پماد کالاندولا یکی از پماد ها و داروهای ضد التهاب است که اثر مناسبی روی پوست شما می گذارد . این پماد با تسریع در عمل گرانولاسیون و تحریک تشکیل سلول‌های جدید ، سبب ترمیم و تسکین پوست های حساس و ملتهب می گردد . از جمله دیگر فواید پماد کالاندولا را می‌توان به بهبود گردش خون و تقویت پوست اشاره کرد . 

پماد کالاندولا و مزایای آن 

پماد کالاندولا از عصاره اختصاصی گل های کالاندولا گرفته شده که مصرف پماد کالاندولا باعث بهبود خشکی و ترک های پوست می شود و فواید کالاندولا سبب می شود تا آسیب های ناشی از گزیدگی حشرات برطرف گردد . برای درمان آفتاب سوختگی یا زخم و سوختگی پای نوزادان نیز می توان از پماد کالاندولا استفاده کرد . در صورت مصرف صحیح و به اندازه این پماد عوارض خاصی از آن دیده نمی‌شود. پوست از حساس ترین بخش های بدن به شمار می‌رود که در مواجه شدن با سوختگی اولین عضوی از بدن است که دچار زخم می گردد .

به هنگام مواجه شدن با مشکلات آسیب های پوستی بهتر است که ترمیم و بازسازی پوست صورت پذیرد . در خوراکی های مثل میگو ، ماهی و صدف ، گوشت و محصولات لبنی عنصر روی وجود دارد که مسئول ترمیم و بازسازی پوست است ‌. علاوه بر این ، برخی از گیاهان نیز در بهبود آسیب ها و ناملایمات پوستی به شما کمک می کنند . 

آقتاب سوختگی

آقتاب سوختگی

نحوه مصرف کالاندولا بر حسب نوع التهاب و ناراحتی پوستی در افراد متفاوت ، تفاوت دارد و به طور معمول پس از تمیز کردن پوست مقدار کافی از پماد و روزی چند بار روی پوست شما باید مالیده شود . پماد کالاندولا را از نظر کاهش شدت ناشی از پرتو درمانی دارای اثر معادل دیگر درمان ها دانسته اند و در عین حال فاقد عوارض جانبی طولانی مدت می باشد . شما می توانید از کالاندولا جهت پیشگیری از دراماتیک حاد ناشی از اشعه درمانی بهره بگیرید و از آنجا که پماد کالاندولا را اختصاصاً گیاهی با پایه از موم طبیعی زنبور عسل می سازند لذا موارد منع مصرف کالاندولا یا احتیاط و هشداری در خصوص این دارو عنوان نشده است . 

معمولا پس از تجویز کالاندولا نکاتی گفته می شود که باید آن را رعایت کرد . نکته ای که باید به آن توجه شود این است که پماد کالاندولا برای رفع عفونت های پوستی مناسب نیست و در این خصوص باید به پزشک مراجعه کنید . مصرف این پماد در دوران بارداری و شیردهی مانعی ندارد و مضرات کالاندولا به این مرحله نمی رسد . اگر سوختگی شما عمیق است بدون مشورت با پزشک نباید از این پماد بهره بگیرید . پماد کالاندولا تنها باید بر روی پوست استفاده گردد و از استعمال آن در اطراف دهان ، چشم و بینی پرهیز شود. اگر علائم شما پس از هفت روز مصرف پماد کالاندولا بهبود نیافت، باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. دقت کنید که به هنگام مصرف این دارو دست های خود را با آب با صابون و به خوبی شستشو دهید . البته انجام این کار پس از استعمال این دارو نیز ضروری است . 

درمان سوختگی با کالاندولا

درمان سوختگی با کالاندولا

اگر چه موارد منع مصرف یا عوارض کالاندولا اعلام نشده است اما نباید این دارو را بیشتر از مقدار مورد نیاز استعمال کنید چرا که ممکن است برخی از افراد به این پماد حساسیت نشان دهند . پس در صورت بروز سوزش و خارش پس از مصرف این پماد از ادامه درمان با آن بپرهیزید . اگر از پماد کالاندولا استفاده کردید ، دیگر داروهای سوختگی را همزمان با آن استفاده نکنید . پماد کالاندولا برای پوست خشک استفاده می گردد . 

۲۵ سال پیش بود که برای اولین بار در ایران پلاک کالاندولا تولید شد و این پماد پایه های طبیعی و بدون ایجاد حساسیت معرفی می‌گردید استقبال بی نظیر همکاران پزشک و مصرف کنندگان به دلیل تاثیر فوق العاده پماد کالاندولا ر در اگزما و التهاب های پوستی ناشی از مصرف مواد شوینده ادرار سوختگی نوزادان سوختگی سطحی و گزیدگی حشرات سبب شهرت بسیار خوبی این دارو شده است . در خصوص عوارض جانبی پماد کالاندولا به ندرت واکنش های حساسیتی گزارش شده است و این دارو هیچگونه تداخلی با دیگر داروها ندارد . 

از آن جا که نمونه های متفاوت از پماد کالاندولا در سطح شهر وجود دارد لذا باید به هنگام خرید پماد کالاندولا به نام و علامت تجاری آن توجه کنید و از شرکت دارویی‌ای آن را تهیه کنید که نسبت به آن اطمینان کامل دارید . پماد کالاندولا باید دور از گرما و در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شود .

آیا این مطلب مفید بود؟ 7
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید