پاتریشیا موریسون بازیگر اهل آمریکای در ۱۴ ژانویه  سال ۱۹۱۵ در نیویورک چشم به جهان گشود او اولین بار بازی در نمایش کمدی دردهای روزافزون در سال ۱۹۳۳ که ۲۹ بار به روی صحنه رفت، فعالیت خود را در این عرصه آغاز کرد و به یکی از ستاره های سینمای هالیوود تبدیل شد. از فیلم های مشهوراین بازیگر میتوان به هیتلر مرد دیوانه، آماده برای کشتن و بوسه مرگ اشاره کرد.

پاتریشیا موریسون

پاتریشیا موریسون بازیگر کهنه‌کار آمریکایی فیلم هائی چون آهنگ برنادت در سن ۱۰۳ سالگی از دنیا رفت. موریسون ۱۰۰ ساله شدنش را در ۱۹ مارس ۲۰۱۵ جشن گرفت.

پاتریشیا موریسون بازیگر فیلم‌هایی چون «آهنگ برنادت» و نمایش‌هایی چون «مرا ببوس، کیت» که از بازیگران محبوب هالیوود بود .

موریسون سال ۱۹۱۵ در نیویورک متولد شده بود و پدرش نمایشنامه‌نویس و بازیگر بود و مادرش در جریان جنگ جهانی اول به عنوان یکی از ماموران عملیاتی بریتانیا فعالیت می‌کرد. وی در منهتن دوران دبیرستان را پشت سر گذاشت و به همراه آن کلاس‌های بازیگری رفت و اولین نقش خود را در برادوی در ۱۸ سالگی ایفا کرد. این بازیگر سال ۱۹۳۸ با بازی در یک اپرت توانایی خود را ثابت کرد و اولین تجربه سینمایی‌اش را با بازی در فیلم «افرادی در خفا» در سال ۱۹۳۹ تجربه کرد. او در این فیلم در نقش منفی بازی کرده بود.

فیلم «آهنگ برنادت»‌ که سال ۱۹۴۳ به کارگردانی هنری کینگ ساخته شد، پاتریشیا موریسون ۴ جایزه اسکار از جمله جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را برای جنیفر جونز کسب کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید