تزریق ژل لب علاوه بر اینکه لب ها را خوش فرم می کند باعث زیبایی آن در صورت هم می شود همه ی افراد به نوعی در پی زیبایی چهره ی خود هستند و امروزه با پیشرفت تکنولوژی انتخاب آن برای افراد بسیار راحت تر ودر دسترس تر شده است. برجسته سازی و فرم دهی لب با تزریق ژل یک روش عالی برای زیبایی لب و خلق لبخندی زیبا است.هر آنچه که شما باید در مورد تزریق ژل لب بدانید ما در تانما برای شما آورده ایم با ما همراه باشید.

روش های تزریق ژل لب

روش تزریق ژل یکی از موثرترین و آسان ترین روش های جوانسازی است. در این روش مواد ژل مانندی به زیر پوست تزریق می شود تا به بافت پوست حجم دهند و چین و چروک های پوست را صاف کنند. فیلرها از مواد مختلفی مانند کلاژن، اسید هیالورونیک و ﻫﯿﺪﺭﻭﮐﺴﯽ ﺁﭘﺎﺗﯿﺖ کلسیم تشکیل شده اند.

تزریق ژل لب

روش های تزریق ژل لب

نحوه انجام تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل ،در مطلوب تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است.پزشک معالج باید اولا” شناخت دقیق و کافی از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا” به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های مناسب پوستی است کاملا” آشنا باشد.
مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.

ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین ها و فرورفتگی ها دارد.بدین منظور پس از بی حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود.
سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن هایی ظریف با زاویه ای درست میزان دقیقی از دارو در یکی از لایه های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

ماندگاری تزریق ژل لب

پس از اینکه افراد فکر تزریق ژل لب را در ذهن پرورش می دهند مسائل زیادی وجود دارد که باید به آن پرداخته شود. که از جمله مهمترین آن میتوان به ماندگاری تزریق ژل اشاره کرد. در واقع این روش نیز همانند بسیاری از محلول های زیبایی پس از مدت زمانی جذب بدن می شود و خاصیت و زیبایی خود را از دست میدهد. تزریق ژل اغلب بین حدود ۶ الی ۸ ماه ماندگاری دارد. و پس از آن افراد باید برای تزریق دوباره و ترمیم ژل وارد شده به پزشک و کلینیک مربوطه مراجعه کرده و هزینه ای را برای ترمیم آن نیز پرداخت نمایند.

دوام ژل ها به چند عامل مختلف مانند نوع و برند ژل و واکنش بدن هر فرد به ژل بستگی دارد و توجه داشته باشید که وقتی گفته می شود دوام یک ژل یک سال است به معنای این نیست تا یک سال ظاهری شبیه به روز اول دارد، بلکه به این معناست که اثر حجم دهی آن تا یک سال ماندگار است ولی در طول یک سال با جذب ژل توسط بدن، حجم آن کمتر می شود.

تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل لب

مراقبتهای تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب ، چون خون رسانی در آن زیاد است احتمال خون مردگی وجود دارد که برای جلوگیری از این حادثه چند روز قبل از اینکه تزریق ژل را انجام دهید باید از کمپرس یخ استفاده کنید و داروهایی مثل ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا 3 و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین ، ژلوفن، دی پیریدامول را مصرف نکنید. در لب یک شبکه عصبی وجود دارد که بسیار قوی است. برای اینکه به دلیل وجود این شبکه عصبی درد در حین تزریق ژل ، فرد را اذیت نکند از بلوک عصب سه قلو استفاده می کنند.

این بی حسی به مدت 45 دقیقه اثر خود را روی لب حفظ می کند به همین دلیل در هنگام خوردن غذا ممکن است دچار گازگرفتگی شوید و به لب آسیب بزنید. در این مدت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا بی حسی از بین برود.

در روز اول بعد از تزریق ژل لب یک سری نکات هستند که باید رعایت کنید تا لب شما دچار تورم، التهاب و خون مردگی نشود. بعد از تزریق ژل لب از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید و در گرمای شدید قرار نگیرید. همین طور مصرف نوشیدنی های الکی می تواند باعث التهاب و تورم شود.

این دسته از تزریقات برخی از نتایج را دقیقا پس از تزریق نشان می دهد، اما اثر کامل هنوز قابل مشاهده نیست.

به علاوه، معمولا مقداری تورم نیز پس از تزریق وجود دارد که در روزهای اولیه به صورت واضح مشخص نیست که این تورم ناشی از تزریق و یا نتیجه ورود ژل و پرکننده به لب می باشد . همچنین برای ژل های موقت نیز، مقداری زمان جهت ادغام مواد پرکننده با بافت لب لازم است.

به خاطر داشته باشید که پس از تزریق حتما مقدار زیادی آب به صورت روزانه مصرف نموده و دستورالعمل های ویژه پزشک خود را برای مراقبت های پس از تزریق فراموش نکنید.

بنابراین، اگر قصد کاهش چین و چروک ها و بهتر شدن نتایج این دسته از تکنیک های زیبایی را دارید، بهتر است برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان حداقل سه هفته صبر کنید.

پیگیری ثانویه تزریق ژل یا پر کننده لب معمولا به ۲ تا ۳ هفته زمان نیاز دارد. معمولا خود فرد نیز مایل است که پس از ۲ تا ۳ هفته بهبود حاصل شود.

پس به صورت ایده آل زمان بیشتری برای مراجعه در دو مرحله به علاوه مدت زمان بهبود قبل از یک رویداد مهم نیاز است.

( در واقع ۵ تا ۶ هفته) به خصوص اگر فرد برای اولین بار است که این تزریق را انجام می دهد و یا اینکه مدت زمان طولانی برای مراجعه بعدی تعیین شده باشد. ممکن است که بیمار نیازی به مرحله دوم درمان نداشته باشد اما عموما جلسه دوم، سبب بروز نتایج بهتری می شود.

اگر واقعا برای اولین بار است که تزریق ژل یا پرکننده لب را تجربه می کنید، حتما دستورالعمل هایی را که با لمس و ماساژ لب پس از تزریق همراه هستند، دنبال کنید. این روش ها از به وجود آمدن احتمالی عدم تقارن در لب ها جلوگیری کرده و باعث می شود که لب هایی پر تر و گوشتی تر در عین طبیعی داشته باشید.

حداقل دو هفته یا بیشتر پس از تزریق ژل و هرگونه پرکننده برای صورت، قبل از پرواز زمان نیاز دارید. پرواز پس از گذشت مدت زمان استراحت بعد از این گونه تزریقات که برای درمان چین و چروک توصیه می شود. بدین ترتیب، حتما از پرواز زودتر از مدت زمان دو هفته پس از تزریق جلوگیری نمایید.

تزریق ژل لب

مراقبتهای تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

بدلیل خون رسانی زیاد در لب احتمال خون مردگی بعد از تزریق وجود دارد که استفاده از کمپرس یخ و مصرف نکردن داروهای ضد انعقاد خون ، امگا۳ ، ویتامین ایی و مسکن های مثل آسپرین ، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند روز قبل از تزریق از این عارضه جلوگیری می کند. بدلیل شبکه عصبی قوی در لب از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد استفاده می شود بی حسی در این ناحیه ممکن است تا ۴۵ دقیقه باقی بماند و خوردن غذا در طی این مدت ممکن است موجب گاز گرفتگی لب و آسیب به آن شود . بنابراین تا زمان برگشت کامل حس لب خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد. در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق گرمای شدید ، ورزش های سنگین و مصرف نوشیدنی های الکلی ممنوع می باشد تا از بروز تورم ، خون مردگی و التهاب بیشتر جلوگیری شود.

اگر در هنگام تزریق ژل دچار سرماخوردگی هستید ویا دچار اختلالات عصبی و فشارهای شدید هستید انتظار دست یابی به یک نتیجه دلخواه رانداشته باشید.

درمورد اینکه چگونه به اهداف خود درمورد زیبایی خواهید رسید با پزشک مشورت کنیدتابهترین راه حل ها را دراختیارتان قراردهد.

بروز ناراحتی های خفیف

این ناراحتی ها بسیار طبیعی می باشد وبه خاطر تزریق سوزنی است که درلب انجام شده است.

کبودی

کبودی که روند طبیعی بدن میباشد،بعضی از افراد بیشتر ازافراد دیگر دچار این کبودی میشوند،میزان کبودی درافراد ژنتیکی میباشد همچنین سیگارکشیدن واستفاده از داروهایی مانند آسپیرین میزان این کبودی را افزایش میدهد.این کبودی ها درحدود 1 هفته بهبود میابد البته بستگی به فرد دارد. کبودی میتواند درحدود2 تا 10 روز باقی بماند.

قرمزشدن

قرمزشدن پوست برای هر بیمار متفاوت میباشد اما حدود 12 تا 24 ساعت این قرمزی ها ازبین خواهد رفت .

تورم

تورم ،سوزش وقرمزی درناحیه ای که سوزن تزریق شده است. تورم در صورت کاملا طبیعی میباشد وبرای هربیمار متفاوت است به دلیل اینکه لب ها یکی ازحساسترین ناحیه ها درصورت میباشد هرگونه تورم روی آن کاملا طبیعی است

طبیعی نبودن حالت لب ها

این مورد با ازبین رفتن تورم بهبود میابد.پزشک برای ازبین رفتن این حالت هابه شما ماساژدادن لب را آموزش میدهد .

تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

مزایای تزریق ژل لب

کبودی کمتر: کبودی و ورم تزریق ژل های هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر است.

ماندگاری قابل قبول نتایج: هرچند نتایج تزریق ژل در لب دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت بخشی، حدود ۶ ماه دارد.

کنترل آسان حجم لب : متخصص به خوبی می تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست دهد.

سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی ها : اگر حرکت لب ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف می شود.

پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک: چون مواد به کار رفته در ژل های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، بعید است که باعث حساسیت شود. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

معایب تزریق ژل لب

در این عمل علائم ورم ، کبودی و قرمزی ، سوزش و خارش ، درد خفیف ، عدم قرینه بودن و طبیعی بودن لب ها ، عفونت ، ایجاد حساسیت در برخی افراد امکان پذیر است.

تزریق ژل لب

مزایا و معایب تزریق ژل لب

مراحل تزریق ژل لب

در این روش از ژل های مصنوعی که تقریباً می توان گفت در حد بالایی با بدن و متابولیسم آن سازگار است، برای پر کردن و حجیم سازی لب استفاده می شود. در این روش بعد از معاینه پزشک و مشخص کردن نقاطی که نیاز به تزریق دارند و ضدعفونی کردن آن ها توسط مواد آنتی باکتریال، تزریق ژل شروع می شود.

خود ژل های مصنوعی تا حدودی بی حس کننده هستند، اما غالباً برای جلوگیری از درد بیمار، بی حسی موضعی استفاده می شود. پس از اتمام کار نیز، علائم پاک شده و از icepack برای کاهش درد و تورم استفاده می شود. این روش به زیباتر شدن لبخند شخص با بالا بردن گوشه های لب، کمک بسیاری خواهد کرد.

همچنین موقتی بودن این روش می تواند از دلایل مهم در مناسب بودن این روش باشد. چراکه باگذشت زمان و جذب ژل توسط بدن، می توان به لب های قبلی خود دست یافت و یا دوباره به شکل دیگری تزریق را انجام داد؛ که البته این نیز می تواند به دلیل نیاز دوباره به تزریق، عیب نیز به حساب بیاید.

تزریق ژل لب

مراحل تزریق ژل لب

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید