همه چیز درباره پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی یکی از شایع ترین پیرسینگ های صورت است اگر شما هم به دنبال پیرسینگ بینی هستید این مطلب را از دست ندهید و با مدل پیرسینگ بینی با ما همراه شوید ما برای شما از مدل جدید پرسینگ بینی مطالبی را آورده ایم.

هر چند هر روز مدل جدید  پیرسینگ بینی رسینگ بینی به بازار می آید ولی شما با توجه به سلیقه و فرم بینی خود باید آن را انتخاب نمایید.

پیرسینگ بینی یکی از شایع ترین پیرسینگ های صورت است و معمولا تمیز نگه داشتنشان آسان است. هرچند، بعضی اوقات میتوانند عفونی شوند. درمان آن آسان است و با یک مراجعه ی سریع به پزشک، در زمان کوتاهی از آن رهایی می یابید! این مقاله به شما نشان می دهد که چه کارهایی انجام دهید و چگونه از پیرسینگ بینی تان مراقبت کنید.

چگونه پیرسینگ بینی عفونی شده را درمان کنیم؟

۱)مراقب نشانه های عفونت باشید.

اگر به تازگی بینی تان را پیرسینگ کرده اید،کاملا طبیعی است که اطراف محل پیرسینگ،قرمزی و درد داشته باشید.هرچند،مراقب این نشانه ها باشید:

رگه ها یا رد های قرمز و متورم روی پوست که از محل پیرسینگ انتشار می یابند.

درد،قرمزی،تورم،داغی یا حساسیت افزاینده اطراف محل پیرسینگ.

ترشحات چرکی سبز – زرد از محل پیرسینگ.کمی ترشح یا خونریزی از محل پیرسینگ طبیعی است اما مراقب چرک همراه با قرمزی و تورم باشید.

غدد لنفاوی تحریک شده یا متورم بالا یا پایین محل پیرسینگ.

تب .اگر از جنبه های دیگر سالم هستید(سرماخوردگی یا آنفلونزا ندارید)،و تب دارید، جای نگرانی دارد.

۲)با پزشکتان ملاقات کنید.

اگر هر یک از علائم بالا و عفونت دارید، مهم است که به طور مناسبی آن را درمان کنید. اکثر عفونت ها در این زمینه توسط باکتری استافیلوکوکوس ایجاد میشوند و اگر به آنها توجه نشود،میتوانند بسیار خطرناک باشند.

پزشک احتمالا کرم یا قرص آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد. کرم را به صورت موضعی و قرص های تجویز شده را معمولا برای حدود ۱۰ روز تا ۲ هفته استفاده کنید.

دوره ی کامل آنتی بیوتیک را استفاده کنید تا عفونت دوباره برنگردد.

پیرسینگ بینی

۳)محل مورد نظر را تمیز نگه دارید.

دستهایتان را کاملا با آب گرم و صابون آنتی باکتریال بشویید، زیر ناخن هایتان را تمیز کنید تا هر نوع کثیفی را پاک کنید و سپس دستهایتان را با خشک کن، خشک کنید.

استفاده از حوله ممکن است دوباره باعث غیر بهداشتی شدن دستهایتان شود، حتی اگر حوله تمیز به نظر برسد.

۴) سوزن پیرسینگ بینی تان را در نیاورید.

مکن است ایده ی خوبی به نظر برسد اما احتمال آبسه وجود دارد.به آن دست نزنید مگر آنکه پزشکتان توصیه کند تا آن را خارج کنید.

آگاه باشید که اگر در عوض عفونت، به پیرسینگ آلرژی نشان داده باشید، باید فورا آن را خارج کنید. نشانه های آلرژی شامل احساس سوزش روی پوست، زخم در حال گسترش یا ترشحات شفاف یا زرد رنگ هستند.

خطرات پیرسینگ برای حس بویایی

با توجه به اینکه بدن برخی از افراد به بدلیجات به‌خصوص کروم و نیکل واکنش نشان می‌دهد، این افراد فقط باید از طلا استفاده کنند چراکه احتمال حساسیت به طلا در دنیا بسیار کم است. ضمن اینکه گاهی حساسیت در محل نصب شی تزیینی، ایجاد نمی‌شود و عوارض حساسیت ممکن است خود را در سایر نقاط بدن نشان دهد و گاهی حتی تا پایان عمر با فرد بماند.

بنابراین اگر فردی به بدلیجات حساسیت دارد حتی برای یک شب و یک مهمانی هم از این اشیا استفاده نکند و اگرچه انجام پیرسینگ توصیه نمی‌شود ولی اگر فردی خیلی به پیرسینگ علاقه ‌مند است، حتما از طلا استفاده کند.»

کسانی که پیرسینگ بینی، غضروف گوش و… انجام می‌دهند، خطرات بیشتری را به جان می‌خرند. به طور کلی برای انجام عمل پیرسینگ دانستن آناتومی بدن لازم است و نباید این مساله را فراموش کرد که هر کسی صلاحیت انجام این کار را ندارد.»

طرفداران پیرسینگ بینی باید مراقب این عضو از بدن باشند چراکه بینی عضو حساسی است و اگر توسط افراد فاقد صلاحیت پیرسینگ روی آن انجام شود، حتی می‌تواند به قیمت آسیب به حس بویایی فرد تمام شود.

انواع پیرسینگ بینی

 

پیرسینگ بینی

 

پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی

 

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید