یکی از روش های درمان و بهبود پوست ، میکرونیدلینگ است  که این روش به افرادی که دارای پوستی با جوش های زیاد و یا جای زخم هستند پیشنهاد می شود.  هم چنین میکرونیدلینگ یکی از طبیعی ترین و موثرترین روش های   جوان سازی پوست هم به شمار می رود که  باعث از بین رفتن چین و چروک ها و هم چنین محکم شدن پوست شما می گردد. جوان سازی پوست با میکرونیدلینگ به گونه ای است که در آن زخم های ریز و نوینی ایجاد می شود که سبب تحریک کلاژن و جوان سازی پوست می گردد. این روش کاملا بی خطر بوده و هیچگونه جای نگرانی ندارد. استفاده از این روش برای هر ناحیه ای امکان پذیر است به طور مثال می توانید برای کشیدگی پوست در اطراف ران ها و بازوها نیز استفاده کنید.

میکرونیدلینگ چگونه کار می کند!

میکرونیدلینگ به نام درمان القایی کلاژن نیز شناخته می شود که کاربردهای میکرونیدلینگ در رفع عیوب پوست صورت با یک غلتک کوچک است. بر روی این سطح این غلتک، سوزن های کوچک و ریزی وجود دارد که با کشیده شدن آن بر روی لایه پوست، بیرونی ترین لایه سوراخ می شود که این سوراخ ها، کانال های میکروسکوپی و زیرپوستی را ایجاد می کند که عملکرد بدن انسان برای تولید کلاژن و الاستین را شبیه سازی می کنند و در نتیجه، منافذ پوست کوچک شده و پوست محکم تر می شود. انجام میکرونیدلینگ عموما در کلینک های تخصصی پزشکی صورت می پذیرد اما شما می توانید با استفاده از وسایل میکرونیدلینگ، این کار را در منزل انجام دهید. دقت کنید که برای انجام میکرونیدلینگ باید محصول انتخابی شما مناسب باشد چرا که تنوع محصولات در بازار بسیار زیاد است.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

برای انجام میکرونیدلینگ، ابتدا متخصص، پوست شما را پاک سازی می کند تا از هرگونه آلودگی پاک شود سپس با استفاده از پیلینگ مکانیکی، پوست لایه برداری شده تا زمانی که صاف و یک دست گردد و سوزن ها به راحتی بر روی پوست حرکت کنند. پس از انجام کار، یک لایه سرم بر روی پوست زده می گردد و با حرکت سوزن، این سرم ها جذب پوست می شوند. پس از انجام میکرونیدلینگ، ماسک ضد التهابی به مدت 10 دقیقه بر روی پوست صورت گذاشته می شود که مانع التهاب پوست شود و در کل فرآیند میکرونیدلینگ در حدود 50 دقیقه طول می کشد. معمولا در میکرونیدلینگ پس از گذشت 7 تا 10 روز، قرمزی و التهاب پوست از بین می رود و بهتر است پس از انجام این فرآیند، از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب جلوگیری کنید.

روش انجام میکرونیدلینگ

روش انجام میکرونیدلینگ

بسیاری نگران عوارض میکرونیدلینگ و درد آن هستند که باید گفت در این روش صد ها سوزن بر روی پوست شما کشیده می شود که قطعا دردناک است اما چیزی که وجود دارد این است که اندازه سوزن ها متفاوت بوده که سبب می شود که شما درد زیادی را حس نکنید. بسیاری از متخصصان پوست از مقداری ماده بی حس کننده استفاده می کنند تا بیماران درد کمتری را احساس کنند. بنابراین هیچ جای نگرانی نیست و می توانید از دکتر پوست خود بخواهید که قبل از انجام فرآیند از کرم بی حس کننده استفاده کند البته دقت کنید که برخی از متخصصان پوست معتقدند که افراد با پوست حساس تر، بهتر است که این کار را انجام ندهند چرا که این فرآیند درد زیادی دارد.

مزایای میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ

در این روش به مانند هر روش درمانی دیگری باید دقت کنید که در ابتدا از سزون های ریز تر استفاده شود و به ترتیب اندازه سوزن ها را افزایش دهند تا بتوانید از فواید میکرونیدلینگ لذت ببرید.دقت کنید که سوزن های با طول ۳ میلی متر یا بیشتر، ممکن است باعث مقدار کمی خون ریزی شوند پس لذا بهتر است بعد از استفاده از سوزن های کوتاه و مشاهده نتیجه کار به سراغ سوزن های بلند تر بروید. دقت کنید که انجام میکرونیدلینگ به همه افراد توصیه نمی شود اگرچه همه افراد با پوست های مختلف می توانند این کار را انجام دهند. دقت کنید که اگر شما جزو افرادی هستید که دارای پوست های تحریک شده، جوش های فعال، روزاسه، اگزما، پسوریازیس و یا سایر بیماری های پوستی مزمن می باشید، انجام این روش توصیه نمی شود.

چرا میکرونیدلینگ

چرا میکرونیدلینگ

یکی از نکاتی که باید در حین انجام میکروبلیدینگ انجام پذیرد، رعایت بهداشت است! پیش از انجام میکروبلیدینگ باید وسیله به خوبی و با آب داغ شسته شود و سوزن آن ها نیز باید استریل شوند اما ممکن است که در صورت سوراخ شدن پوست مقداری خون روی سوزن ها باقی بماند که در صورت منتقل شدن به مصرف کننده بعدی می تواند مشکلات جدی برای او ایجاد کند. دقت کنید زمانی که این محصول را تهیه می کنید نباید اجازه استفاده از آن را به افراد دیگر بدهید و باید پیش از استفاده از آن با الکل یا هیدروژن پر اکسید به خوبی آن را تمیز کنید چرا که اگر دستگاه شما کثیف باشد، می تواند آلودگی به پوست وارد شده و سبب ایجاد عفونت گردد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 7
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید