مراسم یادبود درگذشت ناصر ملک مطیعی

مراسم یادبود درگذشت ناصر ملک مطیعی ( بازیگر پیشکسوت) در حالی بعد از ظهر امروز سه شنبه ۸ خرداد در مسجد امیرالمومنین(ع) برگزار شد که ازدحام جمعیت و هجوم سلفی بگیران و همچنین آتش سوزی کولر قسمت خواهران باعث شد تا برگزارکنندگان مراسم را یک ساعت زودتر به پایان برسانند.

سالار عقیلی در این مراسم با اجرای قطعاتی کوتاه گفت: ناصر ملک مطیعی اسطوره سینما و به نوعی پدر بازیگری سینمای ایران بود.همچنین بهرام حصیری قطعاتی را اجرا کرد و گفت: ملک مطیعی بازیگر بی بدیلی بود و ما دوستی و علاقه زیادی به یکدیگر داشتیم و من امروز می خواهم قطعه جان عاشق را به او تقدیم کنم. حاضران در سالن قطعه جان عاشق را با حصیری همراهی کردند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام جامی طی سخنانی با تشکر از حضور این جمعیت در این مراسم گفت: باید بپذیریم که این ازدحام و این اجتماع فشار و تنفس را بسیار سخت می کند. بنابراین از همه می خواهم که با یکدیگر مهربان تر باشید.وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام صلوات الله علیه گفت: پرونده عمل انسان با مرگ وی به پایان می رسد مگر آنکه سه کار را در زمان حیات انجام داده باشد. اول، صدقه جاریه ای بدهد مانند موقوفات و کاری که عام المنفعه باشد. دوم، علم و دانش و فنی و یا هنری را از خود باقی گذارد و سوم آنکه فرزندان صالح تربیت کرده باشد. اگر فردی هر کدام از این سه کار را انجام داده باشد نیکی آن کار به او بعد از مرگ نیز می رسد.

مسعود کیمیائی

 

متاسفانه نسبت به این عزیز بعد از انقلاب با تنگ نظری جفا کردند

جامی با اشاره به اینکه ناصر ملک مطیعی یکی از پیشکسوتان عرصه هنر بود که آثار ماندگار خوبی را به جای گذاشته است، افزود: متاسفانه نسبت به این عزیز و خیلی های دیگر گروهی بعد از انقلاب با تنگ نظری جفا کردند و اجازه ندادند تا از شخصیت هنری وی استفاده شود اما ایشان بزرگمردی بود که بیان کرد از هیچ فرد و هیچ کسی گله و گلایه ای ندارد.

مسعود کیمیایی و سالار عقیلی

گوهر خیراندیش

رضا عطاران و مجید صالحی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید