مزایا وعوارض اکستنشن مژه +مراقبتهای قبل و بعد

داشتن چشمانی درشت بدون مژه اصلا زیبا نخواهد بود مژه ها در زیبایی چشمان بسیار تاثیر گذار است شاید حتی باید گفت مژه هایی پرپشت وخوش حالت نیم بیشتری از زیبایی چشم ها را به خود اختصاص می دهند که متاسفانه خیلی از افراد از این موهبت بی بهره اند.

باید این نوید را به آنها داد که داشتن مژه هایی بلند وزیبا اصلا رویا نخواهد بود و با انجام اکستنشن مژه به راحتی قابل دسترسی است . استفاده از مواد آرایشی هم می تواند برای ایجاد مژه های زیبا موثر باشد ولی زیاد مصرف کردن آنها علاوه بر ریزش مژه سبب آسیب به چشم ها نیز می شود .

با تانما همراه شوید تا با مزایا اکستنشن وعوارض اکستنشن مژه و مراقبتهای قبل و بعد از آن و... آشنا شوید امید است مطلب فوق برای شما عزیزان مفید واقع شود :

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه چیست ؟ یکی از روش هایی است که در سالهای اخیر دربین خانم ها طرفداران زیادی پیدا کرده برخی برای حل مشکل کم پشت بودن مژه های خود از اکستنشن مژه استفاده می کنند وبا این عمل مژه هایی بلند و حالت دار خواهند داشت .

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

مژه های پرپشت وضخیم از چیز هایی است که بیشترافراد تمایل به داشتن آن دارند اما معمولا به صورت ارثی و یا بر اثر عوامل محیطی فرد از آن محروم است ،

برای برطرف شدن این مشکل دست به امتحان شیوه های مختلفی می زند. درمان های خانگی اگر چه موثر واقع می شوند صورتی که مداومت بسیار در آن شود وباز هم زمان بر خواهند بود ، برای سریع رسیدن به مژه هایی پرپشت و بلند راه های جدیدی وجود دارد شما برای تسریع این روند می توانید از اکستنشن مژه استفاده کنید. معمولا برای هرچشم می توان از 40 تا 60 مژه کاشت .

روش کار کاشت مژه در سالن های زیبایی به این صورت است شخص برای اکستنشن مژه باید درازبکشد و چشم ها را ببندد. و زیر مژه های پلک بالا دستمالی تمیز قرارمی گیرد. با کمک موچین، مژه ها برداشته و نوک آن ها به اندازه یک میلی متر به چسب آغشته می کنند و بعد با دقت روی قسمت مورد نظر قرار می دهند.

مزایای اکستنشن

یکی از مزایای اکستنشن مژه این است که جایگزین مناسب تری با ماندگاری بیشتر وشکلی طبیعی تردر مقایسه با مژه های مصنوعی است . ومانند مژه های طبیعی فرد عمل کرده و نیازی به برنامه ی روزانه ندارند.

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

مدت زمان اکستنشن مژه حدود یک ساعت می باشد و در سالن های زیبایی توسط متخصص این کارانجام می شود، فرد در طول انجام اکستنشن مژه هیچ دردی احساس نخواهد. طول عمر مفید اکستنشن فقط یک ماه است ولی در این مدت فرد هیچ نیازی به ریمل زدن ندارد

همه افراد می توانند از اکستنشن مژه استفاده کنند ومحدودیتی در این باره وجود ندارد اکستنشن وبرای ایجاد مژه هایی با حالت طبیعی وپرپشت وزیبا گزینه مناسبی است . استفاده از لنز های چشمی مانعی برای اعمال اکستنشن ایجاد نمی کند. اکستنشن برای کسانی که مژه های کوتاه و یا بلند یا چشم های حساسی دارند هم مناسب است . همچنین می توانید مژه هایتان را هرطور که دوست دارید انتخاب کنید. تنها کافیست با متخصصتان درباره گزینه های مختلف مشورت کنید.

از مراقبتهای قبل انجام اکستنشن می توان به این موارد اشاره کرد که قبل از کاشت مژه بهتر است مواد چرب اطراف چشم استفاده نکنید یک روز قبل از اکستنشن مژه از زدن ریمل خودداری کنید، تا چسب مورد استفاده برای اکستنشن مژه بهتر عمل کند.

بهتر است قبل از اکستنشن صورت خود را چند ساعت نشویید تا مژه ها کاملا خشک باشد.قبل از انجام اکستنشن مژه از رفتن به سونا ، استخر وانجام ورزش هایی که موجب تعریق می شوند دوری کنید.

مراقبتهای بعد از اکستنشن مژه

یکی از مراقبتهای قبل از اکستنشن مژه این است که 24 ساعت ثبل از انجام آن نباید ورزش کنند زیرا سبب تعریق می شود. قبل از عمل اکستنشن چند ساعت از شستن صورت تان خوداری کنید.

یکی از مراقبتهای بعد از اکستنشن مژه این است که : مدت ماندگاری اكستنشن مژه تقریبا یك ماه است و با معمولا با ریزش هر مژه طبیعی، اكستنشن آن هم می افتد.از روغن های مخصوص آرایش مژه بهره بگیرید تا مدت ماندگاری اکستنشن را بیشتر کنید

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

شما بعد از اکستنشن مژه دیگر نیازی به استفاده از ریمل ندارید ولی اگر اصرار به ریمل زدن دارید باید نوع ساده ی ریمل را انتخاب کنید تا بتوانید با آب به تنهایی آن را پاک کنید ونیازی به شوینده نداشته باشید زیرا شستن باعث تضعیف اکستنشن مژه می شود ودقت کنید که فقط نوك مژه ها را به ریمل آغشته كنید. برای پاك آرایش چشم از یک دستمال نرم استفاده کنید وبه آرامی آرایش چشم را پاک کنید می توانید از ژل های شستشوهم بهره ببرید و به وسیله دستمالی نرم با ملایمت اطراف مژه ها را تمیز كنید.

برای شستشوی صورت و چشم ها بعد از اکستنشن می توانید از شامپو بچه نیزاستفاده کنید .زمان خشک کردن صورت حوله را روی چشم ها نمالید فقط آرام بگذارید و بردارید. ازمالش چشم ها خودداری کنید. هر موقع که چشم تان دچار خارش شد با ضربه ملایم انگشت روی پلک این خارش را برطرف کنید. این عمل برای جلوگیری از ریزش مژه ها وسلامت پوست بسیار مفید است.

عوارض اکستنشن مژه

عوارض اکستنشن مژه بیشتر مربوط می شود به تعداد دفعات انجام آن ، که با تکرار اکستنشن ریشه های مژه صدمه دیده و امکان رشد مژه طبیعی دیگر وجود نخواهد داشت .از معایب اکستنشن مژه می توان به ریزش شدید اشک وسوزش شدید اشاره کرد واگر اضافه کردن مژه مکرر و بدون فاصله انجام شود، می تواند به ریشه مژه ها ی اصلی آسیب وارد کند.

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

البته در طول مدت انجام اکستنشن مژه بهتر است چشم ها را بسته نگه دارید تا چسب ومواد مصرفی وارد چشم نشود واز خیلی عوارض در این زمینه پیشگیری می شود. کثیف بودن دست شخصی که اکستنشن مژه انجام می دهد می تواند سبب بروز مشکلاتی برای فرد شود .

متخصص پوست و مو اعلام می کند که ریزش مژه ها در صورت کم بودن ریزش در 24 ساعت بعد از اکستنشن طبیعی است ، ضمنا باید ذکر شود که اکستنشن درپیدایش گل مژه نقشی ندارد، البته چسب هایی که در کاشت مژه بکار می رود ، می توانند باعث به وجود آمدن آلرژی و اگزمای دور چشم شوند. اکستنشن مژه ممکن است موجب بروز عفونت های لبه پلک و مژه شود.

ترمیم اکستنشن هر دو تا سه هفته پیشنهاد می شود ،اکستنشن مژه ها با چرخه طبیعی رشد مو ها (بین ۶ تا ۸ هفته است) ، ریزش پیدا می کند . ترمیم اکستنشن مژه می تواند جبران مژه های ریخته شده را شود .

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید