پادری های شیك برای زیبائی خانه شما

پادری یکی از اجزای دکوراسیون هر خانه است که نه تنها کاربردهای ویژه خود را دارد بلکه میتواند یک المان خاص برای دکوراسیون خانه ما باشد. پادری ها را در بخش های متفاوتی چون ورودی منزل، آشپزخانه ، تراس و… به کار گرفت و توجه داشت که پادری مخصوص به هر قسمتی از خانه باید ویژگی های مخصوص خودش را داشته باشد و طرح، جنس و مدل پادری باید متناسب با کاربردش باشد.

پادری

نقش پادری در دکوراسیون

نقش پادری در دکوراسیون منزل

نقش پادری در دکوراسیون نقشی مهم و غیر قابل انکار است. کمتر خانه ای وجود دارد که مقابل در ورودی، از پادری استفاده نکرده باشد . اگر اهالی خانه ای با کفش در منزل تردد می کنند باید حتما از پادری برای گرفتن گرد و خاک کفش ها، جلوی در خانه استفاده کنند. افرادی هم که کفش های خود را جلوی در منزل از پا در می آورند بهتر است، کار تعویض کفش و پوشیدن دمپایی را روی پادری انجام بدهند چرا که این کار به وارد نشدن گرد و خاک و آلودگی بیرون از منزل به داخل خانه کمک می کند.

از آنجا که ورودی خانه، اولین قسمتی است که در نظر دیگران ظاهر می شود اگر روی زیبا بودن منزل و اسباب و اثاثیه خود حساس هستید باید در انتخاب پادری آن قسمت از خانه تان هم دقت کافی به خرج بدهید.

کاربردهای فرش پادری چیست؟

فرش پادری در سایر بخش های منزل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از اصلی ترین کاربردهای پادری ، استفاده از آن در مقابل در دستشویی و حمام است. برخی از افراد در داخل ورودی دست شویی نیز از پادری استفاده می کنند. نکته مهم در خرید این نوع از پادری ها، توجه به جنس است. مثلا اگر پادری شما فاقد لاتکس باشد، احتمال لیز خوردن و ایجاد خطر برای اعضای خانه بسیار زیاد می شود. این موضوع اصلا شوخی بردار نیست و باید برای خرید پادری حمام و دستشویی حتما به دنبال جنسی باشید که لیز نخورد و لاتکس داشته باشد تا به سطحی که روی آن قرار گرفته بچسبد.

جنس های مختلفی برای پادری در بازار وجود دارد و از آن میان می توان به نمونه هایی چون پادری ساده، پادری فانتزی , پادری مدرن،پادری نمدی ،پادری سنگی،پادری سه بعدی، پادری کاموایی،پادری سنتی،فرشینه،پادری گلیمی، پادری حصیری، پادری موکتی، پادری فرشی،پادری گونی بافی، پادری مخملی، پادری شگی،پادری حصیری و ... اشاره کرد.

در کدام یک از فضاهای خانه از پادری استفاده می شود

پادری در آشپزخانه

توجه به محل قرارگیری پادری در انتخاب آن مؤثر است و اینکه بدانید از یک پادری چه انتظاری دارید، تعیین کننده جنس و ابعاد آن است. به عنوان مثال پادری مخصوص آشپزخانه باید مقاومت بالایی داشته باشد. در محیط آشپزخانه روغن ها به راحتی در هر چیزی نفوذ می کنند که پادری ها هم از این امر مستثنا نیستند. باید جنس پادری محکم و در برابر چربی ها نفوذناپذیر باشد. همچنین به دلیل اینکه مجبور هستید پادری آشپزخانه را در فواصل کوتاه بشویید باید از استحکام بالایی برخوردار باشد.

پادری

پادری آشپزخانه

پادری در اتاق خواب

پادری در اتاق خواب ها به چند منظور تهیه می شود. اولین دلیل استفاده از پادری وجود تراس در اتاق خواب است. اگر اتاق خواب شما به تراس راه داشته باشد، قطعا برای جلوگیری از وارد شدن آلودگی به خانه یک پادری در جلوی در تراس قرار می دهید. دومین کاربرد پادری، قرار دادن آن در کنار تختخواب است. زمانی که بیدار می شوید، به خصوص در فصل زمستان، برای اینکه پای خود را مستقیم روی زمین قرار ندهید، از پادری استفاده می کنید. سومین منظور استفاده از پادری در اتاق خواب، حضور پادری به عنوان عنصری دکوراتیو است. در این صورت باید به طرح و رنگ آن به عنوان یک عنصر تزیینی دقت ویژه ای شود.

پادری

پادری اتاق خواب

پادری دستشویی

در قسمت سرویس های بهداشتی، معمولا از دو پادری استفاده می شود؛ یک پادری در داخل سرویس ها و دیگری در قسمت بیرونی در نظر گرفته می شود. پادری داخلی معمولا از جنس پلاستیک است؛ چون به دلیل وجود رطوبت زیاد باید در این قسمت از جنسی که در مقابل آب و رطوبت مقاوم است، استفاده کنیم. پادری که در قسمت بیرونی سرویس ها به کار برده می شود، باید از جنسی باشد که قدرت جذب آب بالایی داشته باشد. نقش پادری در این قسمت مهم است؛ چون باید آب اضافی را از پاها بگیرد تا موجب سر خوردن روی سطح لغزنده زمین نشود.

پادری

پادری سرویس بهداشتی

پادری ورودی

در ورودی خانه، پادری معمولا برای دو کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد؛ اول اینکه موقع خارج کردن کفش از پا بتوانیم به راحتی پای خود را روی پادری قرار دهیم. این امر برای جلوگیری از آلوده شدن پا بر اثر تماس مستقیم با سطح زمین خارج از منزل است. دومین کاربرد پادری در این قسمت از منزل پاک کردن کف کفش توسط پادری است. ناگفته نماند این حالت برای اشخاصی است که با کفش وارد منزل می شوند. در هر دو حالت بهتر است در انتخاب رنگ پادری در قسمت ورودی دقت کنید. رنگ های چرک تاب، مناسب ترین گزینه در انتخاب رنگ پادری هستند؛ رنگ هایی مانند فیلی، نخودی یا قهوه ای از جمله رنگ هایی هستند که کمتر کثیفی را نشان می دهند.

پادری

پادری در ورودی

پادری در اتاق نشیمن

شاید برایتان عجیب باشد اما پادری می تواند به عنوان یک عنصر فانتزی فضای اتاق نشیمن شما را خاص و خیره کننده کند . داشتن یک پادری شیک پرز بلند در مقابل کاناپه بزرگ اتاق نشیمن نه تنها می تواند در آنجا فضایی خاص ، فانتزی و متفاوت بسازد بلکه می تواند به صمیمت فضای اتاق نشمین شما بیفزاید.

پادری

پادری در اتاق نشیمن

انواع پادری بر اساس جنس و بافت

این روزها دنیای پادری ها متنوع تر و شلوغ تر از گذشته است و بر خلاف گذشته که شاید جنس ها و مدل های پادری از 3- 4 مدل تجواز نمی کرد اما این روزها گسترش صنعت نساجی، بافت،فرش و حتی مهندسی مواد باعث شده است که با انواع گوناگون پادری در جنس ها و مدل های متفاوت و گاه خاص مواجه شویم در ادامه با برخی از این انواع پادری آشنا می شویم .

پادری

پادری حصیری

پادری

پادری فرشی

پادری

پادری فانتزی

پادری

پادری مخمل

پادری

پادری گلیم

پادری

پادری سنتی

پادری

پادری سه بعدی

پادری

پادری شگی

پادری

پادری سنگی

پادری

فرشینه

پادری

پادری بافتنی

پادری

پادری سنگی سه بعدی

پادری

پادری مدرن

پادری

پادری نمدی

چگونه یک پادری شیک و زیبا انتخاب کنیم؟

انتخاب پادری مانند سایر وسایل ها بیشتر از هرچیزی بستگی به سلیقه ی شما دارد.اما برای اینکه یک پادری انتخاب کنید که هم ظاهر زیبا داشته باشد و هم بتوانید برای شیک و زیبا کردن دکوراسیون خانه از آن استفاده کنید.باید در خرید آن مانند سایر وسایل های دکوراسیون خانه بیشتر دقت کنید.

هماهنگ بودن پادری با سایر وسایل های موجود در دکوراسیون خانه باعث می شود هم فضایی شیک و زیبا در دکوراسیون داخلی خانه ی خود داشته باشید.

و هم خانه ای تمیز و مرتب داشته باشید.معمولا کسانی که به دکوراسیون داخلی خانه ی خود بیشتر اهمیت می دهند از همه ی وسایل های لازم در دکوراسیون خانه استفاده می کنند و یکی از وسایل هایی که هم کاربرد زیادی در خانه دارند و هم بیشتر افراد در خانه از آن استفاده می کنند پادری است.

اگر پادری را با توجه به سلیقه و نیاز خود انتخاب کنید و هم در خرید آن به سایر وسایل های خانه دقت کنید می توانید هم دکوراسیون شیک و مدرن در خانه ی خود درست کنید و هم همه ی وسایل های لازم در دکوراسیون خانه را داشته باشید.

استفاده از پادری در اکثر خانه های ایرانی امری کاملا ضروری است و از پادری ها برای درب ورودی، در جلوی درب سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده می شود.

عمده ترین د لیل استفاده از پادری ها در جلوی درب های مذکر برای کاهش انتقال آلودگی به محیط داخلی خانه می باشد،

به علاوه اینکه این پادری ها اگر هماهنگ با دیگر قسمت های دکوراسیون باشند زیبایی بسیار زیادی را به فضای داخلی خانه خواهند بخشید.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید