از امیر جعفری و هنرمندی هایش

امیر جعفری در سال 1353 در تهران به دنیا آمد او بازیگر ایرانی است که در گذشته با یک گروه تئاتر در زیرزمین خانه ی پدری پانته آ بهرام تمرین می کردند.

امیر جعفری متولد سال ۱۳۵۳ می باشد او در رشته مدیریت از دانشگاه فیروز کوه فارغ التحصیل شده است او تا سن ۱۸ سالگی تئاتر شهر را نمی شناخت و معلم ادبیات او باعث شد که امیر جعفری به تئاتر شهر برود و معروف شود در ادامه معروف شدن امیر جعفری و داستان معروف شدن امیر جعفری را بخوانید.

امیر جعفری

امیر جعفری و خواهر زاده اش

 داستان بازیگر شدن امیر جعفری این است که پس از آن بود که بازیگری را در یک دوره دو ساله زیر نظر حمیدسمندریان آموخت. هم دوره ای‌های او فریبرز عرب‌نیا، محمد یعقوبی، ریما رامین‌فر، علی صالحی، رحیم نوروزی ، هایده حسین‌زاده، پریزاد سیف و عباد نظری بودند.

در گذشته یک گروه تئاتر تشکیل دادند و در زیر زمین خانه‌ی پدری پانته‌آ بهرام تمرین می‌کردندو همیشه به بهرام می‌گوید که بازیگریشان را به آن زیر زمین مدیون است.او تا به حال پنج بار از جشنواره تئاتر فجر برنده جایزه شده است و این جوایز نقطه عطفی در بیوگرافی امیر جعفری است.

جعفری بازی در سینما را در سال ۱۳۸۰ و با بازی در فیلم “نان، عشقو موتور ۱۰۰۰” آغاز کرد و با بازی در “قارچ سمی” ادامه داد.

بازی او در مجموعه “بدون شرح” اولین حضور او در تلویزیون بود. زوج او و فتحعلی اویسی در دو مجموعه “بدون شرح” و “کمربند‌ها را ببندیم”با استقبال فراوان مخاطبین مواجه شد.

امیر جعفری

امیر جعفری و خانواده

نقش امیر جعفری در سریال ها

“برای آخرین بار”، “ میوه ممنوعه”، “چار دیواری”، “زیر هشت”، “توطئه فامیلی”،“شیدایی”، “چک برگشتی”، “تعبیر وارونه یک رویا” از دیگر سریال‌هایی است که این بازیگر در آن‌ها ایفای نقش کرده است. جعفری همچنین در سریال “ پایتخت ۱” سیروس مقدم حضور افتخاری داشته است.

“قارچ سمی”، “مکس”، “تردست”، “بی پولی”، “پسنتچی سه بار در نمی‌زند”، “کیفر”،“نفوذی”، “جیب بر خیابان جنوبی”، “سیزده”، “قاعده تصادف ”، “بلوک ۹ خروجی ۲”، “بیگانه”،“زاپاس”، “سوفی و دیوانه”، “ساعت ۵ عصر” و “اکسیدان” از آثار سینمایی هستند که امیر جعفریدر آن‌ها بازی کرده است. او همچنین در سریال “شهرزاد” که برای شبکه نمایش خانگی تولید شد بازی کرد.

بازی‌های تاثیرگذار امیر جعفری از نقاط قوت اوست موضوعی که منتقدان نیز به آن اذعان داشته و با وجود نداشتن چهره چشم رنگی و خاص محبوبیتش را از بسیاری بازیگران بیشتر می‌دانند.

امیر جعفری در سال ۹۳ طی اظهار نظری هومن سیدی را کارگردان خلاق و با استعداد دانست و بیان کرد که اگر جلوی او گرفته نشود تا ۲ سال دیگر سینما را فتح می‌کند.

این اظهار نظر در حالی است که در جشنواره سی و ششم فیلم فجر که در روز‌های گذشته به پایان رسید فیلم “مغز‌های کوچک زنگ زده” هومن سیدی یکی از آثار فوق العاده این دوره بود و جوایز متعددی را از آن خود کرد.

امیر جعفری

امیر جعفری و همسرش

امیر جعفری یکی از بازیگرانی است که بازی هایش همواره دیده شده است و در نقش‌های مختلف به ایفای نقش پرداخته است.

صاحب دیالوگ‌های آقای کاووسی آقای کاووسی در “بدون شرح” هم چنان در بازیگری به تئاتر و بازی روی صحنه عشق می‌ورزد و معتقد است اگر در رشته‌ی نمایش ادامه تحصیل می‌داد حداقل ۴ کتاب بیشتر می‌خواند و وضعیتش بهتر بود.

امیر جعفری

امیر جعفری

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 4
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید