حمایت منال عیسی از مردم فلسطین

حمایت بازیگر ۲۶ ساله لبنانی منال عیسی از مردم فلسطین در برابر حمله ارتش اسراییل در جریان مراسم فرش قرمز فیلم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» خبرساز شد. بازیگر لبنانی منال عیسی روز گذشته در حالی‌که پلاکاردی با مضمون «حمله به مردم غزه را متوقف کنید» را بالای سر گرفته بود در محوطه کاخ جشنواره کن ظاهر شد و نگاه‌ها را به خود خیره کرد.

به نوشته رویترز دوشنبه گذشته، شصت تن بر اثر شلیک گلوله و یا پرتاب گاز اشک آور توسط اسراییل کشته شدند. واقعه ای که مقامات فلسطینی آن را قتل عام معترضان در روز گشایش سفارت امریکا در اورشلیم خوانده اند.

درباره شجاعت منال عیسی

شجاعت منال عیسی روی فرش قرمز جشنواره کن مثال زدنی است،آنهم در کشوری که قوانین فاشیستی و ضد انسانی «روژه گارودی» نویسنده سرشناس فرانسوی را در ۱۹۹۸، به جرم انکار هولوکاست و افترای نژادی مجرم شناخت و بخاطر کتاب اسطوره‌های بنیان‌گذار سیاست اسرائیل محکوم کرد.

 

حمایت منال عیسی از مردم فلسطین

منال عیسی در شرایطی دست به این اقدام در جشنواره کن زد که در این جشنواره، فاشیسمی رادیکال‌تر از کشور فرانسه حکمفرماست.

بنیسیو دل تورو بازیگر پورتوریکویی تبار هالیوود هم روز گذشته به فلسطینی های حاضر در جشنواره فیلم کن ملحق شد و در تظاهرات علیه کشتار ارتش اسراییل شرکت کرد.

یک تهیه‌کننده و کارگردان فلسطینی حاضر در مصاحبه با رویترز گفته: «واقعا جنون‌آمیز است که ما اینجا مشغول فیلم دیدن هستیم و با فیلمسازان درباره طرح‌های آتی‌مان حرف می‌زنیم در حالی‌که کودکان و خانواده‌هایمان هدف حمله اسراییل قرار گرفته‌اند.»

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید