کرونا این روزها پای خود را به اکثر کشورهای دنیا باز کرده و شرایط رندگی را تغییر داده است. ویروس کرونا علائم مشخصی دارد اما در برخی افراد این علائم خفیف است و با مراقبت و خودقرنطینگی در مطلب بهبود می یابند. تانما در این مطلب توصیه های پزشکی برای مبتلایان به کرونای خفیف را بیان کرده است؛

نشانه های کرونای خفیف

کارشناسان علائمی همچون سرفه، تب و گلو درد را جزء نشانه های بیماری عفونی ویروس کرونا می دانند با این همه این مسئله نیز وجود دارد که برخی افراد آلوده ممکن است علائمی خفیف داشته باشند که چندان نگران کننده به نظر نرسد. به عبارت بهتر ممکن است برخی افراد آلوده به ویروس کرونا تنها علائم خفیفی از تب یا سرفه را نشان دهند که این امر ممکن است در برداشت اولیه خود فرد، یک سرماخوردگی خفیف تشخیص داده شود.

طبق گزارش سازمان های بهداشتی، تقریباً ۸۰ درصد موارد ابتلا در حالت خفیف هستند، بنابراین افراد ممکن است دارای علائمی باشند که خود متوجه آن نیستند. به عنوان مثال، سردرد و کمردرد از جمله مواردی است که به طور طبیعی هر فرد ممکن است به دلیل فعالیت های روزمره با آن مواجه شود، در حالی که این موارد می تواند در واقع علائم خفیف فرد آلوده باشد.

توصیه های پزشکی برای کرونای خفیف

نشانه های کرونای خفیف

توصیه پزشکی برای مبتلایان به کرونای خفیف

  • بیماران مشکوک به کرونای خفیف به بستری نیاز ندارند. در صورت احساس بیماری باید در خانه بمانند.
  • مصرف مایعات را فراموش نکنند.
  • کنترل درجه حرارت بدن و استفاده از تب بر استامینوفن در منزل بسیار مهم است. ( اما اگر تب فرد قطع نشود، یا دچار تنگی نفس و سرفه خلط دار شوند باید مجدد به پزشک مراجعه کنند).
  • رعایت بهداشت توسط فرد بیمار و اطرافیان وی بسیار اهمیت دارد.
  • افراد مشکوک به کرونا دهان و بینی خود را هنگام عطسه یا سرفه بپوشانند .
  • شست و شوی مداوم دست و رعایت بهداشت فردی مهمترین نکته برای جلوگیری از انتقال بیماری تلقی می شود.
  • قابل ذکر است مرطوب کردن محیط با استفاده از دستگاه های بخور اثری در جلوگیری از انتقال کرونا ویروس ندارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید