پوست زیبا یک خواسته مشترک برای همه بانوان است وتقریباً می توان گفت که همه بانوان به زیبایی پوست ، شفافیت پوست و داشتن یک پوست صاف و شفاف می اندیشند اگر شما هم به داشتن یک پوست شفاف و زیبا اهمیت می دهید در تانما بمانید و در تانما با چند ماسک و روش برای داشتن یک پوست زیبا آشنا شوید.

پوست زیبا

پوست صاف و شفاف

 

- بخور لیمویی

یکی از بهترین و راحت ترین راهکارها، بخور صورت با آب گرم میباشد. برای این کار ابتدا صورت تان را با آب و صابون شسته، بعد از شست وشو خشک کنید. یک قابلمه کوچک آب کنید و روی گاز بگذارید. وقتی جوشید آن را روی میز گزاشته ،نصف لیمو ترش تازه را داخل آب چکانده ،سرتان را روی بخار قابلمه گرفته و روی سرتان یک حوله بیندازید. سه تا پنج دقیقه زیر این حوله و بخار آن بمان.می توان به آرامی دست را زیر حوله برده وپوست صورت را ماساژ داد.بعد از این کار، حوله را از  روی سر بردارید. صورت را با آب سرد بشویید و خشک شود.می توانید این کار را چند بار در روز انجام دهید. علاوه براینکه می توان بعد از این کار از ماسک های مناسب بستن منافذ پوست نیز استفاده کرد.

- ماسک لیموترش

یک عدد لیموترش بزرگ یا دو عدد لیموی شیرازی را حلقه حلقه کرده، حلقه ها را نازک ببرید تا برای همه سطح پوست تان لیموترش به اندازه کافی باشد.دراز کشیده. حلقه ها روی پوست صورت به جز دور چشم بگذار. 30دقیقه بعد، حلقه های لیموترش را برداشته و پوست صورت را با آب سرد بشورید. البته به جای حلقه لیموترش می توان از آب لیموترش تازه هم استفاده کرد.

پوست زیبا

زیبایی پوست

- زردچوبه و آلوئه ورا

زردچوبه و آلوئه ورا تامین كننده مواد مغذی ، آنزیم ها و پلی ساکارید برای پوست هستند كه در سم زدایی پوست شما و در حفظ رطوبت آن كمك میکنند.
یک قاشق چای خوری آلوئه ورا را با مقداری زردچوبه با هم مخلوط كرده تا به هم چسبیده و حالت خمیر پیدا كند و حدود 20 دقیقه بعد با آب گرم شسته شود.

- لوسیون بادرنجبویه

برای تهیه این محلول، پنج قاشق غذاخوری الکل سفید را با همان میزان گلاب و بازهم همان پنج قاشق غذاخوری عرق بادرنجبویه مخلوط کرده، درنهایت هم به آن یک قاشق غذاخوری گلیسرین اضافه کرده، مخلوط را خوب هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شود.این محلول را بعد از هر بار بخور دادن با کمک پنبه روی صورت مالیده و 10دقیقه صبر کنید و صورت را با آب سرد بشویید. یادتان باشد، شیشه این محلول را از نور به ویژه نور آفتاب دور نگاه دارید.

پوست صاف

زیبایی با ماسک های طبیعی

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید