بزرگترین جانداران روی زمین نهنگ های آبی هستند که در تمامی اقیانوس های جهان یافت می شوند. حال وزارت محیط زیست کشور مصر اعلام کرده است یک نهنگ آبی کمیاب و نادر در دریای سرخ در خلیج عقبه مشاهده شده است که اولین بار است در این آب ها دیده شده. رویت این نهنگ در دریای سرخ کاملا غیرمنتظره و عجیب بوده است و مسئولان به طور دقیقی این نهنگ را زیرنظر دارند. زیرا این نهنگ در این فصل سال باید در آب های قطب شمال باشد ولی معلوم نیست حضورش در این مکان چه دلیلی می تواند داشته باشد و چرا اینقدر دورتر از محل زندگی اش به سر می برد. در ادامه درمورد این بزرگ‌ ترین حیوان دنیا بیشتر میخوانید.

بزرگ‌ ترین حیوان دنیا در دریای سرخ

وزارت محیط زیست مصر در گزارشی اعلام کرد: یک نهنگ آبی نادر در خلیج عقبه در دریای سرخ دیده شده است. این اولین بار است که بزرگ‌ترین حیوان دنیا در این آب‌ها دیده می‌شود.

براساس گزارش «ساینس آلرت»، نهنگ‌های آبی بزرگ‌ترین جانداران روی زمین هستند که می‌توان آنها را در تمام اقیانوس‌های جهان پیدا کرد.

همچنین بخوانید:

این نهنگ‌ها معمولا فصل تابستان را در آب‌های قطب شمال سپری می‌کنند و وجود این نهنگ در دریای سرخ کاملا غیرمنتظره بود.

دلیل تغییر مکان زندگی بزرگ‌ ترین حیوان دنیا

مقامات مصر می‌گویند به طور دقیق این نهنگ را تحت نظر دارند اما هنوز به طور واضح مشخص نیست که چرا این نهنگ به مکانی بسیار دورتر از محل زندگی‌اش تغییر جهت داده است.

آب‌های دریای سرخ نه تنها دور از محل زندگی این نوع نهنگ‌ها است بلکه گرم‌تر از نقاطی است که این پستانداران به طور معمول در این فصل از سال در آن زندگی می‌کنند.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید