بازی یا چالش نهنگ آبی که مدتی قبل در ایران و کشورهای دیگر رایج شده بود و جان چندین نفر را گرفت بعد از دستگیری عوامل آن دیگر خبری از آن نیست و این بازی حتی باعث خودکشی چند نوجوان در ایران شد. حال بعد از نهنگ آبی بازی جدید و خطرناکی روی کار آمده است با نام مریم !بازی مریم یک بازی مانند نهنگ آبی است و توسط یک شهروند سعودی طراحی شده است.

همچنین بخوانید:

آشنایی با جزئیات بازی جدید مریم

کارشناسان در مورد این بازی جدید که مریم نام دارد و از طرف یک شهروند عربستان سعودی به نام سلمان الحربی ساخته شده هشدار داده‌اند. در این بازی دختر 9 ساله‌ای به نام مریم گم شده است و از کاربر می‌خواهد او را به خانه‌اش برساند. قبل از شروع بازی اسم کاربر، آدرس و اسم نزدیکان او پرسیده می‌شود و از او خواسته می‌شود تا اجازه دسترسی به صفحات مجازی‌اش مانند فیسبوک و واتس‌اپ را بدهد. بدون پاسخ به این سوال‌ها دسترسی به مرحله بعد ممکن نیست.

وقتی کاربر بازی را می‌بندد برای دوباره بازی کردن باید 24 ساعت صبر کند. وقتی به مرحله آخر بازی که سرتاسر پر از صداهای وحشتناک و تصاویر ناراحت کننده است رسیده می‌شود یک شماره ناشناس دقیقا سر ساعت 3 شب با کاربر تماس می‌گیرد. ربات پشت خط که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کند، با صدای ترسناکی به کاربر می‌گوید "با تو هنوز کار داریم" و باعث نگرانی او می‌شود. تلفن کاربر بارها زنگ می‌خورد و صداهای جیغ و پچ‌پچ از آن شنیده می‌شود. بازی سعی دارد نوجوان را به این فکر بیاندازد که گرفتار جن‌ها شده است. این بازی در کشورهای مختلف خاورمیانه رایج شده و گزارش‌هایی حاکی از این است که بعضی نوجوانان را به فکر خودکشی Suicide انداخته است. تاکنون یک نوجوان 12 ساله در ترکیه بعد از این بازی با دار زدن خود خودکشی کرده است.

آیا این مطلب مفید بود؟ 306
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید