با فرا رسیدن فصل بهار و روزهای گرم سال ما باید بیشتر مراقب پوستمان باشیم و نکات مراقبت پوست در فصل بهار را بیشتر از پیش دنبال کنیم چرا که در فصل های گرم، به دلیل افزایش شدت نور خورشید، خشکی پوست و تاثیرات منفی آفتاب بر روی پوست بیشتر بوده و راهکار های مناسبی برای مراقبت بهاری پوست از پیری پوست وجود دارد چرا که حضور نور خورشید این مسئله را تشدید می کند. در فصل بهار، هوا به مراتب از تابستان خنک تر است که همین موضوع باعث می شود تا افراد بیشتر در معرض تابش مستقیم خورشید قرار بگیرند که از تاثیرات نامطلوب آن نیز بی خبرند. در ادامه به بررسی برخی اصول مراقبت از پوست در بهار می پردازیم.

مراقبت بهاری پوست

مراقبت بهاری پوست

مراقبت از پوست در بهار

در ماه های سرد سال زمانی که بیرون می رویم برای مقابله با هوای خشک و سرد از مرطوب کننده های سنگین استفاده می شود که در فصل بهار با توجه به دمای هوا و رطوبت بیشتر، مرطوب کننده های سبک به خوبی می توانند پوست شما را تامین کنندو این در حالی است که اگر در چنین شرایطی از کرم های سنگین استفاده کنید امکان بسته شدن منافذ پوست و جوش زدن بالا می رود. در مراقبت از پوست در فصل بهار بهتر است به دنبال محصولاتی باشید که دارای اسید هیالورونیک هستند چرا که این ترکیب، پوست شما را حفظ کرده و با آسب رادیکال های آزاد در پوست مقابله می کند. آنتی اکسیدان ها در تمامی سال مفید هستند اما در فصل بهار و تابستان از اهمیت بیشتری برخوردارند و چون اشعه های فرابنفش در این فصول، قوت بیشتری دارند و می توانند به پوست محافظت نشده آُسیب وارد کنند.

مراقبت بهاری

مراقبت بهاری

در معرض نور خورشید قرار گرفتن می تواند به DNA آسیب برند و یا کلاژن سازی را مختل کند! هر روز صبح پس از شستن صورت خود و در زیر ضد آفتاب از سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید چرا که این کار در برابر رادیکال های آزاد مخرب پوست، اثری مثبت دارند. زمانی که روز ها طولانی تر شده، شما در معرض نور شدید خورشید قرار می گیرید و با این که متخصصان پوست استفاده از کرم های ضد آفتاب را برای کل سال توصیه می کنند اما استفاده از کرم های ضد آفتاب برای فصول گرم از اهمیت بالاتری برخوردار است. در فصل گرم نه تنها مدت زمان بیشتری را در معرض نور خورشید می گذرانید بلکه شدت اشعه های UVA/UVB نیز در فصل بهارافزایش پیدا می کند. در مراقبت بهاری پوست ، قرار گرفتن در معرض آفتاب می توان آثاری نظیر پیری پوست، هیپرپیگمانتاسیون و چین و چروک را به دنبال داشته لذا بهتر است از ضد آفتاب هایی با SPF بالا(50 به صورت ایده آل) استفاده کنید تا به این شیوه از سرطان پوست نیز جلوگیری کنید.

مراقب از پوست در بهار

مراقب از پوست در بهار

بسیاری از افراد اگر بخواهند معجونی برای جوانی را نام ببرند، از رتینول نام می برند چرا که این ماده، خط و چین و چروک پوست را از بین برده و محافظت پوست را قوی تر می کند و حتی بسیاری معتقدند که پوست روشن تر نیز می گردد. استفاده از این ماده در تمامی ایام سال بی خطر است اما باید بدانید که این ماده در مقابل نور خورشید حساس تر است و حساسیت آفتاب بر روی رتینول پوست تاثیر می گذارد. کار اصلی که رتینول بر روی پوست انجام می دهد، از بین بردن سلول های مرده و جایگزین کردن سلول های جدید است که سلول های جدید با آفتاب بیشتر واکنش نشان می دهند لذا در فصل بهار بهتر است از این ماده در شب ها استفاده کنید. اگر استفاده از رتینول، تحریک شدن پوست شما را به دنبال دارد لذا هفته ای دو یا یک مرتبه از آن استفاده کنید و در طول روز، ضد آفتاب را فراموش نکنید.

مراقبت بهاری از پوست

مراقبت بهاری از پوست

از دیگر نکاتی که برای مراقب بهاری پوست به آن اشاره می شود، استفاده از کرم سبک است. در طول زمستان هم استفاده از کرم پودر ها و کانسیلر های سنگین می تواند سبب بسته شدن منافذ پوست و در نهایت جوش زدن گردد که این مشکل در فصل بهار بیشتر شده چرا که گرما و رطوبت می توانند سبب بسته شدن منافذ گردد. برای سلامت پوست در فصل بهار بهتر است از کرم های سبک تر استفاده شود و برای پاک کننده آرایش نیز از مارکی خوب ومناسب با پوست خود و همچنین سبک بهره بگیرید. در بهار و تابستان، لایه برداری ضروری است! اگرچه لایه برداری سبب نازک تر و حساس شدن پوست نسبت به خورشید می شود اما دو مرتبه لایه برداری خفیف در هفته کمک می کند، سلول های مرده از پوست پاک شوند و پوستی درخشان داشته باشید. با استفاده از لایه برداری،سلول های مرده پوست که با عرق و محصولات آرایشی ترکیب شده اند از بین می روند و به این ترتیب از گرفتگی منافذ پیشگیری می کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید