می توان گفت مونیکا بلوچی از جذاب ترین بازیگران و مدل های مشهور می باشد و در حرفه خویش بسیار پرکار و موفق بوده است.

اولین حضور هالیوودی او در نقش عروس دراکولا در فیلم دراکولای برام استوکر فرانسیس فورد کاپولا بود. درخشش جهانی بلوچی اما با فیلم مالنا جوزپه تورناتوره رخ داد، به هر حال بازی او در مالنا یک مشخصهٔ منحصر به فرد داشت. او بدون داشتن دیالوگی و تنها با حرکات بدن و صورت خود تا حد یک ستاره درخشید.

بیوگرافی مونیکا بلوچی مانکن و هنرپیشه

مونیکا بلوچی در نوجوانی

زندگی

بلوچی در سال ۱۹۶۴ در یکی از روستاهای اومبریا در ایتالیا به دنیا آمد. او پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ حقوق به شهر می‌آید. برای کمک هزینهٔ تحصیل به صورت آزاد مانکنی مد پیشه می‌کند و بعد از مدتی تحصیلات دانشگاهی را رها می‌کند تا تمام وقت به این کار بپردازد. مونیکا بلوچی اکنون همسر وینسنت کسل هنرپیشهٔ فرانسوی است و دو دختر به نامهای دیوا و لئونیه دارد. بلوچی یک ندانم گرا می‌باشد.

بیوگرافی مونیکا بلوچی مانکن و هنرپیشه

مونیکا بلوچی و دخترش

در ابتدا هدف وی این بود که روزی در حرفه وکالت شروع به فعالیت کند. مونیکا تصمیم به آغاز فعالیت به عنوان مدل (مدلینگ) کرد تا بتواند تا حدودی از پس تأمین شهریه دانشگاه پروجیا بربیاید. اما البته زندگی پر زرق و برق و فریبنده در حرفه مدلینگ – شامل مسافرت و درآمدِ بالا – مونیکا را وسوسه کرد تا از رشته ی حقوق فاصله بگیرد. در سال ۱۹۸۸ مونیکا به یکی از مراکزِ مُد و فَشِنِ اروپا نقل مکان کرد.

بیوگرافی مونیکا بلوچی مانکن و هنرپیشه

مونیکا بلوچی در لباس قرمز

در آنجا او با رئیسِ کمپانی” اِلیت مُدل ” قرارداد امضاء کرد و کار بسیار زیادی به دست آورد. تا سال ۱۹۸۹ او با این کمپانی به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرد و نام خود و کمپانی را در پاریس و حتی تا آنسوی اقیانوس اطلس بر سر زبان ها انداخت. اگرچه او با این کمپانی به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد اما از این شرکت جدا شد و دوره های کوتاهی را هم در دو کمپانی بزرگ دیگر ” دی اند جی ” و ” فرنچ اِلِ” گذراند و بیش از پیش به موفقیت دست پیدا کرد و پیشرفت کرد.

بیوگرافی مونیکا بلوچی مانکن و هنرپیشه

مونیکا بلوچی با فرزندانش


دیگر همه مونیکا بلوچی را به عنوان مدل می شناختند. اما مدتی بعد اوضاع تغییر کرد. او اولین فیلمش را در سال ۱۹۹۰ در یک فیلم ایتالیایی بازی کرد .به گزارش تانما که نام این فیلم به فارسی “سارقان عشق و رهایی” می باشد و سپس در همین سال در یک فیلم دیگر با نام ” لاریفا ” به عنوان یک فرانسوی بازی کرد.

بیوگرافی مونیکا بلوچی مانکن و هنرپیشه

مونیکا بلوچی و همسر سابقش مت کسل

ازدواج و همسر مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی سال 1990 با کلودیو کارلوس باسو (عکاس ایتالیایی) ازدواج کرد اما زندگی مشترک آن ها سال 1994 به پایان رسید. سال 1999 با وینسنت کسل ( بازیگر فرانسوی) که در فیلم آپارتمان با هم همبازی بودند ازدواج کرد.

حاصل این ازدواج دو دختر به نام های دوا کسل (متولد سال 2004) و لئونیه کسل (متولد سال 2010) می باشد. این زوج سال 2013 از هم جدا شدند.

ماجرای پیام عاشقانه جواد کاظمیان به مونیکا بلوچی

به تازگی جواد کاظمیان – مهاجم سابق پرسپولیس و تیم ملی – تولد مونیکا بلوچی را با ارسال پیامی عاشقانه در اینستاگرام تبریک گفته است. متن پیام او چنین است:

“چه بگویم نهفته هم پیداست
غم این دل مگر یکی دوتاس
به همم ریخت س گیسویی
به همم ریخت س مدتهاس”

مونیکا بلوچی نیز از جواد کاظمیان تشکر کرده است.

بیوگرافی مونیکا بلوچی مانکن و هنرپیشه

بیوگرافی مونیکا بلوچی

حقایق جالب درباره مونیکا بلوچی

ثروت مونیکا بلوچی حدود 45 میلیون دلار تخمین زده شده است.

او اعلام کرده از نظر مذهب یک اگنوستیک است (کسانی که معتقدند نمی توان به حضور یا عدم حضور خداوند آگاهی پیدا کرد) اگر چه به ادیان مختلف احترام گذاشته و علاقه مند است و به حضور انرژی برتر اطمینان دارد.

بیوگرافی مونیکا بلوچی مانکن و هنرپیشه

مونیکا بلوچی مدل

صدای عمیق، چهره زیبا و خاص و موهای مشکی طبیعی از ویژگی های ظاهری او می باشد.

هنگامی که در تبلیغات تلویزیونی برند دولچه گابانا در تلویزیون حضور داشت توسط جوزپه تورنتوره، کارگردان این تبلیغات برای بازی در فیلم مالنا انتخاب شد.

به زبان های ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی، فارسی و اسپانیایی مسلط است.

طرفدار تیم فوتبال ایتالیا است.

سال 2006 یکی از داوران جشنواره کن بود.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید