قرعه کشی نیمه نهایی چمپیونزلیگ

قرعه‌کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمقرعه کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان به انجام رسید و بر این اساس در بازی رفت، بایرن و لیورپول میزبان رئال و رم خواهند بود.

قرعه‌کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا جمعه در نیون سوییس برگزار شد و تیم‌ها حریفان‌شان را شناختند.

در مهم‌ترین بازی بایرن مونیخ به مصاف رئال مادرید می‌رود و دیگر دیدار این مرحله بین لیورپول و رم برگزار می‌شود.

بازی‌های برگشت چهارم و پنجم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. یک هفته‌ بعد تیم‌ها در دیدارهای برگشت به مصاف هم می‌روند.

سه شنبه و چهارشنبه گذشته، بازی های برگشت دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به انجام رسید و تکلیف تیم های صعود کننده مشخص شد.

رم که در بازی رفت 4-1 به بارسا باخته بود، در بازی برگشت موفق شد 3-0 بر حریف قدر خود پیروز شده و بزرگترین شگفتی بازی ها را رقم بزند. لیورپول نیز در بازی برگشت 2-1 بر سیتی غلبه کرد تا در مجموع با پیروزی 5-1 به نیمه نهایی برسد.

در روز دوم بازی ها، رئال در زمین خود 3-1 به یوونتوس باخت ولی با توجه به برتری 3-0 بازی رفت، توانست برای هشتمین سال متوالی راهی نیمه نهایی شود.

بایرن مونیخ هم چهارمین تیم راه یافته به نیمه نهایی بود. ژرمن ها در بازی رفت 2-1 در زمین سویا پیروز شده بودند و در بازی برگشت با تساوی بدون گل موفق به صعود شدند.

این برای اولین بار از سال 1981 است که در نیمه نهایی، چهار تیم از ایتالیا، اسپانیا، آلمان و انگلیس حضور دارند. در آن دوره، اینتر، لیورپول، بایرن و رئال حضور داشتند و در نهایت فینال بین لیورپول و رئال در رم برگزار شد که به قهرمانی قرمزهای آنفیلد انجامید(برتری 1-0 با گل دقیقه 82 آلن کندی).

قرعه کشی مرحله نیمه نهایی به این شکل صورت گرفت:

 بایرن مونیخ - رئال مادرید ( چهارشنبه 5 اردیبهشت و سه شنبه 11 اردیبهشت)

لیورپول - آاس رم (سه شنبه 4 اردیبهشت و چهارشنبه 12 اردیبهشت)

بازی های دور رفت، روزهای 4 و 5 اردیبهشت و برگشت روز 11 و 12 اردیبهشت انجام خواهند شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید