ملک سلمان چهار فرزند احمد بن عبدالعزیز یعنی سلطان ، نایف، ترکی و عبدالعزیز را که موفق به خارج شدن از عربستان نشده اند فرا خوانده و از آن‌ها خواسته که موضع خود را در قبال پدرشان اعلام کنند و آنگاه از آن‌ها خواسته که به خانه هایشان بروند و این پس از مخالفت آن‌ها با تصمیم پدرشان بوده است، اما آن‌ها متوجه شدند که در حبس خانگی هستند.

از سوی دیگر پایگاه میدل ایست آنلاین انگلیس اعلام کرد که احمد بن عبدالعزیز برادر ملک سلمان پس از اظهاراتی که در مقابل معترضان در لندن بیان کرد و خود و بقیه آل سعود را از اقدامات برادرش مبرا دانست، قصد ندارد به عربستان برگردد.

 

ملک سلمان

ملک سلمان پادشاه عربستان

شرح به زندان افتادن برادرزاده های ملک سلمان

شایان ذکر است که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر سلمان بن عبدالعزیز در مقابل جمعی از معترضان که به سردادن شعار علیه آل سعود در برابر مقر اقامت وی در لندن می‌پرداختند، از آن‌ها خواست به جای شعار دادن علیه خاندان آل سعود، پادشاه و ولیعهدش را مسئول دانسته و بازخواست کنند.

یکی از همراهان شاهزاده سعودی تلاش می‌کرد تا معترضان را از وی دور کند، اما وی به آن‌ها نزدیک شد و با آن‌ها وارد گفتگو شد و خطاب به آن‌ها گفت: چرا علیه آل سعود حرف می‌زنید، این مسائل ربطی به آل سعود ندارد، از وی پرسیدند که هویت این مسئولان را اعلام کند که وی پاسخ داد: پادشاه و ولیعهدش و دیگران در این زمینه مسئول هستند.

پیشتر منابع خبری از تنش و اختلافات در روابط شاهزاده احمد و محمد بن سلمان از زمان ولیعهدی وی خبر داده بودند.

شاهزاده احمد بن عبدالعزیز در واکنش به درخواست معترضان به جنگ رژیم سعودی علیه یمن گفت: من خیلی وقت است که آرزو کرده بودم جنگ در یمن متوقف شود و اینکه همین امروز جنگ تمام شود نه فردا.

معترض دیگری خواهان توقف سرکوبگری در بحرین شد که پاسخ شاهزاده سعودی این بود: ان شاء الله.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید