آشنایی با سینمایی شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد ؛ نام چهارمین اثر سینمایی نرگس آبیار  به تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی است. این فیلم که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشته جدای از قدرت کارگردانی و نویسندگی نرگس آبیار، قدر ت بی نظیر ، الناز شاکر دوست ، هوتن شکیبا و فرشته صدر عرفایی را به نمایش گذاشت . پیش از این نرگس آبیار تجربه حضور در جشنواره فیلم فجر  را با فیلم‌های «نفس»، «شیار ۱۴۳» و «اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیکترند» را داشته است به بهانه اکران این سینمایی  خوش ساخت و تمام عیار در تا نما از این اثر سینمایی بیشتر بخوانید.

شبی که ماه کامل شد

الناز شاکر دوست در شبی که ماه کامل شد

داستان شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد  روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران  است که درگیر عشق جوانی از خطه بلوچستان می‌شود و در ادامه قصه، به مرور آرامش عشقی که از ابتدا مخاطب را نیز همراه خود کرده از بین می رود  و با  سفر اجباری دختر و مهاجرتش از ایران به پاکستان این روایت به زیبایی پوست انداخته و فیلم درگیر ماجراهای تروریسم می شود و از یک ملودرام اجتماعی به فیلمی تراژیک تبدیل می شود.

شبی که ماه کامل شد

الناز شاکر دوست و هوتن شکیبا

بازیگران شبی که ماه کامل شد

الناز شاکردوست ، هوتن شکیبا ، فرشته صدرعرفایی، شبنم مقدمی ، پدرام شریفی و فرید سجادی حسینی از بازیگران چهارمین اثر سینمایی نرگس آبیار هستند .

«شبی که ماه کامل شد» ازهرجهت فیلم مهمی در سینمای ایران است. اول‌ از همه به دلیل برگزیدن یک موضوع برگفته از حوادث واقعی که مناقشات زیادی را هم دربرداشته و دیگر اینکه بازماندگان و خانواده‌های قربانیان این حوادث هنوز هستند و زخم‌هایشان تازه است.

شبی که ماه کامل شد

الناز شاکر دوست بازیگر نقش فائزه

جوایز سینمایی شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر به نمایش درآمد و با نامزدی در ۱۳ رشته این جشنواره، توانست ۶ سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن ، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره پردازی را به خود اختصاص دهد.

شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد

اکران سینمایی شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد برای نخستین بار، روز جمعه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۷(۰۱ فوریه ۲۰۱۹)، در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و از روز چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ در سینماهای سراسر کشور به صورت گسترده اکران شد.

شبی که ماه کامل شد

الناز شاکر دوست در شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد

بازیگران و عوامل شبی که ماه کامل شد

عوامل سینمایی شبی که ماه کامل شد

نویسنده : نرگس آبیار ، مرتضی اصفهانی ، مدیر فیلمبرداری : سامان لطفیان ، طراح صحنه : محمد رضا شجاعی ، طراح لباس : محمد رضا شجاعی ، طراح چهره پردازی : ایمان امیدواری ، تدوین : حمید نجفی راد ، موسیقی متن : مسعود سخاوت دوست ‌ ، صدابردار : مهدی صالح کرمانی ، صداگذار : آرش قاسمی ، جلوه های ویژه بصری : فرید ناظر فصیحی ، جلوه های ویژه میدانی : آرش آقا بیگ ، مدیر تولید : بهزاد هاشمی ، سرپرست گروه کارگردانی و برنامه ریز : روزبه سجادی حسینی ، دستیار اول کارگردان : امین خنکال ، عکاس : امید صالحی ، مدیر تدارکات : سعید اکبری

شبی که ماه کامل شد

نرگس آبیار کارگردان شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد

الناز شاکر دوست و دوست شترش

 

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید