20 روش طبیعی برای لاغر کردن صورت

لاغری صورت در بیشتر جوامع غربی یکی از شروط زیبایی به شمار می رود صورت هایی که خط گونه آنها مشخص است وگرد نیستند و در لفظ عام به این صورت ها کشیده گفته می شود مورد توجه بیشتر قرار می گیرند.

صورت های لاغر واستخوانی زیبایی خاص خود را دارند وطرفداران این نوع زیبایی کم نیستند مثلا در کشورهای شرقی مانند کره وژاپن و... علاقه وافری به داشتن صورت هایی کوچک ولاغر دارند وبرای رسیدن به این مهم خود را به دست عمل های جراحی می سپارند ،

در ادامه مطلب به بیان چند روش طبیعی برای رسیدن به صورتی استخوانی ولاغر خواهیم پرداخت :

اگر صورتی چاق دارید واین موجب ناراحتی شما شده با اختصاص دادن کمی وقت خود می توانید به خواسته خود برسید برای یادگیری روش های لاغری کردن صورت با ما همراه باشید

لاغری صورت با ورزش

لاغری صورت

لاغری صورت

یکی از روشهای اثر بخش در لاغری صورت با ورزش است ابتدا باید ماهیچه های صورت خود را گرم کرده ابتدا باید صاف نشسته وحروف الفبای لاتین که عبارتند از a،i،o،e،u تکرار کنید حروفها را آرام تکرار کرده تا زمانی که احساس کردید.

صورت شما گرم شده حال روی صندلی نشسته وچانه خود را به سمت بالا بکشیدوسر را خم کرده سعی کنید تا جایی که امکان دارد لب ها را به سمت جلو فشار دهید این حرکت را دو تا سه بار به مدت 5 تا 10 ثانیه تکرار کنید.

حرکتی که اکنون می خواهیم برای شما باز گو کنیم بسیار برای استخوانی شدن صورت مفید است ابتدا به صورت صاف روی صندلی بنشینید سپس یک مداد را با دهان خود نگه داشته وسعی کنید همین طور که مداد در دهان شما است اسم خود را به صورت فرضی در هوا بنویسید .

لاغری صورت

لاغری صورت

ورزش بعدی برای لاغر کردن صورت به این شکل است صاف روی صندلی بنشینید بعد سر خود را به عقب خم کرده طوری که صورت شما به سمت سقف باشد بعد لب ها ی خود را به حالت فوت کردن کشیده وفوت کنید این حرکت را ده بار وهربار ده ثانیه نگه دارید .

برای لاغر کردن صورت یک ورزش ساده را به شما آموزش خواهیم داد به این صورت که شما با دهان بسته زبان خود را به مدت 8 دقیقه در جهت عقربه های ساعت و8 دقیقه خلاف عقربه های ساعت بچرخانید واین کار را دوباردر روزانجام دهید .

تمرین حرف O هم می تواند نتیجه بخش باشد وشاید برای شما جالب باشد که بدانید غره غره کردن آب هم برای رسیدن به صورتی لاغر موثر است

فرم صورت هر شخص بستگی به ژنتیک ونژاد او دارد البته عواملی چون چاقی ومصرف دارو می توانند لاغری طبیعی صورت را از بین برده وصورت فرد را دچار چربی وغبغب کنند افرادی که دچار این مشکل هستند ابتدا باید با پزشک خود در این رابطه مشورت کنند. وقتی صورتی دچار غبغب شده وچاق است مسلما فقط صورت فرد نیست که چاق شده بلکه تمام اندام وی دچار مشکل چاقی می باشد که با کمی رعایت رژیم غذایی و، ورزش می توانید به لاغری طبیعی صورت و لاغری در تمام اندام خود برسید.

لاغری صورت

لاغری صورت

لاغر کردن طبیعی صورت با تغذیه امکان پذیر است .در صورتی که فرد به طور طبیعی دارای صورتی لاغر واستخوانی باشد برای رسیدن به این مهم می توانید در رژیم غذایی خود مصرف نمک وشکر را کاهش داده چون مصرف بی رویه نمک وشکر باعث می شود.

که آب در بدن جمع شود وبه صورت ورم در بدن خود را نشان می دهد زمانی که شخص مصرف شکر ونمک خود را کاهش دهد آب جمع شده در بدن دفع می شود ودر نتیجه ورم صورت وبدن از بین خواهد رفت .

جالب است بدانید که اولین نتایج کاهش وزن در صورت فرد نمایان می شود .با انجام ورزش صورت و، ورزشهای هوازی می توانید روند کاهش چربی را افزایش داده وزودتر به نتیجه دلخواه برسید .

لاغری صورت با تغذیه غذاهای فراوری شده وغذاهایی که سبب التهاب در بدن می شوند مانند: صدف ،لبنیات ،سویا و...را کنار گذاشته ومیوه وسبزیجات تازه را جایگزین کنید برای رفع التهاب از رژیم غذایی حاوی مواد ضد التهابی مانند : زنجبیل ، زرد چوبه ،نارگیل ،لیمو ،چغندر،کدو استفاده کنیدوسعی کنید پرخوری نکنید چون افراد در هر کاری منجر به شکست می شود . ضمنا باید بدانید که با افزایش سن سوخت وساز بدن کاهش می یابد پس از مواد غذایی استفاده کنید که درخشندگی پوست را افزایش می دهند .

برای کاهش چربی صورت واز بین بردن پف آن آب زیاد بنوشید تا سموم بدن شما دفع شود نوشیدن آب باعث می شود تا نفخ هم از بین برود خواب به موقع وکافی هم درسرعت بخشیدن به این روند بسیار موثر است چون خواب کافی باعث می شود تمام هورمون های بدن متعادل شده وبدن فرصت دارد در یک خواب کافی خود را ترمیم کند . پس هر فرد به 7 تا 8 ساعت خواب در هر شبانه روز نیاز دارد .

لاغری صورت با ماساژ

لاغری صورت

لاغری صورت

یکی از متدهای لاغر کردن صورت، لاغر ی صورت با ماساژ است ، زمانی که شما تمام نکاتی که به آن اشاره شد را همراه با ماساژ دادن به روش صحیح انجام دهید ماساژ صورت باعث می شود که مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت جمع شده وصورت ورم خود را از دست داده ولاغر به نظر برسد ماساژدادن در قسمت چانه وفک بسیار موثر است چون در این نقاط رگ های لنفاوی زیادی وجود دارد وباید گفت که برای رسیدن به صورتی لاغر ریسک جراحی های ارزان قیمت را به جان نخرید واگر می خواهید با عمل به صورت استخوانی ولاغردست پیدا کنید به یک متخصص با تجربه مراجعه کرده وبخوبی در این مورد تحقیق کنید .

لاغر کردن صورت با آرایش

لاغری صورت

لاغری صورت

یکی دیگر از روش های سریع برای رسیدن به لاغری صورت با آرایش کردن است .شما به راحتی با کانتورینگ واستروبینگ می توانید صورت خود را به شکل دلخواه فرم دهید.دو روش فوق به کمک سایه های روشن وتیره صورتی با گونه های برجسته وبسیار زیبا را برای شما به وجود خواهند آورد .

رنگ های تیره همیشه باعث می شوند تا صورت لاغر تر به نظر برسد شما برای نقاطی که می خواهید گود نشان دهید از رنگ کانتورینگی که دو درجه از پوست شما تیره تر است استفاده کنید با استفاده از تکنیک استروبینگ که امروزه بسیار محبوبیت پیدا کرده وبیشتر از کانتورینگ از آن استفاده می شود که در روش جدید استروبینگ به جای سایه زدن از هایلایت زدن استفاده می شوددر این روش به جای رنگ تیره از هایلایت های روشن ومنقطع استفاده می شود ودر گریم صورت بسیار موفق بوده است در تکنیک استروبینگ از هیچ پودر برنزه ویا کرم پودر تیره استفاده نمی شود . شما از هر کدام از این روش ها استفاده کنید با انجام صحیح تکنیک ها صورتی و گونه های برجسته خواهید داشت . فراموش نکنیدآرایش همیشه یکی از موثرترین و بی خطر ترین روش ها برای لاغر نشان دادن صورت شما است.

لاغری صورت

لاغری صورت

در روش کانتورینگ برای ایجاد گونه استخوانی شما باید خط های بصری را روی گونه ایجاد کرده به این صورت که گونه خود را به شکل صورت ماهی در آورده وخط گونه را تا نزیک گوش بکشید بعد از کشیدن خط ها آن را به خوبی محو کرده وبالای خط گونه را کمی هایلایت کار کرده تا این قسمت را برجسته تر از بقیه قسمت های صورت نشان دهید وبرای ایجاد یک بینی خوش فرم وکشیده دو طرف پل بینی را با کانتورینگ خط بیاندازید مراقب باشید که این خطوط با سوراخ های بینی نرسد سپس مقداری هایلایت روی پل بینی زده وبعد رنگ ها را بخوبی ترکیب کنید .

برای پنهان کردن غبغب ولاغر نشان دادن صورت باید با رنگ کانتورینگ ویا برنزه محدوده ی فک خود را مشخص کرده وخط آرواره را بکشید سپس رنگها را ترکیب کرده وبا این روش غبغب خود را پنهان کنید.برای بهتر شدن نتیجه کار ولاغر کردن صورت با آرایش چشم های خود را طوری آرایش کنید.

که درشت وبزرگتر از حالت طبیعی خود جلوه کنند وبهتر است ابروهای خود را با حالتی کمانی وبالا فرم دهید . برای پیشانی هم بهتر است از رنگ کانتورینگ وبرنزه نزدیک رویش مو استفاده کرده وبه خوبی ترکیب کنید .

لاغری صورت با ماسک

لاغری صورت

لاغری صورت

ماسک سفیده تخم مرغ می تواند برای ایجاد پوستی سفت وصورتی لاغر موثر باشد برای درست کردن این ماسک شما می توانید دو عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذا خوری شیر ویک قاشق غذا خوری عسل ویک قاشق غذا خوری آبلیمو و چند قطره عصاره نعناع مخلوط کرده وبه مدت 30 دقیقه به صورت وگردن خود زده وسپس با آب ولرم شسته وخشک کنید وهر روز این تکرار کرده تا به نتیجه دلخواه برسید .

ماسک کره کاکائو با ایجاد شادابی وانعطاف پذیری پوست برای لاغر کردن صورت به وسیله مواد طبیعی می تواند موثر واقع شود مقدار مناسب کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و به پوست بزنید دقت کنید دمای کره کاکائو مناسب باشد تا پوست را نسوزاند ودر طول شبانه روز دوبار این ماسک را روی پوست صورت وگردن گذاشته و سپس با آب ولرم بشویید .

ماسک خربزه باعث می شود که پوست سفت شده و حالت شلی پوست کم شود واثر ضد پیری دارد فقط کافی است مقداری آب خربزه را به وسیله پنبه به پوست بزنید وپس از 5 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید وهفته ای یک بار این کار را تکرا رکنید تا چربی های اضافه پوست صورت ازبین برود .

ماسک خاک رس به دلیل جلوگیری کردن از افتادگی پوست و همچنین جذب آب اضافی زیر پوست به روش اُسمز از شل شدن آن جلوگیری می کند وبرای ایجاد صورتی لاغر وبدون ورم وپف بسیار موثر است.

برای استخوانی کردن صورت دوبار در هفته از این ماسک استفاده کنید وبه همراه استفاده از آن از رژیم غذایی مناسب پیروی کرده وماساژ صورت را نیز اضافه کنید تا زودتر به نتیجه مناسب برسید .

لاغری صورت

لاغری صورت

استفاده از بادام به دلیل وجود اسید های چرب امگا 3 برای رسیدن به پوستی سفت وبدون افتادگی بسیار موثر است چون پوست صورت را آب رسانی کرده وبه عمق پوست نفوذ می کند وحالت ارتجاعی پوست را افزایش خواهد داد .برای استفاده از خواص بادام مقداری روغن بادام اصل را روی صورت ماساژ دهید.

ماسک بعدی ماسک زرد چوبه وآرد نخود است که اثری ضد پیری داشته وپوست را جمع کرده واز افتادگی آن جلوگیری می کند وزمانی که پوست حالت افتادگی نداشته باشد جوان تر ولاغر تر به نظر می رسد آرد نخود را با مقدار کمی زرد چوبه ویک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کرده زمانی که شکل خمیری به خود گرفت به صورت وگردن خود بمالید و15 دقیقه صبر کنید سپس با آب ولرم بشویید هفته ای یک بار این ماسک را روی صورت خود گذاشته تا بافت صورت جوان شود. این ماسک به لاغری صورت کمک می کند.

جویدن آدامس بدون قند برای ایجاد صورتی لاغر موثر است آدامس جویدن مانند یک ورزش عضلات صورت را تقویت کرده وحالتی برجسته به گونه های گوشتی می دهد شما برای رسیدن به نتیجه دلخواه روزی دوبار به مدت نیم ساعت آدامس بدون قند بجوید تا چربی اضافه صورت شما از بین برود. ضمنا باید متذکر شویم که مصرف الکل ودخانیات وخوردن تنقلات شما را در رسیدن به هدف خود دچار مشکل می کند.

لاغری صورت با یخ

لاغری صورت

لاغری صورت

استفاده از یخ برای از بین بردن پف صورت سالهاست که موثر بوده است روشی ساده وکم هزینه ودر عین حال مطلوب که برای انواع پوست ها بدون ایجاد عوارض کاربرد دارد یک روش تاثیر گذار برای لاغری صورت وایجاد پوستی بدون لک این است که مقداری آب سیب زمینی را در قالب های کوچک یخ ریخته وبعد از یخ زدن به صورت ماساژ بر روی صورت خود بمالید وتا تمام شدن تکه یخ ادامه دهید شما می توانید این کار را به صورت یک برنامه روزانه تکرار کنید تا تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

لاغری صورت

لاغری صورت

این عمل را با هر ماسک طبیعی که با پوست صورت شما سازگار است مانند ماسک آب خیار وماسک انار ویا ماسک سرکه سیب انجام دهید واز داشتن پوستی سفت ، روشن ، صورتی لاغر وجذاب لذت ببرید .علاوه براین یخ برای ازبین بردن پف صورت وعوارض خواب آلودگی وآفتاب سوختگی با درصد کم وبستن منافذ باز پوست پس از بخور گرم وآرایش های سنگین همچنین استفاده از آن پس از اپیلاسیون صورت جهت خنک کردن و رفع قرمزی پوست بسیار موثر است نکته قابل توجه در استفاده از روش های طبیعی مداومت وتکرار آن روش تا ایجاد نتیجه مطلوب است .

آیا این مطلب مفید بود؟ 216
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید