چند سال پیش یعنی درست ازسال 2016 میلادی که ترامپ جامه ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا را  بر تن کرد ، همسرش ملانیا ترامپ ، بانوی اول ایالت متحده آمریکا شد ، بانویی که خود اصالتی دیگر دارد و شاید هیچ وقت آن زمان که تنها یک مدل لباس   در دنیای مد و فشن بود  فکر نمی کرد که او که اصالتی آمریکایی ندارد روزی بانوی اول این کشور شود .

ملانیا کیست؟

  ملانیا که در سال 1970 در اسلوونی به دنیا آمد، پیش‌تر یک مدل بوده است و در کشور کمونیستی یوگوسلاوی بزرگ شده است. با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، حالا او نخستین زنی است که پس از لوسیا آدامزِ انگلیسی، همسر رئیس جمهوری جان گوئینسی در قرن نوزدهم، به عنوان یک خارجی بانوی اول ایالات آمریکا می‌شود. او دختر وکیتور ناوز، دلالِ خودرو و موتور است  که یکی از اعضای حزب کمونیستِ اسلوونی است. 

خانم ترامپ یک خواهر دارد، اینز، و یک برادر ناتنی بزرگ‌تر هم دارد که او می‌گوید هیچ‌گاه او را ندیده است. ملانیا در یک آپارتمان در برجی در اسلوونی بزرگ شد و در دبیرستان به مدرسه طراحی و عکاسی در لیوبلیانا رفت. او که حالا 46 سال سن دارد، 30 سال پیش کار خود در عرصه مدل بودن را آغاز کرد و در سن 18 سالگی در یک آژانس مد در میلانِ ایتالیا، اولین قرارداد حرفه‌ای خود را منعقد کرد. او تاکنون روی جلد مجلات مختلفی از جمله هارپر بازار و ونیتی فر رفته است و یک بار هم به صورت برهنه روی فرش سفیدِ مجله بریتانیایی GQ رفت. خانم ترامپ که جواهرات اختصاصی خود را دارد، به پنج زبانِ اسلوونیایی، صربی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی صحبت می‌کند.

چگونه با دونالد ترامپ آشنا شد؟

 این مدلِ 5 فوت و 11 اینچی در یکی از هفته‌های مد نیویورک دونالد ترامپ را ملاقات کرد. رابطه آن‌ها به سپتامبر 1998 باز می‌گردد، زمانی که ترامپ از همسفر دومش، مارلا مارپلز جدا شده بود. آن‌ها در سال 2004 با یکدیگر ازدواج کردند و مراسم عروسی در کلیسایی در فلوریدا برگزار شد. 

خانم ترامپ لباس عروسی را سفارش داده بود که گفته‌ می‌شود بیش از 100 هزار دلار خرج داشته است و بیل کلینتون و هیلاری کلینتون از مهمانان عروسی آن‌ها بوده‌اند. در مارس 2006، او یک پسر به نام بارون به دنیا آورد که به نظر می‌رسد مانند پدرش، عاشق گلف بازی کردن و پوشیدن کت و شلوار و زدن کروات است. ملانیا ترامپ در سال 2001 گرین کارت خود را دریافت کرد و در سال 2006، به عنوان شهروند ایالات متحده شناخته شد.

او چگونه بانوی اولی خواهد بود؟

او تاکید دارد که از دادن مشاوره سیاسی به همسرش ترسی ندارد، درحالی که در طول کارزار انتخاباتی آقای ترامپ، سعی می‌کرد در برابر چشم مردم نباشد. او در مصاحبه‌ای با CNN، گفت: «من بارها نظرم را به او گفته‌ام، بارها و بارها. با هرچیزی که او می‌گوید موافق نیستم، اما شما می‌دانید، این موضوع معمولی است. من نظریات خودم را دارم و به او می‌گویم که چگونه فکر می‌کنم و فکر می‌کنم در یک رابطه این موضوع بسیار مهم است.»

او پس از رسوایی د.نالد ترامپ در کنار همسرش ایستاد، اما در طول این کارزار زمانی مورد توجه قرار گرفت که در کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان، متنی شبیه به متن میشل اوباما (همسر باراک اوباما) خواند. او یک بار در سال 1999 با نیویورک تایمز مصاحبه کرد و گفته بود وقتیهمسر رییس جمهور شود، او «خیلی کلاسیک، مانند بتی فورد و جکی کندی (از بانوی اول‌های سابق آمریکا) رفتار خواهد کرد.»

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید