تاثیر بی نظیر سیب زمینی جهت جوانسازی پوست

لک های پوستی این زشت های قهوه ای که بودن انها به خصوص روی پوست صورت چقدر ناراحت کننده است . لک های پوستی روی صورت علاوه بر اینکه از زیبایی ظاهری خانم ها می کاهند اعتماد به نفس انها هم تحت شعاع قرار می دهند و شاید خیلی از شما با آنها دست به گریبان بوده اید .

سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما از غده های موجود در ریشه آن استفاده می کنیم. سیب زمینی خواص درمانی و تغذیه ای فراوانی دارد که با خوردن آن از خواصش استفاده می کنیم ، علاوه بر اینها به تازگی متخصصان پوست اعلام کرده اند آب سیب زمینی با جوش ها مقابله و پوست را شفاف می کند و پف زیر چشم را از بین می برد، در واقع خوراکی است که مثل وایتکس پوست را سفید و روشن می کند.از خواص سیب زمینی حاوی آنزیمی است که به عنوان سفید کننده طبیعی عمل می کند و باعث روشن شدن پوست می شود. به مرور زمان لکه هایی که بر اثر نور خورشید به وجود می آید و قسمت سیاه دور چشم، کم رنگ می شود. به گفته متخصص پوست برای نتیجه گرفتن از این روش ، نیاز به زمان است.لذا میشود از ماسک سیب زمینی استفاده نمود.

انواع ماسک های سیب زمینی

سیب زمینی را می توانید به صورت حلقه ای یا رنده شده استفاده کنید . سیب زمینی هیدروکربنات زیادی داشته که در سفید و شفاف کردن پوست بسیار موثر است و البته می تواند لک های پوستی را هم از بین ببرد .

ماسک سیب زمینی جهت لکهای صورت

یک سیب زمینی را حلقه کرده و حلقه ها را روی پوست صورت خود بگذارید یا اینکه بعد از رنده کردن عصاره ان را صاف کنید و با پنبه روی پوست صورت و محل ملاسماها بمالید و بگذارید نیم تا یکساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید ماسک سیب زمینی در سفید شدن و شفاف شدن پوست هم بسیار تاثیر دارد .

ماسک آب سیب زمینی و شیر برای پوست های تیره

برای درست کردن این ماسک می توانید از دو راه استفاده کنید . یک سیب زمینی کوچک را رنده کرده و اب آن را بگیرید و با مقداری شیر مخلوط کرده و آرام روی پوست خود و قسمتهای که لک دارد بمالید . این کار را در هفته چندین بار تکرار کنید یا اینکه سیب زمینی را حلقه حلقه کرده و حلقه های آن را روی پوست صورت و جاهایی که لک دارد بگذارید برای نیم ساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید بعد از چند هفته واقعا نتیجه شگفت انگیز خواهد بود.

ماسک سیب زمینی و خیار

مقداری آب سیب زمینی و آب خیار را باهم مخلوط کنید سپس مخلوط این دو مایع را به اطراف چشم و پوست صورت خود بزنید و بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید. مخلوط این دو نوع میوه پف چشم و خستگی چشم را از بین می برد.

ماسک سیب زمینی و گلاب

با استفاده منظم از این ماسک لکه های تیره پوست شما از بین می روند و پوست سفید و روشنی خواهید داشت.

مواد لازم

سیب زمینی : ۱ عدد
گلاب : به میزان لازم
آب لیمو : به میزان لازم (برای پوست های چرب )
عسل : به میزان لازم (برای پوست های خشک )

طرز تهیه ماسک سیب زمینی و گلاب

ابتدا یک عدد سیب زمینی را رنده کنید سپس مقداری گلاب به سیب زمینی اضافه کنید و گلاب و سیب زمینی را به خوبی باهم مخلوط کنید تا به شکا خمیر در آیند. اگر شما دارای پوست چرب هستید چند قطره آب لیمو به مخلوط سیب زمینی و گلاب اضافه کنید و اگر دارای پوست خشک هستید مقداری عسل به مخلوط سیب زمینی و گلاب اضافه کنید.
ماسک سیب زمینی و گلاب را بر روی پوست تمیز صورت خود به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 12
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید