ممنوع الکاری مهدی یراحی

مهدی یراحی ، خواننده موسیقی پاپ، اخیرا خبری مبنی بر ممنوع الکاری خود منتشر کرد که مسئولان حوزه موسیقی به آن واکنش نشان دادند.

یراحی با انتشار پستی در اینستاگرام خود نوشت: «اینجانب مهدی یراحی، توسطِ مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا اطلاع ثانوی عملاً از هرگونه فعالیتِ رسمیِ هنری منع شده ام. به همین دلیل مجوزهای اجرای من در تمامی کنسرت های تهران و شهرستان ها (از جمله تور جشنواره رفاه "برفاره") لغو شده است.

فارغ از تمامی خساراتِ مادی و معنوی تحمیل شده، قطعاً بزرگترین ضایعه ی این محدودیت برای من، محروم ماندن از دیدارِ شما مخاطبان عزیز است.»

چند روز پیش هم خبر ممنوع الکاری حمید عسکری خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ در فضای موسیقی کشور منتشر شده بود که واکنش هایی را به دنبال داشت.

علت ممنوع الکاری مهدی یراحی را ادامه خواهید خواند:

انتشار قطعه «پاره سنگ» که همراهی این خواننده خوزستانی با اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز تلقی شد.یراحی چند روز پیش موزیک ویدئوی اعتراضی «پاره سنگ» را منتشر کرد که این قطعه اجتماعی یکی از قطعات آلبوم جدید او با عنوان «سه گانه اجتماعی اول» به شمار می آید.

اما مسئولین ممنوع الکاری این خواننده را تکذیب می کنند. مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد در واکنش به انتشار این کلیپ اظهار کرد: «کلیپ منتشرشده پاره سنگ در فضای مجازی با کلیپی که دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز داده، مغایرت دارد و تحریف شده است.

همچنین بخشی از شعر منتشرشده در این کلیپ، متفاوت با شعری است که برای درخواست مجوز ارائه شده است. بنابراین کلیپ «پاره سنگ» آن چیزی نیست که دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن مجوز داده و غیرمجاز است.»

فروغی تأکید می کند که موسسه منتشرکننده کلیپ «پاره سنگ»، مسئول انتشار این اثر بدون مجوز است که باید پاسخگو باشد.

البته مدیر روابط عمومی معاونت هنری اظهارکرد: «بعد از شنیدن توضیحات موسسه منتشرکننده کلیپ «پاره سنگ»، تصمیم نهایی گرفته خواهد شد؛ بنابراین خبر ممنوع الفعالیت بودن مهدی یراحی درست نیست، چون هنوز هیچ تصمیمی دراین باره گرفته نشده است.»

تاکنون هیچ خبری از تصمیمات وزارت ارشاد در خصوص ممنوع الکاری مهدی یراحی منتشر نشده است.

مهدی یراحی

مهدی یراحی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید