با مراحل تزریق ژل آشنا شوید + ماندگاری تزریق ژل چه قدر است

تزریق ژل موجب کاهش چین وچروک پوست که ناشی از تابش اشعه خورشید یا افزایش سن ، وعوامل ژنتیکی است می شود تزریق ژل با ایجاد حجم در قسمت هایی از پوست که دارای افتادگی شده اند وبا رفع خط خنده واخم سبب زیبایی و جوان شدن پوست می شود.

فرد بعد از تزریق ژل احساس تازگی و جوانی را دوباره تجربه می کند شما با تزریق ژل می توانید قسمت هایی از بدن خود را به فرم دلخواه تغییر دهید و از مزایای تزریق ژل رفع نقص های موجود در صورت است جالب است بدانید در صورت راضی نبودن از نتیجه کار می توانید.

ژل را تخلیه کرده وبه شکل سابق برگردید ولی در مورد تزریق چربی تخلیه امکان پذیر نیست . با ما باشید تا نکات مفیدی درزمینه تزریق ژل با هم مرور کنیم.

تزریق ژل چیست ؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که تزریق ژل چیست ؟ در تزریق ژل از فیلرهای پر کننده ای برای رفع خطوط وچین وچروک روی پوست ویا حجم دهی به ناحیه های مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد .

تزریق ژل

تزریق ژل

این فیلرها عموما دارای ترکیباتی شبیه به اسید هیالورونیک و کلاژن هستند و این مواد در بدن انسان به صورت طبیعی وجود دارد بنابراین عوارض خاصی نخواهند داشت. با تزریق این فیلرها حجم از دست رفته زیر پوست ورفع نواقص صورت وایجاد زاویه مناسب در نقاط مختلف صورت امکان پذیر است هزینه مناسب تزریق ژل وعوارض کم این روش جوان سازی ، سبب شده تا سالانه افراد زیادی برای رفع مشکل خود به آن روی آورند .

تزریق ژل یک روش جوانسازی کم تهاجمی پوست است که در مراکز وکلینیک های منظوره ، پر کننده های پوستی را به گونه ای انتخاب می کنند که کمترین عوارض را برای فرد داشته باشد.

فیلرهای پر کننده ی پوستی برای رفع افتادگی پوست صورت افراد درانواع مختلف وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از: پر کننده های موقت و نیمه ماندگار. پر کننده ها و ژل های مبتنی بر اسید هیالورونیک نتایج موقتی دارند، در حالی که تزریق فیلر در صورت با سایر پر کننده ها می توانند نتایج طولانی تری به همراه داشته باشند.

کاربرد های تزریق ژل

کاربرد های تزریق ژل در زمینه رفع خط اخم و خنده وبرای برجسته کردن لب وحجم دهی به آن ، افزایش حجم گونه، برجسته کردن چانه استفاده می شود. با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی گردد ولی خط اخم با بوتاکس برطرف نمی شود و چین هایی مانند خطوط لبخند و چین هایی که از کناره های تحتانی بینی در دو طرف شروع شده و تا گوشه های دهان ادامه پیدا می کنند، از بین می رود.

تزریق ژل

تزریق ژل

ضمنا با استفاده از نوع مناسب آن می توانید پف و گود افتادگی ها و زیر چشم یا فرورفتگی های برخی قسمت های پوست را کاهش دهید .

نتایج حاصل از تزریق ژل بلافاصله پس ازتزریق نمایان می شود ،البته وجود کمی ورم یا کبودی در ناحیه تزریق شده عادی و طبیعی محسوب می شود. برای کاهش ورم ایجاد شده وکبودی می توانید از کمپرس یخ و آب سرد استفاده کرد. ورم وکبودی ایجاد شده احتمالا در طول هفت تا ده روز از بین می رود این تورم وکبودی بستگی به نوع ژل تزریق شده دارد .

تزریق ژل

تزریق ژل

بطور خلاصه کاربرد تزریق ژل به شرح زیر است :

1- باعث برطرف شدن خط اخم و پیشانی می شود

2- ب برطرف شدن خطوط اطراف چشم می شود

3- باعث اصلاح فرم چانه می شود.

4- موجب برطرف شدن جای جوش و آکنه می شود

5- گودی زیر چشم را درمان می کند.

6- با این روش می توانید پوست دست های خود را جوان کنید.

7- موجب اصلاح حجم از دست رفته برخی از مناطق پوستی می شود.

8- برای جذابیت بیشتر می توانید در ناحیه لب ها و گونه ها از تزریق ژل استفاده کنید .

مزایای تزریق ژل

از مزایای تزریق ژل در بخش هایی از صورت مانند چانه، لب،و برجسته سازی گونه، این است که در مدت زمان کوتاهی یعنی چیزی حدود یک هفته بهبودی حاصل می شود.

تزریق ژل

تزریق ژل

در تزریق ژل شما نیاز به همراه نخواهید داشت و بدون کمک از کلینیک خارج شده و مسیر بازگشت به خانه را می توانید رانندگی نمایید.

ژل های پر کننده از موادی مانند پروتئین های طبیعی ساخته شده اند که تزریق آنها به منظور برطرف کردن خطوط صورت واز بین بردن چین وچروک پوست و ازبین بردن شکاف های عمیق وایجاد حجم در قسمت های مورد نظر بی خطر می باشد .

از مزایای مهم تزریق ژل می توان به ایجاد یک ظاهر شاداب و جوان را در مدت زمان کوتاه اشاره کرد ، این در حالی است به چند هفته زمان نیاز است که نتایج کامل حاصل از عمل جراحی جوان سازی صورت مشاهده شود پس سرعت جوان سازی پوست در تزریق ژل بسیار بالا می باشد .

عوارض تزریق ژل

از جمله عوارض تزریق ژل می توان به ایجاد درد که بستگی به ناحیه انجام تزریق دارد اشاره کرد فراورده تزریقی هم در ایجاد درد به تاثیر نیست مثلا (برخی از ژل ها محتوی مواد بی حسی موضعی است). تزریق ژل باید نسبتا بدون درد باشد یا بیمار درد کمی و ناراحتی اندکی تجربه کند به یاد داشته باشید که تزریق در ناحیه لب به دلیل داشتن بیشترین حساسیت نسبت به بقیه اعضای صورت دارد بیمار درد بیشتری را احساس خواهد کرد

تزریق ژل

تزریق ژل

عموما عوارض تزریق ژل در صورت یا بدن می توان به ایجاد کبودی، ورم، قرمز شدن، حساسیت و خون ریزی کمی در ناحیه ی تزریق اشاره کرد. عوارض ایجاد شده در تزریق ژل در مدت یک تا دو روز بر طرف می شود اما در موارد بسیار کم ایجاد حساسیت وآلرژی هم بعد از تزریق مشاهده شده است .

در بعضی موارد به دلیل وجود بیماری خاص در فرد وایجاد مشکلات پوستی در وی امکان تزریق ژل وجود ندارد زمانی که برای تزریق ژل به کلینیک مراجعه کردید در صورت مصرف دارو ویا ابتلا به بیماری خاص پزشک را در جریان قرار دهید .

مراحل تزریق ژل

قبل از انجام مراحل تزریق ژل بیمار جلسه مشاوره ای را با پزشک یا پرستار خواهد داشت که در مورد چگونگی عملکرد پر کننده های پوستی برای رفع چین وچروک وهمچنین مدت زمان بهبودی ورفع جای بخیه صحبت خواهد شد.

تزریق ژل

تزریق ژل

1- پر کننده های پوستی محتوی مواد بی حسی موضعی هستند که تحمل درد در تزریق ژل در گونه و لب را برای بیمار فراهم می کنند

2- از این مواد برای بی حسی بیمار استفاده می شود

3- قسمتی که قرار است تزریق صورت گیرد مشخص می شود.

4- بعد از تزریق ژل به پوست بیما و فورا از کمپرس یخ بر روی محل تزریق استفاده می شود.

5- مصرف مواد معدنی مناسب موجب می شود ظاهر صورت بیمار کامل شده و امکان بازگشت بیمار به فعالیت های عادی روزمره فراهم می شود. این روش در حدود 30 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد و این مساله بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان دارد.ودر طول درمان ممکن است برطبق نیاز از بی حسی موضعی استفاده شود ولی در بیشتر موارد درد ایجاد شده بسیار ناچیز است .هزینه تزریق ژل به نوع ژل مورد استفاده، میزان تزریق، ناحیه درمان و حق الزحمه پزشک بستگی دارد.

ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل و دوام نتایج حاصل از تزریق به نوع تزریق بستگی دارد که به مواردی از آنها در زیر اشاره خواهیم کرد :

تزریق ژل

تزریق ژل

1- نتایج حاصل از پر کننده های نیمه ماندگارچیزی حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری خواهد داشت

2- پر کننده های ماندگار عموما تا 5 سال دوام خواهند داشت .

3- مدت ماندگاری در تزریق کلاژن 2 تا 4 ماه است .

4- تزریق اسید هیالورونیک در افراد نتایج متفاوتی به همراه خواهد داشت ، از 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد وهمین امر نیز بسته به نوع برند مصرفی می باشد .

افراد مناسب برای تزریق ژل

افراد مناسب برای تزریق ژل چه کسانی هستند آیا شما جزو آن دسته هستید؟ در ذیل افراد مناسب تزریق ژل را معرفی کرده ایم که عبارتند از:

تزریق ژل

تزریق ژل

کسانی که چین و چرک های زیادی بر روی پوست دارند.

اشخاصی که به زیبایی و جذابیت اهمیت بسیاری می دهند. وتمایل به تغییر در چهره خود دارند

افرادی که تمایل به افزایش حجم لب ها ی خود دارند .

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید