گروه موسیقی چارتار یک گروه موسیقی ایرانی است که در سال ۱۳۹۰ توسط آئین احمدی فر، آرش فتحی ، آرمان گرشاسبی و احسان حائری تشکیل شده است . اولین آلبومی که از این گروه منتشر شده ، در بهمن ماه سال ۱۳۹۰ با نام باران تویی بود . موسیقی گروه چارتار ترکیبی از حال و هوای موسیقی ایرانی در کنار کلاسیک است و در آن کلامی خوش آهنگ و پرداختی مدرن دیده می شود . در حال حاضر تهیه کننده آثار گروه چارتار شرکت ققنوس می‌باشد و از حدود دو سال قبل قرارداد گروه چارتار با محمدحسین توتونچیان مدیر شرکت ققنوس منعقد شده است . در گروه موسیقی چارتار اشعار و ترانه ها و همچنین لحن و صدای خواننده ها بر گرفته و استوار بر ادبیات و موسیقی کلاسیک ایرانی است و از یک سو شما میتوانید پویایی و تنظیم های مدرن را در قطعه های آن ها مشاهده کنید .

معرفی اعضای گروه چارتار

آرمان گرشاسبی خواننده جوان گروه چارتار متولد سال ۱۳۶۷ است و او در سال ۱۳۹۰ به همراه دیگر اعضا ، گروه چارتار را تاسیس کردند و هم اکنون در این گروه به عنوان خواننده فعالیت دارد . آرمان گرشاسبی در این باره گفته است دوستی قدیمی و آرش و همینطور احسان به نوعی سبب تشکیل گروه شده است . آرش در کار ساز بوده و آرمان آواز خوان است اما این دو از این اتفاق آشنا نبودند و پس از مدتی که آرش از آواز خواندن آرمان مطلع شد ، یک ملودی سنتی ساخت و آیین هم موسیقی را با الکترونیک تنظیم کرده است و پس از پخش ترانه تصمیم گرفته شد تا با احسان بر روی نوشتن شعر توافق کنند و زمانی که شعر آماده شد ، آرمان قطعه را خواند و این آهنگ بسیار خوب از آب در آمد که از آنجا بود که بدون هیچ سخنی کار بر روی قطعه دوم این گروه آغاز شد .

گروه چارتار

گروه چارتار

اعضای گروه چارتار همانطور که گفتیم ، آرمان گرشاسبی به عنوان خواننده و متولد سال ۱۳۶۷ ، آرش فتحی به عنوان آهنگساز و متولد سال ۱۳۶۷ ، احسان حائری به عنوان ترانه سرا و آرمان گرشاسبی متولد سال ۱۳۶۷ به عنوان خواننده و آیین احمدی فر به عنوان تنظیم کننده و متولد سال ۱۳۶۳ است .

اعضای گروه چارتار

اعضای گروه چارتار

برخی از منتقدان آثار گروه چارتار را سرزنده و نو و برخی دیگر ساختار کار آنها را تکرار نمی دارند . یکی از انتقادهایی که به گروه چارتار وارد شده است برگزاری آیین رونمایی از یکی از آلبوم های چارتار در محوطه کاخ نیاوران و عدم برنامه ریزی مناسب و بروز بی نظمی در سال ۱۳۹۴ بود . در شهریور ۹۵ زمانی که در خارج از کشور کنسرت گروه چارتار در حال برگزاری بود ، به زنانی که قصد داشتند تا با آنها عکس یادگاری بگیرند ، از آنها درخواست کرده که حجاب داشته باشند و برای این کار روسری هایی را نیز به زنان داد که همین موضوع اعتراض هایی را به دنبال داشته است . در سپتامبر سال ۲۰۱۶ نیز بخش نخست ، کنسرت چارتار به دلیل مشکلاتی در صدابرداری و نارضایتی مردم زودتر به پایان رسیده و بی نظمی برای ورود و خروج پی در پی مردم از سالن ، سبب شد تا تمرکز اجرا کنندگان و شنوندگان تا حدود زیادی به هم بریزد .

کنسرت چارتار

کنسرت چارتار

از جمله آلبوم های چارتار میتوان‌به باران تویی ( سال ۱۳۹۲ ) ، جاده میرقصد ( سال ۱۳۹۴ ) و دریا کجاست ( سال ۱۳۹۶ ) اشاره کرد .از جمله تک آهنگ های چارتار نیز در حسرت ماه ، مرا به خاطرت نگه دار ، باران تویی ، آشوبم ، هندسه ، زن دیوانه ، کلاغ ، عاشقانه تنهاست ، حرفی بزن ، خوشا به من ، شبیه یک مرداب، قطار ، در حسرت ماه(ریمیکس) ، شبیه یک مرداب (ریمیکس) ، ببر، آدینه ، بنویس و آوازه خوان را می توان نام برد .

کنسرت گروه چارتار

کنسرت گروه چارتار

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید