انتخاب لباس مجلسی و یا لباس شب می تواند برای بسیاری از ما مشکل باشد و از معضلات بسیاری از افراد می باشد چرا که بسیاری در انتخاب این گونه لباس ها با اندام خود بسیار مشکل دارند لذا در ادامه نکاتی برای انتخاب لباس مجلسی آورده شده است که خرید لباس شب و لباس مجلسی را برای شما آسان تر می کند.

همان طور که می دانید اگر لباس مجلسی خود را به رنگ تیره انتخاب کنید، اندام شما لاغرتر دیده می شود. اگر سینه های بزرگ و ران های کوچکی دارید، پیراهن رکابی بدون آستین بپوشید و برای این که سینه های شما کوچک تر دیده شود به شما پیراهن های یقه هفت پیشنهاد می گردد. اگر شانه های پهنی دارید، پیراهن تک شانه بپوشید و اگر کمر شما چاق است، کمربند استفاده نکنید. استفاده از لباس های مجلسی دکلته می تواند به جذابیت شما کمک کند و به شما پیشنهاد می گردد تا لباس مجلسی خود را از سر تا پا یک رنگ انتخاب کنید چرا که تفاوت رنگ ها سبب می گردد تا چاق تر دیده شوید. پوشیدن پیراهن هایی که یقه تزیین شده دارند تا حدودی می تواند دور از مد باشد و اگر شانه های پهنی دارید، استفاده از پیراهن هایی که آستین پف کرده و حجمی دارند به شما پیشنهاد نمی شود.

انتخاب لباس های مجلسی با توجه به فرم بدن

لباس های گشاد نپوشید و پارچه هایی با طرح برجسته و زمخت انتخاب نکنید. برای مجلس ها استفاده از لباسی هایی با پارچه هایی به مانند بافتنی، پشمی و چرمی مناسب نمی باشد. اگر شکم بزرگی دارید لباش مجلسی با پاچه های چین دار و چروک استفاده کنید چرا که هیچ فردی نمی تواند تشخیص دهد که این چین از شکم شماست و یا از پارچه لباس! لباس های چسبان برای این گونه افراد مناسب نمی باشد و پارچه های ابریشمی و براق شما را چاق تر نشان می دهد.

لباس مجلسی برای شکم بزرگ

لباس مجلسی برای شکم بزرگ

برای خانم هایی با پایین تنه درشت استفاده از پیراهن هایی که خط کمر آن ها بالاتر و یا پایین تر از کمر قرار گرفته است مناسب می باشد. پیراهن هایی که تزئینات خاصی برای بالاتنه و یقه دارند و پیراهن های تک رنگ برای این گونه افراد مناسب تر است و لباس مجلسی که دامن آن به فرم A-line است، انتخابی درست و صحیح می باشد. لباس ماکسی که در قسمت کمر کمی تنگ تر می شود و دقیقا اندازه دور کمر است می تواند انتخاب کاملا درستی باشد و رنگ آن بهتر است زنده و روشن باشد.

لباس برای اندام های درشت

لباس برای اندام های درشت

اگر بالا تنه کوچکی دارید، بلوز و یا لباس مجلسی یقه گرد انتخاب کنید که سینه های شما را بزرگ تر نشان می دهد و استفاده از بلوز و پیراهن آستین حلقه ای پیشنهاد می گردد. برای شانه های باریک تر استفاده از پیراهن هایی که شانه صاف و یا مدل دار و پف دار دارند مناسب است و لباس مجلسی مینی با یقه گرد نیز پیشنهاد می گردد.

اگر قد کوتاه و اندام ریزی دارید بهتر است طرح های روی لباس شما بزرگ نباشد و طرح های پارچه را با مشت بسته خود مقایسه کنید و اگر این طرح ها از مچ بسته شما کوچک تر بودند مناسب می باشند. انتخاب طرح زیگ زاگی می تواند به شما کمک کند تا اندام خود را حجم ببخشید و استفاده از لباس مجلسی بلند می تواند شما را ریز تر و کوتاه تر نشان دهد. لباس مجلسی به شکل خطی A گزینه مناسبی می باشد و اندام لاغر آن ها را پهن تر و عریض تر نشان می دهد. لباسی را انتخاب کنید که بر روی برجستگی ها و انحنای بدن تاکید کنید تا اندام شما مناسب تر دیده گردد. خانم های بلند قد که انحنای کمر کمتری دارند به اصطلاح بدن استوانه ای شکل دارند که پیشنهاد ما به شما پیراهن های راسته و جذب تر است.

لباس برای اندام ریز

لباس برای اندام ریز

توصیه هایی به شما:

اگر خانم بالغ و بالای 18 سال هستید برای مجالس بهتر است لباس مجلسی کوتاه نپوشید چرا که لباس های مجلسی بلند تر جذاب و زیبا هستند و مدل های چاک دار آن نیز می تواند جذاب تر باشد. توری سفید و کرم در لباس های مجلسی یک اشتباه برای مد می باشد پس بهتر است به جای توری هایی با این رنگ از پولک یا گیپور در رنگ های سفید و روشن استفاده کنید. در مراسم پوشیدن لباس مشکی در مجالس جایز است و بسیار شیک و زیبا می باشد و استفاده از لباس مشکی ساده به شما پیشنهاد می گردد.

مجلسی بلند و تک رنگ

مجلسی بلند و تک رنگ

کیف های بزرگ حتی اگر مجلسی باشند مناسب حمل در عروسی ها نیستند پس بهتر است که یک کیف کوچک و ظریف برای حمل لوزم ضروری خود نظیر موبایل، لوازم آرایش و پول به همراه داشته باشید. بسیاری از خانم ها هستند که در مجالس قصد دارند که کفش پاشنه بلند بپوشند و قد خود را در حدود 20 سانتی متر بلند تر کنند اما این کار سبب می شود که به زودی خسته شوند و به جز نشستن چاره ی دیگری نداشته باشند پس بهتر است که کفشی پوشیده شود که با آن بتوانند تا چند ساعت راه بروند.

کیف و کفش مجلسی

کیف و کفش مجلسی

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید