ماه رمضان ، به عنوان ماه مهمانی خدا، سرشار از سریال های تلوزیونیست که هر کدام از آن ها پس از افطار پخش می شود. بیتا فرهی، علی نصیریان و بهزاد فراهانی از جمله بازیگران سریال های ماه رمضان 98 هستند که سریال های رمضانی امسال را خاص تر کرده است. تلویزیون برای رمضان ۹۸ سه سریال « از یادها رفته »، «دلدار» و «برادر جان» را برای پخش از شبکه ‌ های یک تا سه در دست تولید دارد. این سریال ها، از سوی سازندگانشان معرفی و شناخته شده اند اما هنوز هم امکان تغییر در آن ها وجود دارد.

معرفی سریال های رمضانی

یکی از سریال های ماه مبارک رمضان، از یاد رفته است که سریالی تاریخی بوده که قرار است از شبکه یک سیما پخش گردد. کارگردان این سریال، بهرام بهرامیان و تهیه کننده آن، اکبر تحویلیان است. تا به امروز 20 قسمت از سریال تمام شده است و تنها بخشی از آهنگسازی آن باقی مانده است. از یاد ها رفته به عنوان اثری تاریخیست که به دهه 20 مربوط می گردد و حامد افضلی و رویا خسرونجد از نویسندگان این سریال هستند. این سریال در خصوص زندگی و آداب و رسوم ایرانیان در دهه 20 به مخاطب اطلاعات می دهد و به شکل یک رمان روایت می شود.

سریال از یادها رفته

سریال از یادها رفته

از جمله بازیگرانی که در سریال از یادها رفته حضور دارد می توان به حسین پاکدل اشاره کرد که چند سالیست از بازیگری در تلویزیون فاصله گرفته و رضا یزدانی (خواننده) نیز به عنوان بازیگر در این سریال حضور دارد! میترا حجار ، حسین یاری ، سیما تیرانداز ، رسول نجفیان، مائده طهماسبی، بیتا فرهی و… از دیگر بازیگران این سریال هستند و می‌توان سریال را از تولیدات پربازیگر سیما به شمار آورد. از جمله سریال هایی که بهرام بهرامیان به ساخت آن پرداخته اند می توان به «ساعت شنی»، «سقوط یک فرشته» و «جاده قدیم» اشاره کرد.

از یادها رفته

از یادها رفته

یکی دیگر از سریال های رمضانی که در شبکه دو پخش می گردد، سریال دل دار است. دل دار سریالی است که توسط براداران محمودی کلید خورده است و پیش از این، سریال تلویزیونی سایه بان از آن ها در شبکه دو پخش شده بود که روایتی عاشقانه داشته و به زندگی طبقه متوسط رو به پایین جامعه و مشکلاتشان پرداخته بود. داستان سریال دل دار در خصوص عشق چند دختر و پسر است که خانواده های آن ها در طبقه متوسط بوده و خط اصلی این قصه درباره «آرش» با بازی محمدرضا غفاری نخبه دانشگاهی است که به دلیل بیماریِ مادرش، دانشگاه را رها می‌کند. فیلم برداری سریال دل دار در اوایل دی ماه 97 کلید خورده و نویسندگان آن آزیتا ایرایی و مهدی حمزه بودند.

سریال دلدار

سریال دلدار

سریال دل دار به عنوان تنها گزینه قطعی و حتمی برای شبکه دو سیماست که در ایام رمضان پخش گردد و در حال حاضر، 30 قسمت از سریال، تصویربرداری شده است که سکانس هایی از آن باقی مانده که هنوز به تصویربرداری نرسیده است. از جمله بازیگران سریال دل دار می توان به بهزاد فراهانی اشاره کرد که بازیگر پیشکسوتی بوده که در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته است و آخرین حضور وی مربوط به سریال زیر پای مادر است. فیلم برداری مجموعه 30 قسمتی دلدار در اوایل دی ماه سال 97 شروع شده و بهزاد فراهانی، محمدرضا غفاری، الناز حبیبی سوگل خلیق ، بهزاد فراهانی و پریوش نظریه و حسام محمودی از بازیگران این سریال دیدنی هستند. سریال دل دار که به تهیه کنندگی جمشید و نوید محمودی تولید شده است، در قسمت های 45 دقیقه ای از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

سریال برادر جان

سریال برادر جان

سریال برادر جان یکی دیگر از سریال های رمضانی است که نویسنده آن، سعید نعمت الله است. کارگردان سریال برادرجان، محمدرضا آهنج است و تهیه کنندگی آن نیز به عهده محمدرضا شفیعیست. از جمله همکاری های نعمت الله و شفیعی می توان به سریال های عقیق و مادرانه اشاره کرد. عقیق یک اثر تاریخی مناسبتی بود که در ایام محرم ساخته و هم چنین پخش شد. از جمله سریال هایی که فیلم نامه آن توسط سعید نعمت الله نوشته شده بود و بر روی آنتن شبکه یک به نمایش در آمد، سریال زیر پای مادر بود. از جمله بازیگران این سریال می توان به علی نصیریان اشاره کرد. از جمله آخرین حضور این هنرمند، میوه ممنوعه است. از دیگر بازیگران سریال برادر جان می توان به لعیا زنگنه ، آفرین عبیسی، حسام منظور ، سعید چنگیزیان، کامران تفتی ، سجاد افشاریان ، نسیم ادبی و… اشاره کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید