با مراحل تزریق ژل گونه آشنا شوید +ماندگاری ژل گونه چقدر است

تزریق ژل گونه باعث ایجاد فرم زیبا در چهره های استخوانی شده است که به موجب تزریق ژل گونه صورت فرد جوان ترو شاداب تر به نظر خواهد رسید این روش با پر کردن مناطق گود افتاده ی صورت سبب ایجاد زاویه وفرم دلخواه در چهره فرد می شود وجذابیتی بی نظیر برای فرد به ارمغان خواهد آورد

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

همانطور که می دانید ابرو قاب صورت به شمار می رود ودر زیبایی آن تاثیر به سزایی دارد یکی دیگر اجزای مهم چهره که با فرم زیبای خود بر روی سایر اجزا اثر گذار است گونه می باشد که خوشبختانه امروزه با تزریق ژل این امکان برای همه فراهم شده تا گونه های خود را به فرم دلخواه تغییر دهند در مطلب زیر مروری بر نحوه تزریق ژل گونه ومراحل تزریق ژل گونه ، معایب ومزایا ی تزریق ژل گونه و... خواهیم داشت ما را همراهی کنید.

تزریق ژل گونه چیست ؟

تزریق ژل گونه روشی رایج برای پر کردن ناحیه افتاده صورت است که در اثر افزایش سن ویا لاغری غیر طبیعی به وجود می آید یا برای تغییر حالت به شکل دلخواه انجام می پذیرد ژل های مصرفی در این روش چند نوع هستند که همه آنها از سوی سازمان غذا وداروی آمریکا مورد تایید واقع شده ا ند ولی پر طرفدارترین نوع ژل تزریقی گونه به صورت اسید هیالورونیک است.

تزریق ژل گونه

ترزیق ژل گونه

دلیل انتخاب آن هم این است که این ژل به طور طبیعی در بدن ساخته شده و، ورود آن به بدن مشکلی ایجاد نمی کند اسید هیالورونیک به عنوان روان کننده بافت های همبند، مفاصل بدن، چشم و پوست ، فعالیت می کند.علاوه بر خاصیت طبیعی بودن آن فرم دهی وشکل پذیری مناسبی نیز دارد استفاده از این روش سبب بهبود رطوبت و کیفیت پوست (با جذب آب به سطح زیرین پوست) می شود.

نحوه ی تزریق ژل گونه

به طور کلی نحوه تزریق ژل شاید ساده به نظر برسد اما دارای پیچیدگی ها ودشواری های خاص خود می باشد وبا توجه به وسعت تزریق بین 15 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارد

مراحل تزریق ژل گونه به این صورت است که ابتدا فرد توسط متخصص در زمینه پوست ومو مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت مبتلا بودن به بیماری خاصی سوابق بیماری وی وهمچنین داروهایی که مصرف می کند بررسی کامل صورت می گیرد

تزریق ژل گونه به این صورت انجام می شود که ، گونه را با کرم های موضعی بی حس کننده بی حس می کنند و وعمل تزریق را با سوزنی مخصوص که بسیار نازکتر سرنگ های معمولی در تزریق های عمومی می باشد انجام می پذیرد تزریق ژل گونه در محیطی کاملا استریل صورت می گیرد .

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

در انتهای کار احتمال دارد پزشک برای شکل دهی بهترکمی تا حدودی محل تزریق را ماساژ دهد. عموما برای طبیعی جلوه دادن برجستگی گونه ، تزریق ژل را در قسمت های جلویی گونه و بر روی استخوان گونه انجام می دهند. از مزیت های استفاده از این روش ، کمک به بالا بردن و جوانسازی ناحیه اطراف چشم می باشد. برخی از افراد به دلیل وسعت و یا تعدد قسمت های تزریق، احتمال دارد جلسات دوم و سوم نیز برای رسیدن به نتیجه مناسب نیاز داشته باشند .

در این موارد عموما بیشترین مقدار تزریق ژل در جلسه اول صورت می گیرد واصلاحات ورفع مشکلات جزیی وحفظ نتایج برای مدت طولانی در جلسات بعدی انجام می پذیرد.

مزایای تزریق ژل گونه

مزایایی تزریق ژل گونه عبارتند از:

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

1- فرد بلافاصله بعد از تزریق نتایج بدست آمده را مشاهده می کند

2- روش تزریق ژل یک روش غیر تهاجمی بوده نیازی به جراحی نیست

3- یکی از مزایای مهم تزریق ژل گونه نبودن دوره نقاهت ونیاز نداشتن به استراحت پس از انتهای تزریق

4- افراد زیادی پس از تزریق از نتیجه حاصل رضایت کامل دارند

5- نتایج بدست آمده از تزریق بسیار طبیعی است

6- در تزریق ژل نیاز به مصرف داروهای آرام بخش و بیهوشی نیست

7- تاثیری برحالات صورت و نشان دادن توانایی های شخص مثل لبخند و اخم و… ندارد

8- از مزایای مهم تزریق ژل قابلیت برگشت پذیری آن است ودر صورت رضایت نداشتن از نتیجه کار قابل تخلیه می باشد

9- ژل تزریقی از سوی سازمان غذا ودارو مورد تایید واقع شده است

10- در یک جلسه ی بیست دقیقه ای قابل اجراست

معایب تزریق ژل گونه

از جمله معایب تزریق ژل گونه می توان به ایجاد ورم ، کبودی وخونریزی اندکی ومقداری خون مردگی در ناحیه تزریق اشاره کرد ودر مجموع عارضه جانبی قابل توجهی گزارش نشده است . روش تزریق ژل بیش از بیست سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و عوارض عمومی خاصی برای آن ذکر نشده است .

چ

البته ایجاد ورم وخون مردگی در ناحیه گونه به دلیل وارد شدن سوزن وعمل تزریق در این نواحی است وخود ژل تزریقی سبب ایجاد این عوارض نمی شود وجود این موارد هم کاملا عادی می باشد ودر مدت یک الی چهار روز پس از تزریق ژل گونه از بین خواهد رفت .

ضمنا واکنش های حساسیت زا و آلرژیک هم ممکن است در فرد پس از تزریق ژل گونه به وجود آید که باید گفت این مورد به دلیل استفاده از ژل های ناشناخته و غیرمعتبر وبی کیفیت پیش خواهد آمد . ا

ز معایب دیگر تزریق ژل گونه می توان به ارتباط تخصص شخص تزریق کننده با ایجاد عوارض اشاره کرد اگر تزریق کننده ی ژل تبحر کافی در این زمینه نداشته باشد احتمال دارد در حین تزریق به رگهای خونی صدمه وارد شود ومیزان خون مردگی وخونریزی در این موارد افزایش پیدا می کند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

مراقبت های قبل از تزریق ژل گونه چیست؟ از محصولات حاوی ویتامین ث استفاده کنید، از مصرف برخی داروها و همچنین مصرف دخانیات و الکل اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

1- به مدت ده روز پس از تزریق هشت تا ده لیوان آب بنوشید

2- از رفتن به استخر وسونا وجکوزی به مدت هفت روز اجتناب کنید

3- سعی کنید تا جایی که امکان دارد به شکم وپهلو نخوابید ؛ تا صورت وگونه هایتان تحت فشار بالش قرار نگیرد.

4- توصیه می شود در روزهای اول بعد از تزریق میزان مصرف نمک را به حداقل برسانید کنید. چون سبب کاهش ورم ناشی از تزریق می شود .

5- از کمپرس آب سرد برای زودتر نتیجه دادن در جهت کاهش ورم وکاهش کبودی استفاده کنید می توانید به این منظور هرچند ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه کمپرس سرد را در ناحیه گونه قرار دهید

6- به یاد داشته باشید تا 14 روز پس از تزریق ژل را در معرض سولاریوم و تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید

7- بعد از تزریق آرایش کردن گونه مشکلی برای ناحیه تزریق شده ایجاد نمی کند می توانید فورا محل تزریق را آرایش کنید؛ ولی جایز است یک روز هیچ آرایشی روی گونه انجام نگیرد وحتما توجه داشته باشید هیچ فشاری به ناحیه ای که ژل تزریق شده وارد نشود و تا جایی که ممکن است از فشار اضافه بر پوست خودداری شود.

8- به هیچ وجه منطقه تزریق شده در ناحیه گونه را ماساژ ندهید

9- بعد از سه روز می توانید قسمت تزریق ژل را با آب ولرم بشویید ومشکلی ایجاد نمی شود . برای برطرف شدن خون مردگی وکبودر تا جایی که امکان دارد از گرم کردن ناحیه تزریق خودداری کنید

10- از انجام فعالیت هایی که سبب افزایش گردش خون می شود به مدت 24 اجتناب کنید ضمنا از مصرف نوشیدنی های الکلی دوری کنید .

ماندگاری تزریق ژل گونه

ماندگاری تزریق ژل گونه به چندین عامل بستگی دارد بعضی از این موارد شامل نوع و برند ژل می باشد همچنین واکنش بدن هر فرد به ژل نیز اهمیت دارد دقت کنید که وقتی گفته می شود ماندگاری یک ژل یک سال است به معنای این نیست تا یک سال ظاهری شبیه به روز اول خواهد داشت ، واین مطلب به این معناست که اثر حجم دهی آن تا یک سال باقی می ماند حجم ژل در طول یک سال با جذب ژل توسط بدن، کمتر می شود.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

ماندگاری تزریق ژل گونه 6 ماه تا یکسال گزارش شده است. همچنین هر 3 هفته یکبار برای افزایش ماندگاری ژل گونه می توان ، تزریق ژل را دوباره انجام داد ، پیشنهاد می شود که این تعداد تزریق گونه 4 مرتبه بیشتر نشود. اگر این تعداد تزریق انجام پذیرد می توان دو سال به ماندگاری ژل گونه اطمینان داد برای ماندگاری بیشتر می توان از ژل خاصی که به آن deep می گویند استفاده کرد غلظت بالای این ژل سبب ماندگاری بالای آن در گونه می شود .

دوران نقاهت ژل گونه

در دوران نقاهت تزریق ژل گونه، نیازی به استراحت یا بستری شدن ندارد وشخص می تواند بلافاصله بعد از تزریق به فعالیت های روزانه خود بپردازید. احتمال دارد درناحیه تزریق کمی کبودی و التهاب به وجود آید که عموما در کمتر از دو روز از بین می رود .

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

پس از تزریق ممکن است محل تزریق کمی ملتهب شود که به سرعت التهاب از بین می رود. مدت زمان تزریق به ناحیه ی تزریق بستگی دارد ومعمولا بیش از ۳۰ دقیقه طول نخواهد کشید وبیمار پس از تزریق می تواند به تنهایی مطب را ترک کند.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید