تزریق ژل لب یکی از جراحی های زیبایی سرپایی است که امروزه بسیار مورد استقبال افراد مخصوصاً خانم ها قرار گرفته است.برای تزریق ژل لب ، مراقبت های قبل و بعد از تزریق و چندین مورد دیگر از جمله نکاتی است که افراد می بایست قبل از اقدامات اولیه به آنها توجه نمایند.قبل از اینکه به این تزریق اقدام کنید توصیه می کنیم به چند نکته مهم که تانما در اختیارتان میگذارد توجه کنید.

تزریق ژل لب چیست

با تزریق ژل لب می توانید لبانی برجسته و زیبا داشته باشید و پا به پای زیبایی های مد امروزه،گام بردارید.بهترین راه حجیم کردن لب ها،تزریق با ژل است .ابتدا لب را با بی حسی موضعی بی حس میکنند تا مراجعه کننده هیچ دردی را از طریق تزریق شدن احساس نکند و بعد از آن، محل مورد نظر را از طریق محلولات ضد میکروبی و یا الکل تمیز میکنند تا به وسیله ی سرنگ مخصوص که سوزن بسیار ظریفی دارد مواد مورد نیاز را با دقت بسیار بالا و در زاویه ی درست و مشخص شده ی لب، تزریق کنند.
مقدار ژل مصرفی هم بستگی به نوع آن و همچنین مقدار دلخواه فرد و تشخیص متخصص دارد که از چه مقدار ژل استفاده شود و در چه سطحی از پوست تزریق شود در روی پوست و یا در عمق پوست لب.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب چیست

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

 • در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق از مواد آرایشی روی موضع استفاده نفرمایید.
 • طی ۲۴ ساعت اول پس از تزریق ژل ، می بایستی از ورزش های شدید (مانند ایروبیک)، قرارگرفتن بیش از حد در معرض آفتاب یا گرمای شدید و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 • پس از تزریق ژل، تا ۷۲ ساعت از دستکاری و ماساژ ناحیه تزریق شده پرهیز نمایید.
 • بهتر است در دو هفته اول از تماس با گرمای زیاد مانند سونا و حمام های داغ پرهیز نمایید.
 • استفاده از غذاهاى سخت مانند ساندویچ، گاز زدن نان هاى سفت و سخت، کشیدن سیگار، پیپ، قلیان و بطورکلى هرگونه ضربه و فشار در ۷۲ ساعت بعد از تزریق فیلر(ژل) بخصوص در ناحیه لب ها ممنوع است.
 • واکنش بدن نسبت به ژل های استاندارد بسیار کم است، تنها ممکن است بعد از تزریق، فرد دچار کبودی، قرمزی، درد، تورم و سفتی شود که معمولا تا یک هفته (حداکثر ۲ هفته) برطرف می شود.
 • در صورت ایجاد کبودی بعد از تزریق ژل می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C ، کمپرس سرد (در ساعات اولیه بعد از تزریق ژل) و سپس کمپرس گرم(در روزهاى ابتدایى بعد از تزریق ژل) استفاده نمایید.

 • در مواردی احتمال دارد ژل تزریق شده گلوله گلوله شود، این امر تا دو هفته پس از تزریق طبیعی است، در صورتی که پس از روز چهاردهم هم ادامه داشت، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • در صورت بروز قرمزی، حساسیت و هر واکنش غیرعادی، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

 • حتما ۲ هفته پس از تزریق، جهت معاینه و ادامه تزریق (در صورت نیاز) به پزشک مراجعه کنید.

سایر مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

طی ۸ ساعت اولیه بعد از تزریق ژل بهتر است که از لمس ناحیه پرهیز کنید. بعد از این زمان، می توانید صورت خود را با صابون بشویید.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

اگر در ساعات پایانی روز تزریق ژل مخصوصا روی گونه داشته اید، بهتر است که طاق باز بخوابید. چنانچه تزریق ژل لب در ساعات پایانی روز انجام شده است، به هیچ وجه روی صورت خود نخوابید.

تاثیر گرما بر ژل لب

تا زمانی که تورم و قرمزی پوست کاهش پیدا نکرده است، از تماس با گرمای شدید خودداری کنید.

تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مزایای تزریق ژل لب

حجیم کردن لب ها ازطریق تزریق ژل نسبت به سایر روش ها کبودی کمتری به همراه دارد و خوشبختانه تا به حال هیچ عوارضی ناشی از آن گزارش نشده است.

تزریق از روش ژل تا 6 ماه کاملا تضمینی و خوش فرم می باشد و بعد از آن توصیه می شود ترمیم شود تا دوباره با مواد ژل ،لب تازگی و طراوت خود را احیا بخشد و فرد دوباره به نتیجه دلخواه در لب خود برسد.

تزریق از طریق ژل کنترل خوبی برای متخصص تزریق دارد که به خوبی و به اندازه میتواند مواد را مصرف و مهار کند،و همچنین مراجع کننده با تزریق ژل لب حالت طبیعی را در لب خود حس میکند و هیچگونه احساس سنگینی بر لب های خود ندارد و حجم اضافی را بر خود حمل نمیکند و موجب آزار وی نمی باشد.

کبودی جزئی بعد از تزریق این روش نیز طی مدت 1 الی7 روز کاملا از بین خواهد رفت و جای هیچگونه نگرانی نمیباشد.
تزریق از طریق ژل نیازی به استراحت بعد از آن ندارد و مراجع بعد ار تزریق میتواند به کار های روزانه و شخصی خود برسد و نتیجه ی تزریق هم در همان ساعات اولیه بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد که لب ها خوش فرم تر و حجیم تر نسبت به قبل شده اند اما نتیجه ی اصلی بعد از یک الی دو هفته نمایان خواهد شد .
تزریق از طریق ژل بر عکس سایر روش ها حالت غیر عادی به لب ها نمی دهد و لب ها را به صورت مصنوعی حجیم نمیکند که لب به شکل اردک منغاری یا سوسیسی در بیاید بلکه در این روش همان حالت اصلی لب حفظ میشود و فقط لب خوش فرم تر و برجسته تر از حالت قبلی خود میشود و بسیار طبیعی و زیبا بر چهره ها نمایان میشود.

ژل دقیقا مانند موادی است که در داخل پوست طبیعی لب وجود دارد هیچ وقت باعث حساسیت و آلرژی فرد به این مواد نمیشود و هیچ گونه عوارضی برای لب و بدن ندارد و فقط حالتی ترمیمی و احیاء دارد و لب ها حالت طبیعی و عادی خود را حفظ میکنند و فقط تغییر در حجم و فرم لب صورت میگیرد.

تزریق ژل لب

مزایای تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

خوشبختانه تزریق از طریق ژل و یا تزریق چربی عوارضی ندارند و بروز مشکل نمیکند و تا به حال گزارشی حاکی از عوارض ان صادر نشده است.اما به نکته ایی باید توجه داشت،آن هم این است که بعد از تزریق،لب نیاز به کمی مراقبت دارد و استفاده از کمپرس یخ بهترین روش برای مراقبت از لب است تا اینکه لب دچار خون مردگی نشود و تقاضا میشود.

متقاضیان بعد از تزریق ژل بر لبان خود،تا 24 ساعت بعد از تزریق، از قرار گرفتن در جاهای خیلی گرم اجتناب کنند و به هیچ وجع از مشروبات الکی و ورزش های سنگین استفاده نکنند تا لب دچار التهاب و خونمردگی نشود.
بعد ازتزریق ژل ممکن است لب،کمی کبود شود که اصلا جای نگرانی نیست زیرا بر خلاف دیگر روش ها اثر بسیار کمی دارد و در 1 تا 7 روز کاملا از بین خواهد رفت .
گاهی مراجعان احساس سوزش کمی در ناحیه تزریق شده دارند که جای هیچ گونه نگرانی نیست و کاملا طبیعیت و پس از گذشت 12 الی 24 ساعت سوزش به همراه قرمزی های ایجاد شده از بین خواهند رفت و هیچ اثری بر لب ها بر جای نخواهند گذاشت.

تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

سوالات متداول در مورد تزریق ژل لب

تزریق ژل (فیلر) به لب ها برای چه کسانی مناسب است؟

هر کسی که به دنبال بهبود و تغییر ظاهر لب هایش است می تواند از تزریق ژل استفاده کند.

چگونه می توان پی برد که تزریق ژل به لب ها مناسب حال من است یا نه؟

چنانچه دچار اختلال خود ایمنی یا سایر بیماری های ایمنی مرتبط با بیماری و یا درمان پزشکی هستید نباید تحت تزریق ژل به لب ها قراربگیرید. همچنین کسانی که از آلرژی های متعدد رنج می برند و یا سابقه قبلی واکنش نامطلوب نسبت به فیلرهای پوستی دارند نیز گزینه های مناسبی برای تزریق ژل به لب نیستند.

تزریق ژل به لب چگونه انجام می شود؟

پزشکان با استفاده از آخرین و پیشرفته ترین فیلرهای پوستی که در قالب ژل های حاوی قند طبیعی در بدن انسان موجود هستند از شیوه های تزریقی پیشرفته برای افزایش حجم و جوان سازی لب ها و قسمت های تحتانی صورت استفاده می کنند. این زنجیره طبیعی قند درداخل ژلی در بدن وجود دارد که به محض تزریق اثر حجم دهی، صاف کردن و آبرسانی به لب ها را به همراه دارد.

حجم کدام قسمت از لب را می توان به کمک تزریق ژل افزایش داد؟

بسیاری از بخش های لب را می توان به کمک تزریق فیلر بهبودبخشید و حجم آنها را افزایش داد.

 • نواحی اطراف لبه ی لب که ظاهر و زیبایی لب را برجسته می کند
 • کمان لب
 • تزریق ژل به قسمت های اصلی لب های بالا و پایین جهت افزایش حجم و کامل بودن آنها
 • خطوط گوشه دهان

به هنگام تزریق ژل به لب ها از چه دارو هایی برای کاهش درد استفاده می شود؟

در اکثر کلینیک های درمانی از کرم های بیحس کننده ی موضعی برای تسکین درد ناشی از تزریق ژل استفاده می شود. این کرم ها همان کرم های معمولی بدون نسخه نیستند بلکه طوری ساخته شده اند که میزان بی حس کنندگی آنها بسیار قوی است. همچنین خود ژل تزریقی نیز حاوی مواد بی حس کننده است بنابراین به محض این که به لب تزریق شوند لب های فرد بیحس می شود.

از همه این ها گذشته یک پزشک ماهر می داند که چگونه یک بلوک عصبی یا دندانی را اداره کند تا میزان درد ناشی از تزریق کاسته شود.

آیا می توان تزریق ژل را تنها در مورد یکی از لب ها انجام داد؟

خب بله، اما می تواند کمی خنده دار باشد. لب پایینی اکثر افراد نسبت به لب بالا بزرگ تر است بنابراین در این حالت تزریق ژل را می توان تنها در مورد لب بالا انجام داد اما با تزریق ژل تنها به لب بالا باعث پیش آمدن لب می شود بطوری که لب فرد دچار حالتی نامتعادل می گردد از همین رو بهتر است که تزریق ژل در هر دو لب صورت بگیرد اما آنچه که پزشک در این شرایط انجام خواهد داد این است که بیشتر ژل را به لب بالایی تزریق می کند و مقدار باقیمانده را جهت برقراری تعادل ظاهری بین لب ها به لب پایین تزریق می کند به طوری که هر دو لب دارای ظاهری زیبا و طبیعی شوند.

چه اقداماتی باید قبل از تزریق فیلر به لب انجام داد؟

سه روز قبل از شروع درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خودداری کنید. این داروها شامل مسکن ها، ویتامین E و روغن ماهی می باشد. چنانچه سابقه زخم های سرد دارید حتما این مورد را به اطلاع پزشک معالج برسانید تا در صورت لزوم داروهای پیشگیرانه برای شما تجویزکند.

اگر قبل از تزریق ژل به لب ها دچار زخم های سرد،اثر زخم، جوش یا هرگونه سوزش و تحریک پوستی شده اید حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

از دو هفته قبل درمان تزریق ژل به لب ها را برنامه ریزی کنید.

۷ روز قبل از و بعد از تزریق ژل به لب ها از استفاده از تمامی محصولات رتینول A خودداری کنید.

از استفاده از داروهای ضد انعقاد (رقیق کننده ی خون) مانند آسپرین ، نورروفن و غیره و همچنین مکمل های گیاهی مانند ویتامین E و مکمل های روغن ماهی به مدت دو هفته قبل و بعد از درمان اجتناب کنید.

تزریق ژل به لب چقدر طول می کشد؟

خود کار تزریق ژل به لب ها چیزی حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد اما در صورتی که بخواهید به سایر قسمت های صورت از جمله گونه ها نیز ژل تزریق کنید این مدت زمان طولانی تر نیز خواهد شد.

چه زمانی نتایج حاصل از تزریق ژل نمایان می شوند؟

معمولا خیلی زود می توان نتیجه تزریق ژل به لب را مشاهده کرد با این حال این را هم فراموش نکنید که لب هایتان پس از تزریق ژل متورم خواهند شد. میزان ورم لب ها در بین افراد متغییر است. تا زمانی که تزریق ژل صورت نگیرد نمی توان میزان متورم شدن آنها را پیش بینی کرد. معمولا توصیه می شود در صورتی که ظرف چند روز ابتدایی پس جلسات و یا کارهای مهمی دارید تزریق ژل را به تعویق بیندازید.

به منظور کاهش ورم لب ها پس از تزریق ژل توصیه می شود که اقدامات زیر را انجام دهید

 • 1روز پس از درمان بطور متناوب بر روی لب های خود یخ بگذارید.
 • به هنگام خوابیدن زیر سر خود را بلندتر کنید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل به لب ها از انجام هرگونه فعالیت ورزشی خودداری کنید.
 • 3روز پس از درمان از گرفتن دوش با آب گرم بپرهیزید.
 • در دوران نقاهت بروز کبودی های جزئی و گاهی نامتوازن بودن لب ها بصورت خفیف عادی است.
تزریق ژل لب

سوالات متداول در مورد تزریق ژل لب

چنانچه که نتیجه تزریق ژل به لب ها باب میل فرد نبود چه باید کرد؟

هر چند به ندرت پیش می آید که چنین اتفاقی بیفتد اما در این مواقع می توان به کمک آنزیم ها اثر فیلر را خنثی کرد بطوری که ژل تزریق شده حل می شود.

پس از تزریق ژل، لب ها چه حسی دارند؟

تا ۴۸ ساعت پس از تزریق کاملا طبیعی است که لب ها سفت می شوند و این بخاطر ترکیب فیلر و ورم است. البته لازم به ذکر است که پس از گذشت دو هفته از درمان لب ها نرمی خود را مجددا بدست می آورند. گاهی تاثیر دارو آنقدر طبیعی است که بیمار شک می کندکه آیا هنوز اثر فیلر بر روی لب هایش باقیمانده است یا نه.

با این حال کاملا طبیعی است که در بخش هایی از صورت فرد وجود فیلر را حس کند، البته این قضیه اصلا جای نگرانی ندارد زیرا ممکن است که پزشک عمدتا در بخش هایی از صورت مقدار ژل بیشتری تزریق کرده باشد تا در آن نواحی نتایج بهتری حاصل شود.

آیا می توان پس از تزریق ژل به لب ها آنها را ماساژ داد؟

پزشک معالج شیوه ی صحیح ماساژ دادن و زمان آن را به شما خواهد گفت. در بعضی از موارد ممکن است که پزشک توصیه کند که اصلا به لب های خود دست نزنید! فراموش نکنید که رعایت تمام نکات و دستورالعمل های پزشک بسیار حائز اهمیت است. چنانچه در خصوص بعضی از موارد مطئن نیستید حتما به محض رسیدن به خانه با مرکز درمانی مربوطه تماس گرفته و توضیحات لازمه را دریافت کنید.

آیا تزریق ژل به لب درد دارد؟

پاسخ این سوال واقعا به خود فرد بستگی دارد. خود عمل تزریق حسی مانند یک نیشگون کوچک به همراه دارد و ممکن است به هنگام تزریق ژل اندکی فشار یا حس سوزش داشته باشید.

اگرچه اندازه سوزنی که با آن تزریق صورت می گیرد بسیار کوچک است اما امکان بروز کبودی و خونریزی جزئی در محل تزریق وجود دارد. البته می توان در صورت تمایل از پزشک معالج بخواهید که قبل از شروع درمان از کرم های بیحس کننده ی موضعی استفاده کند.

ماندگاری تزریق ژل به لب چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری اثر ژل تزریق شده به لب ها به عوامل زیادی از قبیل نوع و وضعیت پوست فرد، سبک زندگی و سن او همچنین مقدار ژل تزریقی بستگی دارد. معمولا پس از اولین جلسه درمانی، باتوجه به وضعیت فرد و نوع ژل تزریقی انجام جلسات درمانی بعدی نیز بصورت هر ۶ تا ۱۲ ماه یک بار توصیه می شود. ماندگاری تاثیر تزریق ژل به لب ها می تواند تا ۶ ماه باشد.

آیا تزریق ژل به لب عوارض جانبی دارد؟ آیا پس از تزریق ژل به لب ها نیازی به استراحت هست؟

لب ها دارای پوست ظریف و عروق خونی هستند بنابراین امکان بروز تورم و کبودی پس از درمان وجود دارد اما این حالت معمولا پس از گذشت ۳ الی ۵ روز برطرف می شود. طبیعی است که توده های کوچکی را در لب ها حس کنید، با این حال با فروکش کردن التهاب، ژل تزریق شده نیز به مرور زمان نرم می شود.

آیا تزریق ژل به لب باعث آسیب دیدگی لب ها می شود؟

عموما چنین اتفاقی نمی افتد. چنانچه پس از تزریق ژل به لب ها از نتیجه بدست آمده رضایت نداشته باشید و تصمیم به تزریق مجدد نداشته باشید لب هایتان به حالت عادی خود بازمی گردند.

میزان ورم پس از تزریق فیلر به لب چقدر است؟

همه افراد پس از تزریق فیلر به لبهایشان دچار ورم می شوند و از آنجایی که واکنش بدن افراد با یکدیگر متفاوت است لذا میزان ورم پس از تزریق نیز در بین افراد متغییر است.

به چند جلسه درمانی مربوط به تزریق ژل به لب نیاز است؟

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به نتیجه دلخواه، پوست و هیدارسیون پوست فرد بستگی دارد. گاهی ممکن است که جهت کسب بهترین نتیجه ممکن به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز باشد. از آنجایی که تاثیر ژل های تزریقی مختلف چیزی بین حدودا ۶ تا ۱۲ ماه است لذا به منظور حفظ نتایج تزریق ژل، پس از گذر این دوره به تزریق های دیگری نیز نیاز هست.

پس از تزریق ژل چه اقداماتی مراقبتی باید انجام داد؟

به منظور پیشگیری از خطر ابتلا به عفونت حتما محل تزریق ها را تمیز نگه دارید. توصیه می شود که به منظور تمیز نگه داشتن دهان و کمک به روند بهبودی، پس از تزریق ژل به لب ها مرتبا دهان خود را با آب نمک بشویید. علاوه بر این از دست زدن به لب ها و فشار آوردن به آنها به مدت ۲ هفته خودداری کنید تا ژل تزریق شده به طور کامل در لب ها پخش شود. همچنین در ۳-۲ روز پس از درمان و افزایش حجم لب ها از انجام ورزش های سنگین و قرارگرفتن در معرض نور و گرمای خورشید بپرهیزید.

پس از تزریق ژل به لب، لب ها چقدر بزرگ می شوند؟

میزان افزایش حجم لب ها به نوع ژل تزریق شده و همچنین ظاهری طبیعی لب ها بستگی دارد. تزریق ژل به مقدار ۱ میلی لیتر کافی است. بسیاری از افراد فکرمی کنند که در صورتی که به لب های خود ژل تزریق کنند لب های آنها همچون لب های ماهی می شود اما بهتراست بدانید که اصلا این چنین نیست زیرا برای اینکه لب های فرد دچار بدفرمی شود به میزان ۳ تا ۵ میلی لیتر و گاها حتی بیشتر نیز نیاز هست!

دوران نقاهت پس از تزریق ژل به لب چقدر طول می کشد؟

پاسخ به این سوال بسیار سخت است زیرا این دوره در بین افراد مختلف نسبت به همدیگر متفاوت است.

آیا پس از تزریق فیلر به لب ها ظاهر لب ها طبیعی می شود؟

در پاسخ به این سوال بایستی گفت که بله! لب ها دارای ظاهری کاملا طبیعی و برجسته می شوند. پزشکان معتقدند که تغییرات ظریف و اندک در حجم لب ها بصورت موردی الزامی است. پزشکان به دنبال این هستند که ظاهری طبیعی و نرم به لب های فرد بدهند بدون اینکه ظاهر آنها خیلی تابلو و غیرطبیعی باشد و از این طریق تغییرات اساسی در ظاهر کلی وی ایجادکنند.

آیا تزریق ژل به لب می تواند باعث ایجاد توده در لب ها شود؟

در صورتی که تزریق ژل بصورت ضعیف صورت بگیرد و یا برای تزریق ژل از محصولات با کیفیت پایین استفاد ه شود این احتمال می رود که در لب های فرد توده هایی شکل بگیرد. گاهی اوقات نیز ممکن است که محصول مورد استفاده شده دچار لغزش جزئی شود که در این گونه مواقع لازم است که ژل تزریق شده بیرون کشیده شود.

آیا می توان در دوران بارداری یا شیردهی به لب های خود ژل تزریق کرد؟

اگرچه ژل های تزریقی از محصولات طبیعی ساخته شده اند اما در ساخت آنها مواد بیهوش کننده نیز بکارگرفته شده است که نمی توان از آنها در دوران بارداری یا شیردهی استفاده کرد. همچنین تا به حال در مورد بکارگیری این محصولات در دوران بارداری یا شیردهی هیچگونه آزمایش صورت نگرفته است. در حالی که در برخی از کلینیک ها تزریق ژل به لب ها حتی بر روی زنان باردار و شیرده نیز صورت می گیرد اما توصیه می شود که از رفتن به این مکان ها اجتناب کنید زیرا یک پزشک باتجربه و معتبر هرگز چنین کاری نمی کند.

هزینه تزریق ژل به لب چقدر است؟

بیایید این اختلال بالقوه را از بین ببریم تزریق ژل به لب می تواند بسته به محل زندگی فرد و تبحر و تجربه پزشک معالج متفاوت است.

تزریق ژل لب

سوالات متداول در مورد تزریق ژل لب

نکاتی مهم در مورد تزریق ژل لب

بسیاری از افراد برای حجیم سازی لب های خود از تکنیک تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب استفاده می نمایند. این روش بسیار اثربخش و مفید بوده و زیبایی چهره را دو چندان می کند. طی بررسی های انجام شده، تزریق ژل لب رتبه اول را از بین تمامی راه کارهای حجیم سازی لب دارد.

لازم است شخص بیمار یا مراجعه کننده مراقبت های بعد از تزریق ژل لب را به درستی رعایت نماید تا بهترین نتایج از این روش حاصل شود. نکات مهمی در مورد تزریق ژل یا فیلر به لب وجود دارد که کلینیک پوست و مو رخ آرا در این مقاله به آن ها پرداخته است.

تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب فقط حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. در مورد لب این عمل بعد از تزریق بیحسی موضعی انجام می شود چون تزریق ژل در لب بدون بیحسی بسیار دردناک است. اگر به لیدوکایین حساسیت دارید حتماً به پزشکتان گوشزد کنید.
نتیجه تزریق ژل های اسید هیالورونیک بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است البته لب ها بعد از تزریق معمولاً ورم دارند و برای رسیدن به فرم ایده آل یک تا دو هفته زمان لازم است.

تزریق ژل لب

نکاتی مهم در مورد تزریق ژل لب

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید