اداره کل ملی هوانوردی و فضا به اختصار ناسا یک سازمان مستقل در شاخهٔ اجرایی حکومت فدرال ایالات متحده آمریکا است که مسئولیت برنامه‌ریزی در حوزه‌های برنامه فضایی کشوری و تحقیقات مکانیک پرواز و هوافضا را برعهده دارد.

ناسا

آزمایش شگفت انگیز ناسا چیست

در حالی که خیلی از افراد تمایل دارند بی تحرک بمانند و بدون گرفتن رژیم سخت غذایی دارای تناسب اندامی باشند و هر چند این رویا غیر ممکن است اما ناسا تصمیم گرفته است تا رویای این افراد را محقق کند.

آزمایش ناسا در مورد افراد تنبل چیست؟

دانشمندان آژانس با یک دوره ۷۰ روزه، روی داوطلبان شروع خواهند کرد تا با تنبلی کامل و تنها خوردن و استراحت در حالت خوابیده و داشتن سرگرمی هایی چون بازی های ویدئویی،صحبت با اسکایپ و سیگار کشیدن به وزن ایده آل برسند.

ناسا

آزمایش شگفت انگیز ناسا در مورد چیست

هدف ناسا از انجام این آزمایش یافتن راه هایی برای حفظ سلامتی فضانوردان در طول سفر به فضا است. بنابراین شرایط برای داوطلبان به گونه ای طراحی می شود که فضانوردان در سفرهای فضایی خود درآن قرار می‌گیرند. بنابراین داوطلبان در شرایط بی وزنی،عضلات بدون حرکت و بدون بار قرار خواهند داشت.

نحوه انجام آزمایش ناسا

دانشمندان ،داوطلبان را به دو گروه تقسیم کردند.گروه اول ۱۳ روز اول اجازه بلند شدن از رختخواب را دارند اما گروه دوم تا ۲۱ روز می توانند آزادانه حرکت کنند. در طول مدت آزمایش نیز تحت مراقب های پزشکی مختلف قرار خواهند گرفت.اما به طور قطع دو ماه خوابیدن در رختخواب بسیار سخت تر از ورزش کردن است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید