مینا وحید از بازیگران سینما و تلویزیون کشور ما می باشد که در سریال بانوی عمارت نقش متفاوتی را اجرا کرده است و دوباره در دیده ها درخشید و از جمله بازی هایی که وی این روز ها داشته است بازی او در نقش جواهر در بانوی عمارت بوده است که در ادامه به معرفی بیوگرافی مینا وحید پرداخته ایم.

مینا وحید در بانوی عمارت

مینا وحید از جمله چهره های جوان برای سینما و تلویزیون است که با بازی در فیلم دوران عاشقی با بازی شهاب حسینی و لیلا حاتمی به شهرت رسیده است و پس از آن بود که در چندین فیلم و سریال جلوی دوربین رفت.مینا وحید متولد 17 مرداد 1366 در رشت، بازیگر است. وی فارغ التحصیل فوق لیسانس تئاتر از دانشگاه هنر و بازیگری است، یک خواهر و یک برادر به نام میلاد دارد. او از تئاتر دانشجویی شروع کرده و حالا در این عرصه صاحب نام است و از جمله سریال هایی که مینا وحید در آن ها نقش داشته است می توان به سریال هایی چون شاید برای شما هم اتفاق بیفتد ، دختران حوا ، شهرزاد اشاره کرد که که بازی او در سریال شهرزاد از جمله بازی هایی بود که سبب شناخته تر شدن وی شد و بازی در نقش جواهر در سریال بانوی عمارت چهره جدیدی از او را در بین طرفدارانش نمایان کرد.

مینا وحید

مینا وحید

سریال بانوی عمارت با کارگردانی عزیزالله حمید نژاد بوده است که در شبکه سه پخش شد که در سریال بانوی عمارت بازیگران جدیدی جلوی دوربین رفتند و در کنار چهره های قدیمی و با سابقه به ایفای نقش پرداختند. بانوی عمارت روایت گر داستانی از زمان قاجار است که مینا وحید در این سریال در نقش جواهر ایفای نقش داشته است و در این سریال با تیپی متفاوت حضور داشته و در کنار بازیگرانی از جمله پانته آ پناهی ها نقش بازی کرده است.

مینا وحید در بانوی عمارت

مینا وحید در بانوی عمارت

مینا وحید در بانوی عمارت در کنار بازیگریانی نظیر پانته آ پناهی ها، علیرضا شجاع نوری، اندیشه فولادوند ، غزل شاکری ، رامتین خدا پناهی، سیروس میمنت، حسام منظور ، شبنم فرشاد جو، مینا وحید، نیکی نصیریان ، مهتاج نجومی، صالح میرزا آقایی، احسان امانی ، محمد فیلی، فریدون سورانی، حسن سرچاهی، احمد یاوری، مریم مومن ، پاوان افسر ، مهری آل آقا، صادق ملک، مجید سعیدی و سعید بحر العلومی به ایفای نقش پرداخته است.

زندگی شخصی مینا وحید

مینا وحید فعالیت بازیگری خود را از زمان دانشجویی با تئاتر آغاز کرده است و پس از آن از طریق یکی از دوستان نویسنده ی خود به کاری سینمایی معرفی شد که در این تست به دلیل استرس زیاد در اولین تست رد شد! پس از آن بود که با ایفای تقش در فیلم تلویزیونی ساعت به وقت صفر در سال 1390 به کارگردانی احمد موذنی که در عید نوروز آن سال از شبکه یک به نمایش در امد، فعالیتش به طور رسمی آغاز گشت. بعد از اولین تجربه با ساعت به وفت صفر در تله فیلم حنا نقش اول بازی کرد اما این بازی چندان دیده نشد، سپس مدتی را برای نوشتن فیلمنامه و ورزش گذارند در خانه گذراند.

مینا وحید

مینا وحید

مینا وحید در بانوی عمارت در کنار بازیگریانی نظیر پانته آ پناهی ها، علیرضا شجاع نوری، اندیشه فولادوند، غزل شاکری، رامتین خدا پناهی، سیروس میمنت، حسام منظور، شبنم فرشاد جو، مینا وحید، نیکی نصیریان، مهتاج نجومی، صالح میرزا آقایی، احسان امانی، محمد فیلی، فریدون سورانی، حسن سرچاهی، احمد یاوری، مریم مومن، پاوان افسر، مهری آل آقا، صادق ملک، مجید سعیدی و سعید بحر العلومی به ایفای نقش پرداخته است.

مینا وحید

بیوگرافی مینا وحید

مینا وحید در سال 91 بود که با سریال دختران حوا به تلوزیون آمد و در سریال حسین سهیلی زاده به ایفای نقش پرداخت. حسین سهیلی زاده در سریال دختران حوا روایتگر داستان زنی است که در هنگام مرگ به اتفاقی اعتراف میکند که زندگی سه خانواده را بهم پیوند میزند. مینا وحید در سریال دختران حوا نقش سودا را بازی کرده است و بازیگرانی به مانند نیما شاهرخ شاهی ، امیرحسین رستمی، یکتا ناصر ، تینا آخوند تبار ، نازنین کریمی و رضا یزدانی در این سریال ایفای نقش داشته اند.

مینا وحید در دوران عاشقی

مینا وحید در دوران عاشقی

سریال شهرزاد که اثری از حسن فتحی است و از تجربه های موفق او، همین سریال است که در سه فصل عرضه شد. حسن فتحی که تجربه ساخت سریال های تاریخی را در کارنامه هنری اش دارد سه فصل موفق از سریال شهرزاد را جلوی دوربین برد و مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفت. وی در این سریال با افرادی نظیر شهاب حسینی، ترانه علیدوستی ، مصطفی زمانی ، امیرحسین رستمی، پریناز ایزدیار ، مهدی سلطانی ، علی نصیریان، گلاره عباسی ، فریبا متخصص و هومن برق نورد هم بازی شده است. شهرت اصلی مینا وحید به بازی وی در فیلم سینمایی دوران عاشقی باز می گردد که در سال 93 به کارگردانی علیرضا رئیسیان منتشر شد. مینا وحید می گوید بهترین روز کاری اش زمان قرار داد این فیلم بود.

مینا وحید

مینا وحید

 مینا وحید برای اوقات فراغت خود فیلم می بیند و کلاس بدن و بیان می رود و همچنین ورزش های روزمره ای را دنبال می کند که بستکبال به صورت حرفه ای و ورزش اسکواش را به تازگی شروع کرده است و البته رژیم غذایی ویژه خود را داراست. مینا وحید هنوز ازدواج نکرده و مجرد است، شایعات مختلفی از ازدواج او با رضا کیانیان منتشر شده که واقعیت ندارد و موضوع این جریان در بالا توضیح داده شده است.

مینا وحید

مینا وحید

مینا وحید

مینا وحید

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید