نرم کننده مو برای صاف و براق کردن مو استفاده می شود,نرم کننده مو از موادی تشکیل شده است که می توان به عنوان مثال, در پاک کردن لکه کفش ها , گریس کاری لولای در و یا غیره استفاده نمود ما در تانما شما را با کاربرد نرم کننده موی سر در خانه داری آشنا مینماییم.

نرم کننده مو

خانه داری با نرم کننده موی سر

پاک کردن لکه کفش با نرم کننده

ممکن است که شگفت زده شوید ولی استفاده از نرم کننده های مو روی کفش می تواند شگفت اور باشد بطوریکه در استفاده اول از کفش ، سطح بیرونی آنرا با نرم کننده مو آغشته نمایید و این کار باعث می شود که لکه ی کمتری روی کفشتان بماند.

بزرگ کردن لباس کوچک با نرم کننده

برای اینکه لباس کوچک شده را به سایز سابق آن برگردانید، به چیزهای زیادی نیاز ندارید. درواقع همه موارد لازم برای انجام این کار را در خانه دارید

مواد لازم

  • یک نرم کننده ملایم مو
  • دو عدد حوله بزرگ
  • یک لیتر آب ولرم
  • چند جسم سنگین وزن (مثل لیوان های سرامیکی)
  • سینک ظرفشویی

شیوه ای که در اینجا می آموزید تقریبا برای تمام انواع پارچه موثر است و کاربرد دارد اما در مواردی که البسه از جنس کتان، پشم و کشمیر باشند، این شیوه سریعتر و موثرتر خواهد بود.

ابتدا یک لیتر آب ولرم را در سینک ظرفشویی بریزید و مطمئن شوید که آب، خیلی داغ یا خیلی سرد نباشد.نرم کننده مو را به آب اضافه کنید. دقت کنید که به ازای هر لیتر آب، باید یک قاشق غذاخوری نرم کننده مو به آب بیفزایید و مایع و آب را خوب مخلوط کنید تا مایع به دست آمده، حسابی صابونی شود.

سپس لباس آب رفته را داخل سینک بیندازید و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیق زیر آب بماند. محلول آب و نرم کننده مو وارد تار و پودهای لباس آب رفته می شود، به نوعی به لباس استراحت می دهد و به شما اجازه می دهد تا چند دقیقه بعد، آن را به سایز دلخواهتان درآورید.

نرم کننده مو

بزرگ کردن لباس کوچک با نرم کننده

شستشوی دستی لباس با نرم کننده

برخی لباس ها هستند که کمی ظریف هستند و نمی توان آنها را با لباس شویی شست و مجبوریم با دست آنها را بشوییم. خب اگر می خواهید آسیبی به رنگ لباس وارد نشود ، با آب سرد و کمی نرم کننده می توانید بشوییید.

رفع مشکل گیر کردن زیپ

اگر زیپتان به راحتی باز و بسته نمی شود، می توانید از مقداری نرم کننده روی آن بریزید تا به راحتی باز و بسته شود.همانطور که می بینید، نرم کننده های مو کاربرد فراوانی دارند و می توانید مشکلات خود را با آن برطرف نمایید.

نرم کننده مو

رفع مشکل گیر کردن زیپ

پاک کردن آرایش با نرم کننده

اگر شما می خواهید آرایش خود را فورا پاک نمایید ، می توانید از نرم کننده های مو استفاده کنید و آرایش خود را فورا پاک نمایید.

در آوردن انگشتر تنگ با نرم کننده

اگر حلقه ایی در دست شما گیر کرده است و نمی توانید آنرا از دستتان خارج کنید و گیر کرده می توانید کمی از نرم کننده برای در آوردن انگشتر ، از انگشتتان استفاده کنید و به راحتی خارج نمایید .

نرم کننده مو

در آوردن انگشتر تنگ با نرم کننده

تمیز کردن برس سر با نرم کننده

اگر خواستید برس خود را تمیز کنید ، می توانید از نرم کننده های مو استفاده کنید.

گریس کاری لولای در با نرم کننده

به جای استفاده از گریس در لولا ها می توانید از مقداری نرم کننده برای روان کردن لولا استفاده کنید و دیگر از صدای رنج آور لولاها خلاص شوید.

نرم کننده مو

گریس کاری لولای در با نرم کننده

خوشبو کردن محیط با نرم کننده

مقداری نرم کننده مو و آب را در بطری بریزید و روی پرده ، مبلمان و دیگر قسمت های خانه تان اسپری کنید تا خانه تان خوشبو شود.

باز کردن لوله با نرم کننده

اگر لوله های سینک شما مسدود شده اند، می توانید از نرم کننده های مو استفاده کنید تا لوله های مسدود شده تان باز شوند.

نرم کننده مو

باز کردن لوله با نرم کننده

پیشگیری از زنگ زدن با نرم کننده

ابزارهایتان را با نرم کننده مو پلیش نمایید تا در برابر زنگ زدگی ، از ابزارتان محافظت نمایید.

پلیش دادن با نرم کننده

برای درخشش بیشتر ابزارهای فلزی می توانید آنها را با نرم کننده مو پلیش کنید و به خاطر داشته باشید که بعد از پلیش کردن آن ، با یک حوله تمیز کنید.

پاک کردن جای چسب زخم با نرم کننده

اگر بعد از جدا کردن چسب زخم ، جای آن روی پوستتان ماند، می توانید از مقداری نرم کننده مو روی آن بریزید و جای آن فورا از بین خواهد رفت.

نرم کننده مو

پاک کردن جای چسب زخم با نرم کننده

روان کردن پرده حمام

از گیر کردن حلقه های پرده حمام خسته شده اید؟ حلقه ها را به نرم کننده آغشته کنید و شاهد تغییرات در حرکت آنها باشید.

نرم کننده مو

روان کردن پرده حمام

تمیز کردن فرچه آرایشی

اگر آرایشگر یا گریمور حرفه ای هستید یا اینکه استفاده فراونی از فرچه های خود می کنید برای از بین بردن خشکی این فرچه ها آنها را با نرم کننده تمیز کنید. زمانی که این فرچه ها خشک یا تر هستند مقداری نرم کننده روی آنها قرار دهید.

محافظت از کفش چرم

در فصل های سرد سال، سرما می تواند باعث آسیب زدن به پوتین مورد علاقه شود. برای اینکه بتوانید چرم روی آن را درخشنده کنید می توانید مقداری نرم کننده روی آن ریخته و به آرامی آن را پاک کنید. این کار می تواند عمر کفش های تان را نیز بیشتر کند.

نرم کننده مو

محافظت از کفش چرم

تمیز کردن برگ گیاهان خانگی

آیا به دنبال ماده ای هستید که با آن گرد و خاک گل های منزل تان را از بین ببرید؟ مقدار اندکی از نرم کننده را روی سطح یک پارچه بکشیدید و به آرامی برگ های گیاهان خانگی خود را پاک کنید. با این کار این برگ ها درخشنده و براق هم خواهند شد.

از بین بردن گرد خاک جعبه ابزار

اگر می خواهید بدانید که بهترین ماده برای تمیز کردن لوازم موجود در جعبه ابزارتان چه چیزی می تواند باشد، بدانید که آن ماده نرم کننده موی سر است. آنها گرد و خاک روی این وسایل را نیز از بین می برند.

نرم کننده مو

از بین بردن گرد خاک جعبه ابزار

باز کردن گره مو

اگر در زمان خشک بودن موهاتان باز هم برای تان پیش آمد که موها گره خوردند، یک اسپری محتوی آب و نرم کننده داشته باشید و آن را روی قسمت گره خورده موی خشک خود اسپری کنید. خواهید دید که گره ها را از هم باز می کند.

رفع خارش بعد از اصلاح

در مورد افرادی که بعد از اصلاح دچار خارش می شوند باید گفت که، نرم کننده مانند یک لوسیون عمل کرده و این خارش آزار دهنده را برطرف می کند.

لباس هایی از جنس سیلک را می توان شست

آیا لباس های از جنس سیلک خود را هم به خشکشویی می دهید تا برای تان بشوید؟ دیگر این کار را نکنید و از راه مقرون به صرفه تری این کار را انجام دهید. سینک را از آب پر کنید (اگر پارچه ها سفید هستند با آب گرم و اگر رنگی هستند با آب سرد) به اندازه یک قاشق غذاخوری به آن نرم کننده اضافه کنید. آن را به مدت چند دقیقه در همان حالت رها کنید. سپس لباس را خارج کرده و آبکشی و آویزان کنید تا خشک شود. نرم کننده باعث می شود که آن پارچه سیلک حالتی از نرمی و لطافت پیدا کند.

نرم کننده مو

لباس هایی از جنس سیلک را می توان شست

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید