مادرانی که خداوند فرزند دختر به آنها هدیه کرده است همواره دنبال پیدا کردن انواع و اقسام لباس های کودکانه و بامزه برای دختر کوچولوهایشان هستند این مدل پاپوش های دخترانه که برایتان گردآوری کرده ایم را ببینید.

پاپوش دخترانه

برای کفی کفش  پاپوش دخترانه به تعداد مورد نیاز زنجیره بزنید برای اینکه بدونید از اول چند تا زنجیره ببافید عرض کفش رو از طول اون کم میکنید به اون تعدادیکه میمونه زنجیره میزنید. یعنی اگر ۱۲ – ۵ بشه میشه ۷ سانت. شما انقدر زنجیره میزنید تا بشه هفت سانت.دو زنجیره بزنید. یک بافت پایه بلند بزنید. سه پایه بلند دیگر در همان دانه بزنید. می شود۵ دانه در یک دانه قسمت سمت چپ عکس که با خط های آبی کم رنگ مشخص شده در تمام دانه ها به جز آخرین دانه هر کدام یک پایه بلند بزنید. در دانه اخر هفت بافت پایه بلند تایی بزنید. با بنفش کمرنگ مشخص شده بافت را به همان صورت ادامه دهید. به این صورت هر دو طرف زنجیره بافته میشود.دانه ی اخر را با شلال یا بخیه به زنجیره دوم متصل کنید.

پاپوش دخترانه را چگونه ببافیم؟

برای بافت پاپوش دخترانه برای قسمت روی کفش رج اول: دو زنجیره بزنید. در تمام دانه ها یک پایه بلند بزنیدرج دوم: در دو دانه ی اول پایه بلند بزنید. به قسمت جلوی کفش که رسیدیدیعنی قسمتی که توی تصویر شماره یک با رنگ قرمز مشخص شده هر دو دانه که بافتیدیکی کم کنید یعنی دانه ی سوم و چهارم را باهم ببافید. بعد از قسمت قرمز باقی دانه هارا هر کدام یک پایه بلند ببافید دانه ی اخر را با شلال به زنجیره ها متصل کنید.

نحوه بافتن پاپوش دخترانه

رج دوم: بافت را به این صورت ادامه دهید. دو زنجیره بزنید.در همان دانه دو پایه بلند بزنید. در دانه بعد سه پایه بلند. در دانه ی بعد دو پایه بلند.در باقی دانه ها هر کدام یک پایه بلند بزنید. با آبی پر رنگ مشخص شده. تا به دانه هایهفت تایی که در یک دانه بافته بودید برسید. یعنی دانه های بنفش کمرنگ این دانه هارا به این صورت ببافید. در دانه ی اول یک پایه بلند. در دانه ی دوم و سوم هر کدام دو پایه بلند در دانه ی چهارم سه پایه بلند. در دانه ی پنجم و ششم هر کدام دو پایه بلنددر دانه ی هفتم یک پایه بلند. با بنفش پر رنگ مشخص شده .

در باقی دانه ها یک پایه بلند ببافید. دانه ی اخر را با شلال به زنجیره ها متصل کنیدرج سوم: دو زنجیره بزنید. در هشت دانه ی بعد ( دانه های آبی پررنگ) یکی در میانیک دانه اضافه کنید. یعنی یک دانه ببافید در دانه ی بعد دوتا پایه بلند بزنید.بقیه ی دانه ها را هر کدام یک پایه بزنید تا به قسمت بنفش پر رنگ برسیداین دانه را هم مانند قسمت آبی پر رنگ میبافیم. یعنی یکی در میون دو دانه در یک دانه میبافیم.

اگر میخواهید مثل کتونی زیر قسمت پایین کفش لبه دار و مشخص باشه یک ردیف شلال(کور کردن ) ببافید با رنگ سفید. این رج برای کفشتون لبه محکم ایجاد میکنه اما اگر میخواین مثل کفش زیر لبه  کفش گرد بیاد بالا و صاف نباشه رج شلال رو نزنید.

 

نمونه هایی از شیک ترین و جدیدترین مدل پاپوش دخترانه

پاپوش دخترانه مروارید دار

پاپوش دخترانه زیبا

پاپوش دخترانه شیک

پاپوش بچه گانه

پاپوش دخترانه قرمز

مدل های جدید پاپوش دخترانه

پاپوش دخترانه شیک و مجلسی

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید