بالارفتن را تحمل کنید. با این ورزش پوکی استخوان را در آینده مهار کرده و وزن ایده آل خود را به دست آورید.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با دویدن

لاغری سریع با پیاده روی

ورزش های هوازی نظیر پیاده روی، نقشی بسیار موثر و حیاتی در کاهش وزن افراد، و لاغری ایفا می کنند. توصیه اکید همه پزشکان تغذیه این است که درروز حداقل نیم ساعت پیاده روی با سرعت مناسب را در برنامه خود قرار دهید.

این ورزش با سوزاندن کالری و چربی های اضافه شکمی، باعث کاهش وزن شده و یکی از ورزش ها و تمرینات بسیار موثر در برنامه ورزش لاغری به حساب می آید.

توصیه می شود همه افراد برای تناسب اندام خود، به همراه داشتن یک رژیم سالم غذایی، پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار دهند تا از مضرات چاقی و اثرات زیانبار آن در امان بمانند.

پیاده روی ( ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری در ساعت)
یکی از موثرترین ورزش های لاغری برای سوزاندن چربی و تثبیت سلامتی جسم راه رفتن سریع می باشد که برای افراد چاق و مبتدیان ورزشی توصیه می شود.

زیرا این ورزش برای لاغری تمام بدن در عین سبک بودن یکی از موثرترین تمرینات هوازی محسوب شده و اکثر افراد توانایی انجام آن را دارند.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با پیاده روی

لاغری سریع با وزنه

در برنامه لاغری بدن، برای افزایش توان عضلات و از بین بردن چربی های اطراف آنها و چربی های اضافی بدن، یکی از راه ها ورزش های قدرتی بوسیله ی وزنه است.

معمولا در باشگاه های پرورش اندام تعداد زیادی از این وزنه ها و دستگاه ها موجود است که تحت برنامه خاصی که برای ورزش لاغری مفید است می توانید از هریک از آن ها استفاده کرده و روز به روز برقدرت عضلات خود بیافزایید.

با افزایش قدرت عضلات بدن رفته رفته چربی های بدن هم کاهش پیدا کرده و جای خودرا به عضلات می دهند و باعث تناسب و زیبایی اندام در برنامه ورزش لاغری می شوند.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با وزنه

لاغری سریع با ایروبیک

آیا میدانستید که لاغری سریع با ورزش ایروبیک ممکن است؟ ورزش های هوازی چون کل بدن را درگیر میکنند برای لاغری مناسب هستند.

در حالت کلی مقدار معینی برای این سوال که چند ساعت نیاز به این ورزش داریم وجود ندارد. این به خودتان بستگی دارد. ولی تعداد مطلوب دفعات این ورزش حداقل ۳ روز در هفته است.

انجام حداقل ۳ روز در هفته ی این تمرین باعث میشود تا شما تناسب اندام خود را حفظ کرده و لاغری سریع با ورزش ایروبیک را تجربه کنید.

نکته: اگر میخواهید لاغری سریع با ورزش ایروبیک داشته باشید، فراموش نکنید که لازمه ی این دسته از تمرینات تکرار و تداوم است. همچنین بهتر است تمرینات را به مرور زمان سخت تر کرده و تلاش خود را بیشتر کنید.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با ایروبیک

لاغری سریع با پیلاتس

به پشت بر روی زمین بخوابید، زانو های خود را کمی خم کرده، پا های خود را بالا نگه دارید و دست های خود را کاملا صاف به سمت بالا بکشید.

کف دست ها باید به سمت یکدیگر جهت داشته باشد. در مرحله بعد، بالاتنه خود را بالا آورده و پا های خود را کاملا صاف کنید، دقیقا مانند حرف V. انگلیسی.

این موقعیت بدنی را چند ثانیه حفظ کنید. در این مرحله، دست ها و پا ها نسبت به هم موازی هستند. در آخر، بالاتنه خود را به آرامی پایین آورده و دوباره زانو های خود را کمی خم کرده و پا ها را بالا نگه دارید.

زمانی که تیغه شانه ها به سطح زمین رسیدند، دوباره به حالت V شکل بازگردید. این روال تمرینات را به آرامی دنبال کنید.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با پیلاتس

لاغری سریع با تکواندو

با تکواندو ، ۹۳۷ کالری در ساعت خواهید سوزاند!

تکواندو یک هنر رزمی کره ای و ورزش ملی کره ی جنوبی است. همچنین تکواندو بخشی از تمرینات نظامی کره است که همه ی سربازان باید آن را فرا بگیرند.

تکواندو، به دلیل به کارگیری تکنیک های خاص در ضربات پا که آن را از هنرهای رزمی دیگری همچون کاراته یا سبک هایی از کونگ فو متمایز می کند، شهرت دارد.

امروزه بیش از ۷۰ میلیون نفر در ۱۸۸ کشور دنیا، تکواندو را تمرین می کنند که ۴ میلیون نفر از این افراد، کمربند مشکی دارند. تکواندو تنها بر مبنای فعالیت جسمی نیست، بلکه تمرکز، فلسفه ی مبارزه و دفاع شخصی هم جزو اصول این ورزش است.

یک کلاس معمولی تکواندو شامل ضربات دینامیک و تمرینات لگد زنی، ضربات بلاک، تمرینات استقامتی میان تنه و تمرینات کششی است.

شما به واسطه ی چنین حرکات پویایی، می توانید استقامت و قدرت بدنی تان را افزایش بدهید.

فراگیری و تمرین پومسه (فرم خاصی از حرکات دفاعی و تهاجمی) برای کودکان ، منجر به تقویت مهارت های حرکتی و کنترل بدنی شان می شود.

طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ انجام و نتایج آن در Sports Medicine منتشر شد، ورزشکاران تکواندو، انعطاف بدنی و قدرت بسیار بالا (مخصوصا در پاها و لگن)، قدرت پویا در بالاتنه و پایین تنه و استقامت خوبی در میان تنه ی خود دارند.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با تکواندو

لاغری سریع با دوچرخه سواری

از دیگر ورزش هایی هوازی موثر در کاهش چربی های بدن و چربی سوزی، ورزش مفرح و هیجان انگیز دوچرخه سواری است. این ورزش با بالابردن ضربان قلب و فشاری که به عضلات بدن و همچنین عضلات شکم وارد می کند، باعث می شود این عضلات به خوبی درگیر شده و کالری بیشتری بسوزانند و در کاهش چربی های بدن در برنامه ورزش لاغری نقشی موثر داشته باشد.

دوچرخه سواری (۵۶۰ تا ۸۴۰ کالری در ساعت)
زمانی که با شدتی پایدار رکاب می زنید میزان تپش قلب آهسته آهسته بالا رفته و اکسیژن بیشتری برای سوخت کالری به بدن وارد می شود. پدال زدن با دوچرخه ثابت میزان کالری کمتری نسبت به دوچرخه سواری خواهد سوزاند.

ولی این ورزش در صورت داشتن توانایی در انجام آن، بسیار موثر است و عملکرد از بین بردن چربی و رسیدن به تناسب اندام در آن سرعت بالایی دارد.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با دوچرخه

لاغری سریع با بسکتبال

با بازی بسکتبال ، ۷۲۸ کالری در ساعت خواهید سوزاند!

بسکتبال یک ورزش تیمیِ شگفت انگیز است که به شما کمک می کند تا چربی هایتان را بسوزانید، آرام شوید، سیستم قلبی و عروقی تان را تقویت و روحیه ی تیمی پیدا کنید.

ضمنا بسکتبال یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین ورزش ها در سراسر دنیاست و فعالیت و تفریح مورد علاقه ی خیلی از افراد است.

آیا می دانستید که رئیس جمهور سابق آمریکا، باراک اوباما هر روز و به عنوان بخشی از رژیم سلامتی خود، بسکتبال بازی می کند؟

بنا به گزارش StyleCraze.com، بسکتبال فواید اعجاب انگیز زیر را دارد

  • چربی سوزی
  • تقویت و استحکام استخوان ها
  • تقویت سیستم ایمنی
  • دربرداشتن تمرینات استقامتی
  • تقویت ذهن
  • افزایش مهارت های حرکتی
  • افزایش اعتمادبه نفس

بسکتبال با توجه به فواید زیادی که دارد، دلیل خوبی برای این است که توپ را بردارید و پرش و پرتاب را شروع کنید. می توانید به تنهایی یا با دوستان خود بسکتبال بازی کنید، فرقی نمی کند انتخاب شما چیست، مهم این است که ورزشی بسیار عالی را انتخاب کرده اید. اگر بسکتبال را به بخشی از عادات سالم زندگی خود تبدیل کنید، مطمئن باشید که سال های زیادی می توانید هم از نظر جسمی و هم از لحاظ ذهنی، سالم و شاداب بمانید.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با بسکتبال

لاغری سریع با پله

یکی دیگر از ورزش های هوازی که بسیار موثر و مفید در لاغری بوده و در برنامه ورزش لاغری شکم ، نقش موثری را ایفا می کند، بالارفتن از پله است.

بالارفتن از پله، با پیاده روی و دویدن تفاوت هایی دارد. در این تمرین فشار وارده بر عضلات مختلف بدن بیشتر است. فشاری که به قلب و ریه ها وارد می شود در طول این ورزش بیشتر بوده و باعث می شود که قلب و ریه ها قوی تر شده و حجم تنفسی شما نیز افزایش یابد.

همچنین عضلات بدن قوی تر شده و به بدن در انجام فعالیت های روزانه کمک بسیاری می کند.

همه ی ما می دانیم که دویدن خوب است، اما بالا رفتن از پله ها چطور؟ به گفته ی کارشناسان، بالا رفتن از پله ها، برای کالری سوزی و لاغری، بسیار بهتر و مفیدتر است.

اگر دونده ی مبتدی هستید، انجام این فعالیت برای شما اهمیت بیشتری دارد.

بنا به گزارش RunnersWorld experts، حرکات پلایومتریک (بالا رفتن از پله ها) باعث تقویت عضلات، قلب و ریه ها می شود و تأثیرات خوبی در دویدن دارد.

آن مور (Anne Moore)، روان شناس ورزشی و مربی دو در چارلستونِ کارولینای جنوبی می گوید: «پله ها مجبورتان می کنند برخلاف جاذبه عمل کنید و بنابراین از دو جهت اساسی برای دوندگان مفید است: قدرت و استقامت.

شما به هردوی اینها نیاز دارید، چه در حال نزدیک شدن به خط پایان مسابقات دوی ۵ کیلومتر باشید و چه در حال تلاش برای حفظ سرعت در چند متر پایانی دوی ماراتن.

بالا رفتن از پله ها وادارتان می کند از عضلات تثبیت کننده، چون گلوتئوس مدیوس، که در دویدن های معمولی چندان به چالش کشیده نمی شوند استفاده کنید، زیرا همزمان که تعادل تان را روی یک پا حفظ می کنید، باید قدم بعدی را با پای دیگرتان بردارید.

بالا رفتن از پله ها، عضلات تثبیت کننده را تقویت می کند و احتمال آسیب نیز کاهش خواهد یافت.»

بالا رفتن از پله ها یک ورزش هوازی است، بنابراین همان فوایدی را دارد که سایر ورزش های هوازی دارند، درنتیجه شما هم وزن کم می کنید و هم قلب و ریه هایتان را تقویت می کنید.

یادتان باشد که شما تنها زمانی وزن کم خواهید کرد که میزان کالری مصرفی تان، از میزان کالری ای که می سوزانید، کمتر باشد، پس کمتر غذاهای شور و چرب بخورید و تغذیه سالم و متعادلی داشته باشید.

پله نوردی (۴۵۰ تا ۶۷۰ کالری در ساعت)
صعود از پله ورزشی ترکیبی از تمرینات هوازی جهت چربی سوزی و غیرهوازی است. داشتن زانویی سالم و کفشی مناسب در رسیدن به عملکردی بهتر حین تمرین بسیار کمک کننده خواهد بود.

بالا رفتن از پله با حالت دوی سرعت می تواند نقش موثری در لاغری و کاهش وزن داشته باشد. شما می توانید این تمرین را حتی در سطح شهر بدون هیچ هزینه ای انجام دهید.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با پله

لاغری سریع با طناب زدن

طناب زدن بهترین ورزش هوازی توصیه شده برای کاهش چربی های بدن و لاغری می باشد. هیچ ورزشی به اندازه طناب زدن، در کاهش چربی های بدن و لاغری موثر نمی باشد. این ورزش لاغری هوازی، سرعت سوزاندن کالری را تا 1300کالری در ساعت بالا می برد. این ورزش باعث می شود که چابکی افراد بیشتر شده و در طول انجام این ورزش و پس از آن چابک تر باشند.

طناب زنی (۶۶۰ تا ۹۹۰ کالری در ساعت) تقریبا حدود ۱۲۰ پرش در هر دقیقه
طناب یک سوزاننده بزرگ چربی و یکی از بهترین ورزش های لاغری شکم و پهلو است.

بهتر است حین پرش، شکم خود را سفت نگه داشته و دستها و شانه ها را به خوبی بچرخانید.

پاها را کامل بالا ببرید تا کل بدن در حین تمرین درگیر شوند. پیش از آغاز این ورزش بهترین مارک طناب ورزشی را انتخاب و خریداری کنید.

تمرکز، قدرت و مهارت با انجام درست طناب زدن شامل حال افراد شده و می توانید با طناب زنی موثر در هفته به راحتی کالری بخورید.

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با طناب

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید