خیلی از ما به دنبال لاغری شکم خود هستیم . بد نیست بدانید که روشهایی برای لاغری شکم و پهلو وجود دارد در تانما با روش های لاغری شکم و پهلو آشنا شوید.

از عواملی که باعث تجمع چربی داخل شکمی می شود، می توان مواد غذایی و ارگانیسم شکم را نام برد. با این حال، با اصلاح تغذیه و فعالیت های حرکتی، این نوع از چربی هم به آسانی برطرف می شود. برای دستیابی به اهداف خود، از یک رژیم لاغری خاص با تغذیه  مناسب برای رفع چربی بافت های شکم استفاده کنید.

تعادل در تبادل مایعات را در بافت های بدن افزایش دهید. به عبارت دیگر، این کار یعنی رها شدن آب زیر جلدی.  به طور معمول از شیوه زندگی بی حرکت اجتناب کنید. برای لاغری شکم و پهلو بهتر است از تمریناتی که بیش از حد عضلات بیرونی و داخلی را حجیم می کند، جلوگیری کنید.

چگونه چربی شکم و پهلو را کاهش دهیم؟

تعادل رژیم غذایی

تعادل رژیم غذایی یعنی کم کردن  کالری  و تقسیم آن. همانطور که پیش بینی شده، برخی از کارشناسان ادعا می کنند که لاغری موضعی از جمله شکم و پهلو، تنها از طریق رژیم غذایی تقریبا غیر ممکن است.

رژیم غذایی با مقدار زیادی چربی هیچ تاثیری بر کاهش وزن ندارد و بر مقدار کالری بر وزن شما تاثیر می گذارد، چه از مصرف کره یا ماکارونی . سبک زندگی، رژیم غذایی، ژن ها و سن عامل اصلی  افزایش وزن به ویژه در شکم و پهلو هستند.

بنابراین، مقادیر کوچک تر و کالری کمتر باعث کاهش وزن می شود. نوشیدنی ها مخصوصا نوشیدنی های گازدار هم تاثیر زیادی در چاقی ناحیه شکم و پهلو دارد. با مصرف نوشیدنی های گازدار، شما به سادگی نوشیدن آب خوردن، مقدار کالری مشابه در غذای جامد را مصرف می کنید.

مواد غذایی غنی از فیبر، شکم و پهلو را کوچک تر می کند. ماکارونی، برنج یا نان سفید ممکن است به طور منفی وزن را تحت تأثیر قرار دهد. در عوض اگر محصولات دانه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، می توانید اثربخشی بهتری را مشاهده کنید.

تحقیقات اخیر در تغذیه بالینی نشان داده شده است که  رژیم غذایی با مقدار کنترل شده کالری با محصولات کامل دانه ای، یک راه عالی برای به حداقل رساندن میزان چربی شکم و پهلو است.

هنگامی که شما مقدار زیادی از فیبرهای غذایی مصرف می کنید، بدن شما آرام شده و غذاهای فیبر دار باعث حرکت منظم روده و کاهش وزن می شود.

لاغری موضعی با ماساژ

ماساژ دادن نقاطی از بدن به منظور کاهش وزن می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. شما می توانید با تمرکز بر ناحیه ای خاص مانند شکم و پهلو ، به نتیجه مطلوب برسید.

دارچین مصرف کنید

دارچین نه تنها بهترین ادویه برای سوزاندن چربی است، بلکه  دارای خواص بی شماری برای سلامتی است. دارچین ترشح قند خون و تولید انسولین را کاهش می دهد و این موضوع  کمک می کند تا چربی کمتری از وعده های غذایی را  به عنوان چربی ذخیره، جذب کنید.

مصرف پروتئین خود را کنترل کنید

پروتئین غنی در مواد غذایی نیاز به انرژی بیشتری دارد. بدن برای استفاده از پروتئین ها به زمان طولانی تری نیاز دارد  تا مصرف انرژی و میزان اشباع را به نحو مفیدی ایجاد کند. بهترین مواد پروتئینی برای کاهش وزن عبارتند از مرغ ، ماهی، گوشت قرمز ، توفو، آجیل، حبوبات، تخم مرغ و محصولات لبنی.

مصرف قهوه برای کاهش وزن

قهوه باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن شده و باعث سوزاندن چربی ها می شود. کافئین، کل  بدن را به شیوه ای فعال تر می سازد. قهوه علاوه بر ایجاد ثبات خلق و خوی، با افزایش تولید دوپامین، موجب تقویت روحیه شما  نیز می شود.

جراحی برای لاغری موضعی

هر قدر مدت بیشتری از تجمع چربی‌ها در بدن شما بگذرد، از بین بردن آنها سخت‌تر می‌شود. در این صورت، ممكن است رژیم سالم و ورزش مناسب انجام دهید اما شاهد آب شدن بقیه قسمت‌های بدنتان به جز شكم یا ران ‌ها باشید.

دلیلش آن است كه چربی‌های قدیمی بدن شما، تبدیل به چربی‌های خارج از دسترس شده‌اند و پیوندهای بین آنها به سادگی شكسته نمی‌شود. در این شرایط، استمرار فعالیت بدنی می‌تواند كم‌كم این چربی‌ها را هم وادار به آب شدن كند. درباره این چربی‌ها گاهی اوقات متخصصان روش‌های لیزر یا رادیوتراپی را توصیه می‌كنند كه به شكسته شدن چربی‌ها كمك می‌كنند اما پای جراحی در میان نیست و فقط چربی‌های دور از دسترس به چربی‌های آب‌شونده تبدیل می‌شوند. درباره استفاده از این تكنیك‌ها فقط متخصص می‌تواند نظر بدهد. اما خیلی‌ها هم هستند كه ترجیح می‌دهند به جای رژیم و ورزش سراغ جراحی بروند.

لیپوساكشن یك روش جراحی رایج در كاهش چربی‌های بدن است كه عموما برای چربی‌های دور از دسترس به‌كار می‌رود. در این روش، چربی‌های اضافی بدن با عمل جراحی خارج می‌شوند اما این روش زیبایی ، به هیچ عنوان یك درمان همیشگی و قطعی نیست و اتفاقا دردسرهایی هم دارد. مثلا اگر قبلا شاهد تجمع بافت یك دست چربی‌ها در این ناحیه بودید، بعد از لیپوساكشن چون بافت‌های چربی بدنتان دستكاری شده، چربی‌ها به شكل ناهموار در بدنتان تجمع می‌یابند چون محوطه‌ای تونل مانند زیر بافت ایجاد می‌شود كه شكل لایه اولیه پوست را ناهموار می‌كند. از طرف دیگر مثل هر عمل جراحی دیگری لیپوساكشن هم خطراتی دارد كه شامل عفونت، خونریزی‌های ناخواسته و آمبولی چربی زیر پوست است. تكنیك‌های جراحی دیگر مثل لیزر لیپولیز (تخریب بافت چربی با لیزر) هم به همین شیوه، جزو روش‌های موقتی و ناپایدار لاغری به‌حساب می‌آیند و البته ضررهای لیپوساكشن را هم دارند.

چه ورزشی برای لاغری موضعی خوب است؟

بهترین ورزش برای كاهش قطر ران یا چربی‌های لگن و شكم انجام ورزش‌های هوازی است. ورزش‌های هوازی به ورزش‌هایی گفته می‌شود كه برای مدت حداقل ۲۰ دقیقه ضربان قلب شما را به ۶۵ تا ۸۰درصد حداكثر میزان ضربان قلب می‌رسانند. در این ورزش‌ها، عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو‌ها، عضلات سینه و پشت پا كه نیازمند اكسیژن بیشتری هستند به‌كار گرفته می‌شوند و بدن به چربی‌سوزی می‌افتد.

در فرایند چربی‌سوزی برای این كار، به‌طور خودكار سراغ چربی‌های جمع شده در اندام‌های چاق مثل شكم و ران‌ها می‌رود و بعد از مدتی، با كم‌شدن توده چربی در بدن، وزن كم می‌كنید. ورزش‌های هوازی وقتی به حداكثر چربی‌سوزی می‌رسند كه به‌طور مستمر ۴۵ دقیقه تا یك ساعت در روز آنها را انجام دهید. خوشبختانه ورزش‌های هوازی آنقدر متنوع هستند كه در هر موقعیتی می‌توانید سراغشان بروید.

راه رفتن تند، دویدن آرام، دوچرخه‌سواری، شنا، استفاده از تردمیل ، دوچرخه ثابت و طناب‌زدن نمونه‌هایی از ورزش‌های هوازی هستند كه باید حداقل یك ساعت در روز به‌طور منظم آنها را انجام داده و البته در كنار آن رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید. یادتان باشد اگر باید چربی بسوزانید، پیاده روی تند را به‌مدت یك ساعت در برنامه‌تان بگذارید تا به سرعت به چربی سوزی بیفتید و اگر می‌خواهید وضعیت فعلی را حفظ كنید، پیاده‌روی را با سرعت متوسط ادامه دهید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید