گردو از جمله آجیل های می باشد که می تواند یک همیار مناسب برای رسیدن به اندام خوب باش.د به این خاطر که اگر قبل از غذا یک مشت گردو میل شود بدون شک اشتهایی برای پرخوری و بخصوص صرف دسرهای خامه ای و غیره نخواهید داشت. گردو سرشار از فیبر است به همین دلیل است که می تواند به مدت طولانی سیری را در شما ایجاد کند .

چربی های مفید گردو

چربی های مفید که در دو جا گرفته اند می توانند لاغری سریع با این ماده غذایی را فراهم کند. چربی های مفید سبب می شوند که کلسترول بد خون پایین آمده و کلسترول خوب خون بال رود . این عملیات در نهایت سبب محافظت از پوست ، استحکام استخوان ، تنظیم متابولیسم بدن ، درمان درد مفاصل ، تقویت سیستم ایمنی ، تقویت هوش و حافظه و تنظیم کننده فشار خون به شمار می رود . این ماده غذایی برای پوست و مو بسیار مفید است .

لاغری سریع

لاغری سریع

گردو می تواند گردش خون را بهبود ببخشد و از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کند . از جمله دیگر خواص گردو می توان به بهبود بخشیدن صفرا اشاره کرد. اینها تنها بخشی از فواید گردو به شمار می روند چرا که گردون منبع قرنیه منگنز مس منیزیم فسفر آهن کلسیم و مقدار کمی سدیم است .

کالری گردو

میزان کالری گردو که برای هر ۱۰۰ گرم گردو اعلام شده است ، ۶۴۵ کالری می باشد .این کالری زیاد است اما مصرف آن سبب افزایش سوخت و ساز بدن شده و برای همین زمانی که قصد دارید گردو مصرف کنید سایر کالری ها باید کاهش پیدا کند . اگر به دلیل داشتن چربی های امگا ۳ مصرف گردو به صورت منظم صورت پذیرد ، تناسب اندام با گردو محقق خواهد شد و در نهایت کاهش اشتها را برای شما به ارمغان می آورد.

از جمله دیگر مزایای گردو می توان به کاهش خطر ابتلا به دیابت و چاقی های مفرط اشاره کرد. افرادی که به طور منظم در رژیم غذایی خود گردو را قرار می دهند به مرور نسبت به مصرف شیرینی ها ، غذاهای پرکالری و چرب بیمه شده و علاقه خود را به خوردن آنها از دست می دهند . اگر قصد کاهش وزن با گردو را دارید باید بدانید که این ماده غذایی به عنوان یک ماده مفید برای چربی سوزی شناخته می شود.

کاهش وزن با گردو

مصرف گردو باعث افزایش حساسیت به انسولین شده و در کاهش وزن تاثیر گذارد است. گردو جز مواد غذایی است که خاصیت چربی مفید دارد و چربی های مضر را در خود جای نمی دهد . این چربی ها در کاهش وزن بسیار مفید خواهند بود و نه تنها ضرری برای بدن ندارند بلکه کلسترول بد خون را پایین می آورند و پروتئین و فیبر را تأمین می کند و در نهایت می تواند برای سلامت نیز بسیار مفید باشد . دقت کنید در صورت گرفتن رژیم غذایی برای کاهش وزن ، گنجاندن گردو برای لاغری سریع و تاثیرگذارتر موثر خواهد بود .

گردو و لاغری

گردو و لاغری

میزان مصرف گردو

میزان مصرف گردو برای لاغری در حدود ۵۰ گرم در روز توصیه می گردد ا. لبته باید توجه شود که وزن شما در میزان مصرف آن تاثیر گذار است. در صورت مصرف این میزان از گردو لازم است تا دیگر مواد غذایی موجود در رژیم غذایی تان که دارای کالری بسیاری می باشند را حذف کنید. چرا که این ماده غذایی می تواند کالری زیادی را شامل شود که در نهایت منجر به افزایش وزن می شود. پس برای اینکه بتوانید لاغری سریع با گردو را تجربه کنید ، علاوه بر گنجاندن گردو در برنامه غذایی لازم است تا برخی از غذاهای پرکالری را حذف کنید .

آیا این مطلب مفید بود؟ 8
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید