رازهایی درباره نزریق چربی و ماندگاری آن

تزریق چربی رویای جوان ماندن را تحقق بخشید به کمک تزریق چربی سالهای زیبایی خود را طولانی کنید ونگران چین وچروک های صورت خود نباشید،ونواقص اندام خود را با جابه جایی چربی ها وانتقال آن ها از ناحیه ای به ناحیه دیگر رفع کرده وبه فرم ایده ال خود در آورید.

تزریق چربی با انتقال چربی های اضافه علاوه بر اینکه شما را به صورتی جوان وزیبا می رساند باعث ازبین رفتن چربی های شکم ، پهلو وران می شود وشما با یک تیر دو نشان را هدف قرار داده اید ، تانما با جمع آوری مطالبی مفید در مورد تزریق چربی ومراحل انجام آن به همراه ماندگاری چربی تزریق شده سعی در جلب رضایت شما عزیزان دارد امید است مارا همراهی کنید :

با مراحل انجام تزریق چربی آشنا شوید وشاید این سوال پیش آید که ماندگاری تزریق چربی چه قدر است ؟

مراحل انجام تزریق چربی

مراحل عمل پیوند چربی به اندام مورد نظر به این صورت انجام می پذیرد که ابتدا چربی انباشته شده مربوط به شکم ، ران ؛ ویا پهلو را با روشی مناسب استخراج کرده ، پس از فرایندی آن را شسته شده و پالایش می کنند،

تزریق چربی

تزریق چربی

یعنی خوان آبه ومواد اضافی آن را جدا کرده سپس به وسیله ی سوزن های مخصوص زیبایی به قسمت های مورد نظر تزریق می کنند. احتمال دارد برای رسیدن به نتیجه دلخواه این فرایند چند با تکرار شود به طور کلی تزریق چربی در سه مرحله انجام می شود :

مرحله اول خارج کردن چربی

متخصص زیبایی باید با کمک خود فرد یک قسمت از بدن را برای خارج کردن چربی انتخاب کرده و آن ناحیه را به وسیله بی حسی ، بی حس کند. بعد یک حفره ی کوچک در آن جا ایجاد می کند، پس از استفاده از استریل سازی ، آنگاه از یک دستگاه مکش مخصوص برای استخراج چربی استفاده می کند.

مرحله دوم تصفیه چربی های استخراج شده

هنگامی که میزان مورد نظر چربی برای تزریق را از آن ناحیه خارج کردند ، پزشک به پالایش آن می پردازد و سلول های چربی را برای انتقال با سرنگ های کوچک آماده می شوند. خالص کردن چربی ممکن است با سانتریفیوژ انجام شده وحذف ناخالصی ها صورت پذیرد .

مرحله سوم انتقال چربی به ناحیه مورد نظر

منطقه ای را که برای تزریق چربی انتخاب شده را حاضر خواهند کرد. پزشک متخصص یک سوزن یا لوله را به مکان مورد نظر و ناحیه برش داده شده وارد می کند. سوزن عموما برای چند بار به ناحیه ی مورد نظر وارد شده و خارج می شود.

در هر بارخارج شدن سوزن ، میزان مناسبی از چربی طبیعی با دقت به روی بافت قبلی اضافه خواهد شد. این عمل تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دارد.

برخی از متخصصان توصیه می کنند تا قسمتی که تزریق چربی در آن انجام گرفته است برای رسیدن به نتایج رضایت بخش ماساژدهند .ضمنا ممکن است پزشک ناحیه پیوند را با باند بپوشاند.متخصص برای رسیدن به هدف اصلی که زیبایی طبیعی ورضایت فرد است تلاش می کند.

آمادگی های قبل از عمل

آمادگی های قبل از عمل تزریق چربی بسیار مهم است. یکی از این موارد که در ایجاد نتیجه ی مطلوب در عمل تزریق چربی موثر است مصرف آب قبل و بعد از عمل جراحی است. البته در نظر داشته باشید که محدودیت های عمل تزریق چربی وجود دارد که در ذیل به برخی از آن ها اشاره شده است.

برای بهبودی بعد از تزریق ، پزشک توصیه می کند که :

 • از شش هفته قبل از عمل جراحی تزریق چربی سیگار نکشید زیرا مصرف دخانیات در روند بهبودی وپیشگیری از به جا ماندن زخم بسیار موثر است.
 • مقدار چربی و ناحیه لیپوساکشن و محل تزریق چربی را پزشک معالج تعیین می کند.
 • شما در فرایند انتقال وتزریق چربی دردی احساس نخواهید کرد زیرا تزریق چربی تحت بی حسی موضعی انجام می شود،. به یاد داشته باشید که قبل از تزریق چربی و رفتن به اتاق عمل، پوست صورت را از آلودگی و چربی ودارو ویا هر گونه مواد آرایشی پاک کنید و با آب و صابون شستشو دهید .
 • حتما به یاد داشته باشید که شب قبل از عمل پیوند چربی حمام کنید
 • اگربه بیماری دیابت یا فشار خون بالا مبتلا هستید حتما به پزشک خود اطلاع دهید
 • از مصرف داروهای رقیق کننده ی خون مانند ( آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) و ویتامین هایی که ممکن است خونریزی را بیشتر کنند) خودداری کنید
 • تزریق چربی

  تزریق چربی

 • اگر در دوران بارداری و یا شیردهی به سر می برید به پزشک معالج اطلاع دهید.
 • مبتلایان به بیماری هایی عفونی چون : هپاتیت، ایدز و ... به پزشک معالج اطلاع دهید.
 • افراد دیالیزی و پیوندی و یا کسانی که مبتلا به بیماری های خاص هستند به پزشک حتما گزرارش دهید .
 • اگر احتمالا به داروی خاصی آلریژی دارید با پزشک خود مشورت کنید .
 • حتما در صورت داشتن پروتز در صورت یا تزریق ژل غیر قابل جذبی که قبلا انجام داده اید و انجام میکرودرم آبریژن در یک هفته گذشته و تزریق دیسپورت در 3 روز گذشته به پزشک معالج خبر دهید.
 • قبل از وارد شدن به اتاق عمل پوست، گان و لباس اتاق عمل سرپایی از داروخانه تهیه کرده وزمان ورود به اتاق عمل، گان را پوشیده وبعد از خارج شدن از اتاق عمل آن را بیرون بیاورید.
 • قبل از رفتن به اتاق عمل پوست، غذا بخورید و ناشتا به اتاق عمل مراجعه ننماید .
 • پس از عمل سعی کنید یک نفر به همراه داشته باشید تا به شما برای رفتن به منزل کمک کند وضمنا برای 24 ساعت شما به یک مراقب نیاز دارید تا در مدت ذکر شده از شما پرستاری کند.

نکات مثبت تزریق چربی

یک از نکات مثبت در تزریق چربی وجود پیوند اتولوگ (پیوند از بدن خود فرد ) چربی که از بدن خود فرد استخراج شده عنوان پرکننده های پوستی، خطر واکنش های آلرژیکی وحساسیتی به مواد بیگانه را کاهش می دهد.

تزریق چربی

تزریق چربی

نتیجه حاصل از پیوند چربی کاملا طبیعی، با ماندگاری بالا و مطمئن و بدون خطر می باشند.

تزریق چربی یک عمل بدون تهاجم برای جوان سازی صورت است.

نکات منفی تزریق چربی

مسلما تزریق چربی نیز مانند دیگر گزینه های جوانسازی پوست دارای نکات مثبت و منفی است. برای آشنایی نکات منفی تزریق چربی با ما همراه باشید

موقع تهیه و حاضر سازی برای انتقال بافت چربی ، نسبت به پرکننده های آماده و بسته بندی شده طولانی تر است.

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی به هر حال یک عمل جراحی محسوب می شود و ریسک بالایی دارد.همانطور که می دانید تزریق چربی با وجود اثر ماندگاری که دارد در برابر با پرکننده های پوستی، آماده از قیمت بالاتری برخوردار است.

میزان ماندگاری عمل تزریق چربی از چند روز تا چند سال متغییر است .باید گفت که این مدت قابل پیش بینی دقیق نیست .برای رسیدن به نتایج مطلوب در تزریق چربی شاید فرد مجبور به چند بار تکرار این عمل شود.

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

به گزارش از جامعه پزشکان آمریکا دومین عمل پرطرفدار دنیا پس از تزریق بوتاکس تزریق ژل هیالورونیک اسید است.

باید بدانید هیچ گاه نمی توان گفت تزریق ژل بهتر است یا چربی، با توجه به شرایط هر فرد پزشک باید تشخیص دهد که آیا ژل مناسب است یا چربی. جالب است بدانید در تزریق با ژل های هیالورونیک اسید اگر از تزریق پشیمان شدید می توانید آن را تخلیه کنید به حالت اولیه باز گردید.

تزریق چربی

تزریق چربی

ولی این در حالی است که برای تزریق چربی این امکان وجود ندارد و در صورت پشیمانی راهی برای جذب چربی وجود ندارد. تزریق با ژل های هیالورونیک اسید بعد از تزریق قابلیت فرم دهی زیادی دارند ولی در تزریق چربی نتیجه بدست آمده بیشتر به پف شبیه است ،

در حالیکه ژل قابلیت فرم دهی بالایی دارد و از زمان ترویج آن در دنیای زیباسازی و جوانسازی صورت، کاربرد فراوان تری نسبت به چربی دارد.ضمنا هزینه ی تزریق ژل کم تر از عمل تزریق چربی است .

تزریق چربی

تزریق چربی

باید گفت که احتمال گلوله شدن در تزریق چربی بسیار کم است. در صورت ایجاد این مشکل به هر دلیل ، راه حل درمانی بسیار ساده است و با انجام چند ماساژ عمیق برطرف می شود ولی احتمال گلوله شدن (دانه تسبیحی شدن) ژل های تزریقی به خصوص در لب ها زیاد است و معمولاً چاره ای جز تخلیه ژل وجود نخواهد داشت .

استخراج حجم زیادی از چربی ها از شکم، پهلوها، ران و بازوها و انتقال دادن آن از طریق تزریق چربی به نواحی دیگر مانند باسن، بغل باسن، ساق و مچ پا و سینه در اصل یک عمل دو منظوره است و به جهت فرم دهی و زیباسازی بدن و اندام ها هم انجام می شود.

اتفاقات روز تزریق چربی

عمل تزریق چربی احتمال دارد در بیمارستان، درمانگاه زیبایی یا مطب انجام شود.

 • میزان استخراج چربی برای پر کردن عضو مورد نظر درمدت زمان ، عمل تزریق چربی اثر گذار است و برای بدست آوردن مقدار چربی مناسب برای استخراج ، این کار از چند محل قرار است انجام شود. همانطور که می دانید ومشخص است که صورت نسبت به باسن وسینه به چربی کمتری احتیاج دارد .
 • برای راحتی شخص پزشک داروهایی برای او تجویز می کند احتمال دارد برای تزریق مجدد از بی حسی استفاده شود ، شاید در شرایطی خاص فرد نیاز به بیهوشی داشته باشد.
 • برای به وجود آوردن ایمنی در تزریق فرد ، مانیتور های مختلفی برای چک کردن ضربان قلب ، فشار خون و میزان اکسیژن خون او استفاده می شود.
 • پزشک شما طبق برنامه ای که از قبل با بیمار هماهنگ کرده است پیش می رود. هنگامی که تزریق آغاز می شود، او ممکن است از چند روش درمانی استفاده کند، یا روشش را برای بدست آوردن بهترین نتیجه تغییر دهد. ضمنا این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که فرد احساس راحتی کند و به پزشک خود اعتماد کنید تا تصمیم بگیرد .
 • در تزریق چربی ، باید از آن ناحیه ای که چربی از آن استخراج شده مراقبت کنید. ممکن است لازم باشد یک پوشش محافظ برای ناحیه لیپوساکشن شده قرار دهید تا پوست آن منطقه جمع شود. احتمال دارد در این ناحیه بیمار در زمان انجام کار سنگین احساس درد داشته باشد وجود این احساس بعد از تزریق چربی طبیعی خواهد بود .

ماندگاری تزریق چربی

بی شک ماندگاری عمل تزریق چربی بسیار مهم است. افراد پس از تزریق چربی می تواند توقع داشته باشد در قسمتی که پیوند چربی انجام داده است پوست وبافتی نرم تر و کامل تر به وجود آید در آن ناحیه ی ظاهری تازه و جوان تری داشته باشد. ممکن است حتی متوجه بهبودی در بافت پوست شوید.

باید گفت که یک نکته بسیار مهم در ماندگاری تزریق چربی توانایی پزشک در انجام این عمل است .

عملی که به اسم پیوند میکروگرفت شناخته می شود.هر چند کار پیشرفته ای است اما بهترین روش برای اطمینان از این است که بیشترین مقدار بافت پیوند شده است.

تزریق چربی

تزریق چربی

وقتی تزریق چربی با موفقیت انجام شود، بافتی که چربی به آن تزریق شده است جریان خون تازه ای را از بدن دریافت می کند و از آن تغدیه ی خود را انجام می دهد. وقتی این کار اتفاق می افتد، یعنی وقتی خون رسانی به بافت مورد نظر به درستی صورت گیرد سبب به وجود آمدن نتایج دائمی وماندگار می شود .

اگرچه ممکن است میزانی چربی جذب نشود، و مجبور به تکرار عمل شوید. در صورت انجام صحیح عمل تزریق چربی این مورد می تواند دائمی باشد.

بعد از تزریق حتما به صورت مرتب به پزشک خود مراجعه کنید .

برای اطمینان بیشتر، و کسب نتایج زیباتر و سالم تر، مهم است که دوباره به پزشک تان مراجعه کنید تا روند تزریق چربی در عضو مورد نظر بررسی و پیگیری کند و اگر سوالی در این زمینه برای فرد پیش آمد حتما با پزشک خود در میان بگذارد.

خطرات عمل تزریق

مسلما هر عمل زیبایی عوارض مخصوص به خود را خواهد داشت، وجود خطرات عمل تزریق چربی هم کاملا طبیعی است. عوارض جانبی گزارش شده برای این عمل بسیار کم است. این عمل عموما بدون ایجاد مشکل خاصی انجام می شود.

تزریق چربی

تزریق چربی

خطرات و عوارض جانبی احتمالی آن موضوعی است که باید راجع به آن صحبت کنید. بعضی از عوارض جانبی محتمل مختلف شامل موارد زیر هستند:

 • ممکن است بدن فرد نسبت به بی حسی واکنش نامطلوب نشان دهد
 • احتمال به وجود آمدن هماتوم یا سروما وجود دارد یعنی ایجاد (تجمع مایع یا خون در زیر پوست که نیاز به حذف آن ها می باشد )
 • به وجود آمدن عفونت
 • به جای ماندن زخم
 • ایجاد واکنش های حساسیتی در بدن فرد
 • آسیب رسیدن به بافت اصلی
 • نرسیدن به نتایج مورد نظر که احتمال دارد سبب انجام عمل های اضافه شود.

هزینه تزریق چربی

بعضی مواقع تزریق چربی نیاز به چندین بار تکرار دارد، برای مثال سه مرتبه و هر بار هزینه تزریق چربی مبلغی در حدود ۲ تا ۵ میلیون تومان برآورد شده است داشته البته تا بدین جا این مبلغ در مقابل تزریق ژل قابل قیاس نیست،

پس همیشه تزریق چربی گزینه مناسبی نیست اجازه بدهید پزشک با توجه به شرایط پوست و سن شما بهترین پیشنهاد را به شما بدهد.

کاربرد تزریق چربی

بیشترین کاربرد تزریق چربی در زمینه زیبایی وجوانسازی صورت وهمچنین رفع عیوب اندامی ورسیدن به فرم دلخواه می باشد، در زیر به کاربرد تزریق چربی اشاره خواهیم کرد :

تزریق چربی

تزریق چربی

 • حجم دادن به لب ها
 • حجم دادن به ران وباسن
 • پر کردن قسمت های فرو رفته
 • جوان سازی صورت
 • پر کردن جای خالی جوش ها
 • تزریق چربی به دست ها به منظور جوان سازی وپوشاندن عروق روی دست
 • حجم دادن وایجاد شکل مناسب برای سینه
 • تزریق چربی در ناحیه لابیا ماژور و پوبیس (اندام تناسلی زنان)
 • پر کردن اسکار های ناشی از تو کشیدگی اسکار ، آکنه و بریدگی های قدیمی

بیشترین کاربرد تزریق چربی در بین افراد جامعه است.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید