مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: این حادثه به دلیل مصرف مرغ ‌های آلوده و بیمار اتفاق افتاده زیرا یک واحد مرغداری تعدادی مرغ آلوده را در مسیر جاده سروستان رها کرده بود که هنوز نمی‌دانیم لاشه مرغ‌ها به سموم آلوده بوده یا آن‌ها را به دلیل بیماری از مرغداری خارج کرده بودند بر همین اساس باید تا اعلام نتیجه نهایی دامپزشکی منتظر بمانیم. سعید محمودی در مورد آخرین وضعیت و تعداد عقاب‌های تلف‌شده گفت: با توجه به این‌که عقاب‌ها به صورت اجتماعی و گروهی زندگی می‌کنند و عمدتاً لاشه‌خوار هستند همگی از این مرغ‌های آلوده تغذیه کرده بودند.

تلف شدن 27 عقاب

او با اشاره به این‌که در این حادثه ۳۵ عقاب مسموم شده بود، گفت: ۲۷ عقاب تلف شدند و سایر عقاب‌های مسموم نیز در کلینیک محیط‌ زیست استان فارس تحت درمان هستند و تعدادی از آنها نیز رهاسازی شدند.

عقاب

تلف شدن عقابها در استان فارس


به گفته محمودی، برای پیشگیری از بروز تلفات دیگر در حیات وحش استان، لاشه مرغ‌های مسموم از سوی محیط‌ زیست استان سوزانده و دفن شدند تا سایر حیوانات از آن استفاده نکنند.
مدیرکل محیط زیست استان فارس گفت: هم‌اکنون لاشه تعدادی از مرغ‌های آلوده نیز از سوی دامپزشکی تحت ارزیابی و بررسی قرار گرفته است تا نتیجه آزمایشات کالبدشکافی و سم‌شناسایی را اعلام کنند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید