یک مهندس سوئیسی مچ بندی را طراحی کرده است که برای دفع ها به کار می رود این مچ بند امواج الکترو مغناطیسی را منتشر می کند که سبب دفع پشه ها می شود این امواج برای انسان ها و حیوانات بی ضرر می باشد این امواج پشه ها را به شعاع دو متر از انسان دور می کند و تا ۵۰ درصد نیش زدن را کاهش می دهد. این مچ بند از جنس پلاستیک است و در برابر آب مقاوم می باشد و با هر بار شارژ کردن تقریبا یک هفته قابل استفاده می باشد در ادامه با مچ بند دفع حشرات آشنا شوید.

دفع حشرات با مچ بند

طراحی مچ بند دفع حشرات

 

مچ بند دفع حشرات

تاکنون دستگاه‌های زیادی توسعه یافته‌اند که با استفاده از امواج فراصوت پشه‌ها را دفع می‌کنند اما همچنان افراد از عملکرد این دستگاه‌ها رضایت کامل ندارند. اکنون یک مهندس سوئیسی یک مچ‌بند به نام “Nopixgo” توسعه داده که رویکرد دیگری را در دفع پشه‌ها به کار می‌گیرد.

دفع حشرات با مچ بند

دست بند دفع حشرات

 

مچ‌بند مذکور را “کورت استول”(Kurt Stoll) مهندس الکترونیک سوئیسی توسعه داده است. مچ‌بند “Nopixgo” مانند دیگر دستگاه‌ها با استفاده از امواج فراصوت پشه‌ها را دفع نمی‌کند بلکه این مچ بند با انتشار امواج الکترومغناطیسی سبب دفع پشه‌ها می‌شود.

امواج مچ بند دفع حشرات

امواج ضعیف تولید شده توسط مچ‌بند، “تخلیه الکتریکی جوی”(atmospheric electrical discharges) را تقلید می‌کنند، بنابراین پس از تشخیص این امواج از طریق یک ارگان حسی مو مانند به نام “سینسیلا”(sensilla)، پشه‌ها فکر می‌کنند که طوفان می‌آید و این سبب می‌شود که آنها به جای نزدیک شدن به افراد، به طور غریزی از آنها دور شوند.

از آنجایی‌ که امواج الکترومغناطیسی برای انسان‌ها و حیوانات بی‌ضرر هستند، یک روش عالی برای دفع پشه‌ها به شمار می‌آیند. امواج الکترومغناطیسی پشه‌ها را تا شعاع دو متر از افراد دور نگه می‌دارند و میزان نیش زدن را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهند.

دفع حشرات با مچ بند

مچ بند

 

مچ‌بند مذکور از پلاستیک مناسب پوست ساخته شده است و مقاوم در برابر آب نیز است و با هر بار شارژ می‌توان تقریبا یک هفته از آن استفاده نمود. هنگامی که باتری این مچ‌بند کم می‌شود، صفحه نمایش ال.ای.دی آن شروع به چشمک زدن می‌کند.

این مچ‌بند در ماه اکتبر و با قیمت ۷۰ دلار عرضه خواهد شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید