لغو کنسرت های دی ماه علیرضا قربانی

خبر لغو کنسرت با من بخوان علیرضا قربانی که در دی ماه قرار بود برگزار شود با انتشار پستی در صفحه ی اینستاگرام علیرضا قربانی، داده شد. وی با انتشار پستی اینگونه تصریح کرد:

«الهی.. بیان آنچه در این روزها بر جان و جهان ما ایرانیان گذشته است، با بضاعت واژه ها حتی در شعر نمی گنجد. چگونه شرح بیان باید داد اندوه مادران و پدران داغدار، همسران دل سوخته، فرزندان بی پناه و مهم تر مام میهن را كه اینچنین به عزای فرزندان رعنای خود نشسته است. چه عشق ها، چه دانایی ها و چه جوان هایی كه اسطوره شدند، پیش از به ثمر نشستن.

مگر می شود دید و دم بر نیاورد ... به عنوان عضوی از جامعه هنری مستقل كشور و پیش از آن انسانی كه می داند پشتوانه واقعی و مهم ترین داشته اش بودن در بطن اجتماع است، امروز كه از بهت و حیرت فاصله گرفته ام، این یادداشت را تقدیم حضور می كنم تا در ملال این روزهای خواهران و برادران داغدارم شریك باشم.

پروژه #با_من_بخوان با رویكردی اجتماعی - انتقادی از سال 1397 طراحی و در سال جاری اجرا شده و مجموعه عوامل آن سعی داشتند با زبان گویای هنر كه مسئولیت بازتاب نمودها و احوالات روز جامعه را دارد، با مردم هم نوا و هم صدا باشند.

از این رو پس از وقایع هولناك و غیر قابل باور روزهای اخیر احساس كردیم اجرای این مجموعه حق مطلب این روزها را ادا نمی كند و قطعات، بایدكامل تر شده تا هم حزن خانواده های این عزیزان را التیام باشد هم در حافظه جمعی تاریخی كشور این فاجعه غیر قابل باور به زبان موسیقی ثبت شود تا رسالت «با هم خواندن» را عهده دار شویم. پس علی رغم اشتیاق، تمهیدات جدی و اقدامات حرفه ای برای برگزاری كنسرت های تهران در روزهای 26 و 27 دی ماه، با آلام روحی بسیار، مصمم به تعهد حرفه ای و اجتماعی خود برای لغو كنسرت ها اقدام نمودیم.

با صراحت تمام و آگاهی كامل، انتقاد جدی خود را به رفتارهای غیر قابل گذشت و خلاف اخلاق را به دست اندركاران ابراز داشته و آرزو داریم كاش برای تسكین این اندوه جانكاه رفتار خردمندانه تر، صادقانه تر و مهربان تری در قبال هم وطنانمان خصوصا آنها كه در این مدت جگر گوشه های خود را در آغوش ندارند از جانب حاكمیت شاهد باشیم. شاید دره عمیقی كه بین مردم و ایشان است كمی هموار شود. به هر ترتیب به گواه تاریخ ما مردم جمع و جامعه ایم و همواره در برابر ناملایمات استوار و متحدیم.این پل، پایه بسیار دارد و البته با هم بودن ما یك حماسه است و اصالت با وطن است، با ایران.

از عزیزانی كه مثل همیشه با مهر برای حضور در كنسرت های یاد شده برنامه ریزی كرده بودند عذرخواهی نموده و به امید خدا، با توان و اشتیاق مضاعف در فرصتی نزدیك كه شرایط مهیاتر باشد دوباره #با_هم_میخوانیم آنچه بر ما گذشته است و البته با هم می مانیم.
با مهر و سپاس
۲۲ دی ماه ۱۳۹۸
علیرضا قربانی»

پست اینستاگرام علیرضا قربانی

پست اینستاگرام علیرضا قربانی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید