بارها شنیده‌ایم كه برای خوشبختی عشق لازم است ولی كافی نیست، عشق به ما نیرو، استقامت، جرات، پشتكار، امید، هیجان و انگیزه حركت می‌دهد تا با آگاهی، عقل و درایت و تلاش رودخانه متلاطم زندگی را به سلامت طی كنیم. بدون آگاهی و تعهد، عشق، تنهایی ما را به هیچ‌جا رهنمون نخواهد شد.حال یک مشاور ازدواج در زمینه ازدواج پسران مجرد حرفهائی برای گفتن دارد.

توصیه های مشاور ازدواج به پسران مجرد

1- خسته شدن از زندگی یکنواخت.

هر پسر مجردی معمولا بعد از مدتی، از زندگی خود خسته می شود و در پی تغییر و تحول می گردد. هر روز یک نوع تفریح، هر روز فیلم های تکراری.

ازدواج پسران مجرد

درباره ازدواج پسران مجرد

مگر فقط سینما رفتن و موسیقی گوش دادن و باشگاه رفتن و اینترنت و در بازار و خیابان ها دور دور کردن(!) می تواند پاسخگوی نیاز های تفریحاتی پسران جوان باشند؟ روزمرگی انسان را بیچاره می کند تا جایی که گاهی انسان برای رهایی از آن به کارهای خطرناکی مانند زن گرفتن هم دست می زند که بسیار «جیز» است

2- به هم خوردن حال از خوردن املت ،

نیمرو و غذاهای کنسروی و آماده. البته این بند فقط شامل کسانی می شود که به اصطلاح مجردی زندگی می کنند وگرنه کسانی که در خانه ی پدرجان هستند و دستپخت بی نظیر مادر جان را تجربه می کنند مگر گوششان دراز است که بخواهند غذاهای شور و یا احیانا کم نمک عیال را بخورند؟!

3- خراب شدن پوست دست بخاطر شستن لباس.

البته این بند شامل کسانی می شود که ماشین لباسشویی ندارند و یا هنوز تفکرات سنتی دارند و فکر می کنند زن فقط می شوید،می ساید، می روبد و غذا می پزد. نمی دانند اگر بخواهند دختر امروزی بگیرند باید لباس دو نفر را بشویند!

4- خراب شدن پوست دست بخاطر شستن لباس.

ازدواج پسران مجرد

نکاتی برای پسران مجرد

البته این بند شامل کسانی می شود که ماشین لباسشویی ندارند و یا هنوز تفکرات سنتی دارند و فکر می کنند زن فقط می شوید،می ساید، می روبد و غذا می پزد. نمی دانند اگر بخواهند دختر امروزی بگیرند باید لباس دو نفر را بشویند! ۵- تمام شدن پول به خاطر خریدن ظروف چینی.

5- به تنگ آمدن از فرمایشات دیگران.

مادر: پسرم، مادر بیا امشب بریم خواستگاری. چرا مخالفت می کنی مادر قربونت بره. دختر خاله ات خوبه؟ دختر زری خانم چطور؟! نکنه کسی رو زیر سر داری بلا! بگو مادر من طاقت شنیدنشو دارم! پدر: دِ بچه برو زن بگیر دیگه! من همسن تو بودم سه تا بچه داشتم. دختر عمت چطوره؟ چی؟ نه؟ برو گمشو پسره ی الدنگ علاف الپر الاغ!!

6- شنیدن جمله ی (این پسره دیگه آدم شده!) از گوشه و کنار! خود زنی تا چه حد؟! به هر حال هر کس نیاز به مورد توجه قرار گرفتن و دیده شدن و تعریف شنیدن دارد دیگر!

7- فرار کردن از رفتن به سربازی در شهر غریب و ناشناس.

مشاور ازدواج اضافه کرد: زن گرفتن باعث می شود در شهر خودت خدمت مقدس سربازی را انجام بدهی! بعضی ها برای اینکه از خانواده خود دور نباشند به این راهکار هم دست می زنند. و در آخر پسر عزیز، اگر شما هیچ کدام از شرایط بالا را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به زن گرفتن ننمایید.

ازدواج پسران مجرد با زنان مطلقه

مشاور ازدواج افزود: البته در این میان، ممکن است برخی با اشاره به نمونه هایی از چنین ازدواج هایی به موفقیت آن تاکید ورزند،اما علیرغم تاکید بر این واقعیت که لزوما نمی توان ادعا کرد که تمامی این ازدواج ها به شکست منتهی می شود، اما یقینا ضریب ریسک و بروز چالش هایی بغرنج و جدی در این نوع از ازدواج ها بسیار بالا است.

بهشتی پور گفت: در واکاوی ریشه یابی تمایل برخی از جوانان به ازدواج با زنان مطلقه باید پیشینه و محیط و بستر خانوادگی چنین جوانانی توجه شود.

این جامعه‌شناس و آسیب‌شناس مسائل اجتماعی بیان کرد: بعضا مشاهده می شود برخی از جوانان به دلیل وابستگی بسیار بسیار شدید به مادر خویش،در صدد بر می آیند تا با الگو برداری از تیپ شخصیت والده خود، همسر گزینی کنند.

ازدواج پسران مجرد

ازدواج پسران مجرد با زنان مطلقه

وی افزود: به واقع این طیف از جوانان، تلاش می‌کنند با انتخاب فردی با مختصات شخصیتی مشابه مادر خود، زندگی مشترک خویش را دنبال کنند.

بهشتی پور گفت: البته طرح این موضوع به این معنا نیست که لزوما تمامی جوانانی که وابستگی شدیدی به والده خویش دارند به ازدواج هایی اینچنینی تن می دهند اما در مواردی از پیوند جوانان مجرد با زنان مطلقه و سن بالا،می توان رگه ها و نشانه هایی از عامل مذکور را مشاهده کرد.

زن مطلقه با فردی مثل خودش ازدواج کند

در جایگاه یک مشاور خانواده، موافق با چنین ازدواج و ارتباطی نیستم. طبق یک زندگی استاندارد، برای هدف گذاری ازدواج های طولانی مدت که در فرهنگ ما نقش مهمی دارد، مردها بهتر است بین چهار تا هفت سال بزرگ تر از خانم ها باشند. زندگی با یک فرد کم سن و سال یا پا به سن گذاشته چندان خوشایند نیست. درواقع بهتر است زن مطلقه با مردی بزرگ تر از خودش که او هم تجربه جدایی دارد، ازدواج کند.

مادرها در میزان مهرورزی متعادل باشند

اگر فرد در خانه ای بزرگ شود که مهر و محبت در آن وجود دارد و مادر طبق تعریف نقشش با او برخورد کند، دیگر کودک در جوانی به فکر داشتن مادر دوم نمی افتد! البته برعکس این موضوع هم صادق است؛ یعنی مهرورزی بیش از حد مادر که باعث می شود جوان ها با انتخاب زن های بزرگ تر و پخته تر به دنبال یافتن مادر دوم باشند؛ البته شاید خودشان هم متوجه این مسئله نشوند و این تصمیم ریشه در ناخودآگاه آنها داشته باشد.

باورهای شکل گرفته در کودکی

یکی از دلایلی که یک مرد مجرد جذب خانمی مطلقه می شود، این است که بهتر از یک خانم جوان توانایی لازم برای مدیریت یک زندگی را دارد و باتجربه تر است. اکثر افراد عموما بدون اطلاعات و منطق و تنها براساس احساس شان پیشقدم می شوند و تصمیم گیری می کنند؛ حتی اگر آن خانم بچه هم داشته باشد، می گویند مثل بچه خودم بزرگش می کنم! اینها اشتباهات کوچکی نیست و ناشی از باورهایی است که گاهی در کودکی شکل گرفته است.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید