اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، از بررسی استفساریه مستثنی‌شدن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان  در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا طرح مذکور با حضور مسئولان ذیربط در جلسه این هفته این کمیسیون بررسی شود.

وی با بیان اینکه طرح مذکور با قید یک فوریت و با امضای 137 تن از نمایندگان تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده بود، افزود: یک فوریت این طرح در صحن علنی پارلمان رأی نیاورد و طرح برای بررسی عادی به کمیسیون ارجاع شده است.

جزئیات مستثنی شدن شهردار تهران

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: پس از بررسی این طرح که در غالب استفساریه مطرح شده است، در کمیسیون  در این باره رأی‌گیری انجام می‌شود و در صورت  رأی آوری این طرح برای بررسی در صحن علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

شهردار

افشانی شهردار تهران

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز (چهارشنبه 2 آبان) قوه مقننه در جریان بررسی طرح یک فوریتی استفساریه تبصره یک اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان ، با 94 رأی موافق و 126 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر، در صحن علنی پارلمان با بررسی یک فوریت طرح مذکور مخالفت کردند.

براین اساس طرح مستثنی‌کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان به صورت عادی در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید