برای سال نو بسیاری از بانوان دوست دارند که زیبا تر به نظر برسند لذا لباس ، مدل مو و آرایش خود را تغییر می دهند و حتی به انجام عمل های زیبایی می پردازند. یکی از مهم ترین اصول برای زیبایی داشتن پوستی سالم و پر طراوت است. برای زیبایی می توانید از ماسک ها استفاده کنید که برای استفاده از ماسک ها، باید پوست شما عاری از مواد آرایشی باشد. مراقبت زیبایی از جمله عوامل زیبایی پوست و سلامت پوست می باشد و سلامت پوست و مو در سال نو را برای شما به ارمغان می آورد.

سلامت پوست و مو برای عید نوروز

سلامت پوست و مو برای عید نوروز

ساده ترین روش برای طراوت دادن به پوست ها خشک، مالیدن قطعه های یخ بر روی پوست است که بهتر است این عمل را در هر 10 دقیقه یک بار برای 3 یا 4 بار انجام دهید و سپس از ماسک مورد نظر خود استفاده کنید. برای این پوست خا می توان ماسکی ساخت که در آن یک یا 2 قاشق غذاخوبی خامه ترش مخلوط با چند قطره آب پرتقال تازه ساخته شده باشد. اگر پوست چرب دارید استفاده از لوسیون گلاب می تواند مناسب باشد. هم چنین اگر شما احساس می کنید نیاز دارید که پوستتان کمی روشن تر و سفید تر شود میتوانید ماسک روشن کننده پوست برای خود تهیه کنید که این ماسک ها برای سلامت پوست و مو مناسب است.

سلامت پوست و مو

سلامت پوست و مو

در سال جدید بهتر است که خواب خود را تنظیم کنید چرا که مراقبت از پوست و مو بسیار حائز اهمیت است و اگر برنامه ریزی دقیقی داشته باشید می توانید به شادابی پوستتان کمک کنید. برای تعیین زمان لازم خواب می توان گفت که حداقل میزان خواب، شش تا هشت ساعت است. این فرصت از استراحت به شما کمک می کند تا فرصت کافی برای بازسازی سلول های خسته یا رادیکال های آزاد فراهم گردد. البته بیشتر پژوهشگران اعتقاد دارند که تعیین دقیق ساعت خواب نباید با فرمولی از پیش تعیین شده، ایجاد شود بلکه اگر فردی برای مثال با پنج ساعت خواب شبانه می‌تواند بدون احساس کسالت و خواب آلودگی از خواب بیدار شود و به فعالیت‌های روزمره خود بپردازد، دیگر نیازی به خوابیدن بیشتر از این زمان ندارد؛ بنابراین در مجموع برای حفظ سلامت پوست و مو توصیه می‌شود همیشه خواب شبانه کافی در محیطی آرام بدون صدا و نور آزاردهنده داشته باشید.

سلامت پوست و مو

سلامت پوست و مو

در مورد نوع خوابیدن با توجه به نظر متخصصان، نحوه خوابیدن فرد تاثیری در تولید چین و چروک ندارد و در صورتی که فرد در طول شب از خواب بیدار گردد، وضعیت خود را تغییر می دهد و از فرد بهتر است که از چندین ساعت خوابیدن از وضعیت ثابت جلوگیری کند که از ایجاد اثرات بر روی صورت و بروز تورم جلوگیری کرد تا پف آلودگی پس از خوابیدن کمتر شود. خواب کافی و رضایت بخش می تواند سبب ایجاد شادابی، طراوت و عدم خستگی و داشتن پوستی شفاف گردد.حفظ سلامت خواب از ارکان مهم بهداشت پوست به حساب می‌آید.

سلامت پوست و مو برای آقایان

آقایان نیز بهتر است که برای اطلاع از تیغ یا ریش تراش برقی استفاده کنند و تیغ مورد استفاده نباید تیز باشد که سبب آسیب به پوست صورت شما گردد و قبل از تراشیدن ریش هم بهتر است چند دقیقه با آب گرم و خمیر ریش یا صابون اصلاح، پوست صورت و گردن را ماساژ دهید تا رطوبت پوست افزایش یافته و سطح پوست و موها نرم و صاف شوند و اصلاح کردن راحت ‌تر انجام شده و دچار سوزش و التهاب نشوید. افرادی که ریش نمی گذارند بهتر است یک روز در میان، اصلاح واجب است و تراشیدن موها به آرامی و در مسیر رویش مو ها، اصلاح را ساده تر می کند و بیشتر آقایان ترجیح می دهند تا ریش خود را بر خلاف مسیر مو ها بتراشند تا صورت به طور کامل تمیز شود. پوست صورت برخی از آقایان حساس تر از برخی دیگر است وبه راحتی بر اثر تراشیدن دچار سوزش و بریدگی های متعدد می گردد.

سلامت پوست و مو برای آقایان

سلامت پوست و مو برای آقایان

بیشتر افراد می توانند از ریش تراش برقی استفده کنند. برخی از آقایان ممکن است به هنگام تراشیدن موهای زیر چانه، جوش هایی در زیر گردن آن ها ایجاد گردد و این مساله سبب سوراخ شدن پوست توسط موهای نوک تیز زیر پوستی می گردد. این افراد نباید موی گردن خود را در خلاف جهت بتراشند و بهتر است از کرم ‌های حاوی اسیدهای میوه استفاده کنند و اگر مشکلشان رفع نشد، سراغ لیزر موهای آن ناحیه بروند. آقایان بهتر است برای اصلاح صورت از تیغ های یک بار مصرف استفاده کنند و به خاطر احتمال انتقال بعضی از ویروس های خطرناک، از لوازم مشترک در آرایشگاه ها استفاده نمی کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید