شناخت آداب و رسوم ملت ها می تواند برای تمامی ما جالب و شنیدنی باشد. از آداب و رسوم مردم انگلیس می توان به رک و صریح بودن،‌ وقت‌شناسی، فروتنی، برخورد صمیمی، علاقه به تئاتر و موسیقی و رقص و رعایت حقوق دیگران اشاره کرد. بریتانیا شامل انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می شود که در گذشته این کشور در توسعه دنیا به عنوان یک پیشگام به پیش می رفت و در قرن 19، امپراطوری آن در دنیا گسترش پیدا کرد. البته در دو جنگ جهانی، نفوذ و قدرت بریتانیا بسیار کاهش پیدا کرد اما  در هر حال انگلیس از گذشته تا به امروز از قدرت های برتر اروپا شناحته می شود که مستعمرات زیادی را نیز داشته است.

فرهنگ و زبان در انگلیس

در انگلیس تئاتر های متفاوتی از کمدی تا درام از زمان های گذشته اجرا شده است و در قرن 19 سالن موسیقی به عنوان پایگاه اصلی برای ارائه سرگرمی ها در مدل های مختلف شناخته می شد که این سرگرمی ها اعم از آکروبات بازی تا آواز بود. سینما نیز طرفداران زیادی داشته و باشگاه‌های متعددی در سراسر کشور به این امر اختصاص دارد. موسیقی نیز نقش مهمی در فرهنگ عامه داشته و جزو کشورهای پیشرو در اشاعه موسیقی به سایر کشورها بوده است. بسیاری از هنرمندان و خوانندگان مطرح جهانی متولد انگلیس هستند.

انگلیسی به عنوان زبان اصلی این کشور شناخته می شود که 98 درصد از مردم به این زبان صحبت می کنند اما گویش های مختلفی برای آن وجود دارد. لهجه‌ها از شمال تا جنوب این کشور بسیار متغیر هستند و حتی خود مردم انگلیس هم گاهی آن را نمی‌فهمند. انگلیس به عنوان یک کشور چند ملیتی شناخته می شود که در آن زبان‌های غیر بومی دیگری مانند لهستانی، هندی، پاکستانی، عربی، چینی، پرتغالی و فرانسوی نیز صحبت می‌شود. یک سوم جمعیت این کشور هیچ گونه مذهبی ندارند و 30 درصد از جمعیت انگلیس پیرو کلیسای انگلیس هستند و 10 درصد نیز به مذهب رومن کاتولیک اعتقاد دارند.

قوانین  و آداب اجتماعی در انگلیس

در انگلیس و در پله برقی همیشه باید در سمت راست پله باسیتید و اگر این موضوع را رعایت نکنید، با نگاه های خیره مردم روبه رو خواهید شد! در انگلیس از پرسیدن این که آیا مردم با او شخصا آشنایی دارند یا نه، به شدت بپرهیزید چرا که این سوال، مناسب نیست. در صدا کردن افراد، اسم کوچک فرد را استفاده نکنید و اشخاص را با فامیلی خطاب کنید. در مکان های عمومی با صدای بلند صحبت نکنید.

قوانین سفر به انگلیس

قوانین سفر به انگلیس

بیشتر مردم انگلیس در ظاهر مردمانی محتاط هستند اما در واقعیت با آغوش باز به استقبال توریست ها می روند و افرادی رک و در عین حال فروتن به شمار می روند. این افراد در مواجه با افراد غریبه عمدتا با حالتی رسمی و محافظه کار عمل می کنند لذا در این کشور به هر کس خیره نشوید و با کسی که نمی‌شناسید، صمیمی برخورد نکنید.

اگرچه مردم انگلیس این رفتار را دارند، اما در حقیقت مهربان هستند و در این کشور به هنگام دیدار ها مرسوم است که با تمام حضار حتی کودکان دست بدهند! بوسیدن در این کشور تنها میان دوستان بسیار صمیمی و فامیل مرسوم است و بیشتر افراد به هنگام مواجه با سوالات شخصی معمولا جبهه می گیرند.

وضعیت اجتماعی در انگلیس

در تاریخ بریتانیا، یک سیستم طبقه اجتماعی برای انگلیس وجود داشت که طبقه بالا و اشراف در صدر آن قرار می گرفتند و این مردم علاوه بر اعتبار و جایگاه، ثروت فراوان نیز داشتند. بعد از این طبقه، طبقه کارگر قرار می گرفت که این افراد بسیار سخت پوش بوده و هیچ امتیازی حتی امتیاز تحصیل نیز نداشتند. در دهه های اخیر، همه مردم به آموزش دسترسی دارند و موقعیت شغلی برابری برای آن ها در نظر گرفته شده است. در انگلیس به هنگام دعوت به خانه ای بهتر است هدیه ای برای فرد به همراه داشته باشید چرا که این رفتار خوشایند محسوب می شود. این هدیه اغلب می‌تواند گل، شکلات یا نوشیدنی باشد. برخی از مردم دسته گل را از قبل برای شام می‌فرستند.

انگلیس

انگلیس

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید