آیا به دنبال یک مدل ریش خاص هستید ؟ آیا نمی دانید که مدل ریش خود را چگونه انتخاب کنید و نمانید کدام مدل ریش و سبیل به شما می آید . اگر تا انتهای این مطلب با ماه همراه شوید می توانید در تانما از مدل ریش بیشتر بخوانید.

برای بلند کردن ریش باید به سه نکته توجه کنید:

بلند کردن ریش (فیزیکی)

بلند کردن ریش (روانی)

مدل دادن و مراقبت کردن از ریش

برخی از مردان ریش و سبیل را دوست دارند و برای نگه داشتن و سلامت آن لازم است یکسری نکات را رعایت کنند. در این مطلب به مواردی اشاره می کنیم که در سلامت ریش و شبیل شما موثر است.
1. ریشتان را هر روز در جهت رویش موها شانه بزنید. بعد به اندازه یک فندق كرم مرطوب كننده به دستتان بمالید و زیر گونه ها و چانه را ماساژ دهید. سرم مخصوص موهای خشك یا روغن گیاهی نیز می توانید استفاده كنید تا موی ریشتان از عمق نرم تر و براق تر شود.


2. اگر ریش چند روزه را می پسندید، بهتر است چند روز یکبار، به طور مرتب آن را یكدست نگه دارید.


3. اگر دچار ریزش موی سكه ای شده اید یا خط بخیه دارید و نقطه ای از ریشتان خالی است، بهترین راه پوشاندن آن، استفاده از مداد ابرو است. ابتدا محل هایی كه موی كمتری دارد، با مداد هاشور بزنید، بعد با انگشت خطوط را محو كنید و در نهایت موی ریشتان را شانه بزنید.4. اگر می خواهید سبیل بگذارید، برای مرتب كردن آن از ماشین ریش تراش استفاده نكنید. بهتر است از یك قیچی تیز و شانه دم باریك كمك بگیرید.
5. هر بار ریش و سبیل را كاملا تراشیدید، صورتتان را با ژل شستشو كاملا پاك كنید. هفته ای یك مرتبه صورتتان را كیسه بکشید تا سلول های مرده پاك شوند و از رویش موی زیرپوستی پیشگیری شود.
6. اگر صورت توپری دارید، شاید این نوع ریش گذاشتن با ترکیب چهره تان هماهنگ تر باشد اما باید مرتب شانه و قیچی به دست باشید و ماشین ریش تراشتان را كنار بگذارید.
7. اگر شما هم مثل دیوید بكام یك روز در میان صورتتان را ماشین می كنید، باید روزانه از مرطوب كننده بدون چربی استفاده كنید و شب ها صورتتان را با ژل شستشو پاك كنید.
8.ریش، برخی صورت ها را مردانه تر می كند اما اگر ریشتان مثل دی کاپریو جای خالی زیاد دارد، بهتر است اجازه ندهید خیلی بلند شود و مرتب آن را كوتاه نگه دارید.

رشد سبیل را افزایش دهید

چطور می شود که می بینیم بعضی افراد در عرض مدت کوتاهی، به حدی موی صورتشان رشد کرده که گویی سال ها درویشی پیشه کرده اند و ما آن ها را مدت هاست که ندیده ایم؟ خوب افزایش رشد ریش و سبیل هم قلق خود را دارد و با انجام چندین کار می توانید سرعت رشد آن ها را افزایش دهید.

اولین راه افزایش سرعت رشد موی صورت استفاده از مکمل های معدنی و ویتامین های مختلف است. آن ها به افزایش سرعت رشد موی صورت کمک می کنند. مصرف بیشتر ویتامین های A، B، C، E و همچنین مصرف بیوتین باعث تقویت و تغذیه شدن پیاز مو می شود و مو را از پایه قوی تر می کند. پوست انداختن پوست و نظافت پوست نیز تاثیر زیادی بر سرعت رشد موی صورت دارند. می توانید برای نظافت بیشتر پوست بعد از تراشیدن موی صورت و قبل از شروع دوره از ماسک های تمیز کننده پوست صورت استفاده کنید تا شرایط سالم تری برای رشد موی صورت به وجود بیاید. استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان نیز می توانند محیط مناسبتری برای رشد سریع موی صورت بر روی پوست ایجاد کنند. و آخرین موردی که می توانیم برای افزایش سرعت رشد موی صورت به شما پیشنهاد کنیم نوشیدن مایعات بیشتر و مخصوصاً آب بیشتر است.

آخرین نکته

اگر بار اول است که قصد دارید سبیل بگذارید یک پیشنهاد برای شما داریم. بهتر است برای رفع حس جلب توجه منفی نسبت به تغییرات ناگهانی در ظاهرتان و یا خاص بودن مدل سبیل، از ته ریش در کنار سبیل مورد علاقه تان استفاده کنید. البته این پیشنهاد برای کسانی است که موی صورتشان کامل و پرپشت است و به کسانی که موهای صورتشان در بعضی قسمت های صورت رشد ندارد یا رشد کمتری دارد، اصلا توصیه نمی شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ 3
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید