آلودگی هوا و همچنین آب و غذای آلوده به مواد سمی و شیمیایی، بدن ما را به یک حوضچه انباشت زباله تبدیل میکند و کبدمان نیز دست کمی از یک سطل خاکروبه بیشتر ندارد.

بدیهی است که در چنین شرایطی نمی‌توانیم محیط زندگی اطرافمان را چندان تغییر داده اما قطعا میشود با روش ‌های خاصی از کبد سم‌زدایی و این عضو حیاتی را پاکسازی کرد.

به این ترتیب پس از یک روز خوردن تمام انواع هله هوله‌ها و قرار گرفتن در معرض محیط زیست‌ آلوده احتیاج دارید که در پایان روز با یک نوشیدنی سم‌زدا و قوی، اعضای بدن خود را تمیز کنید و آنها را جوان کنید.

فهرستی مختصر و مفید از نوشیدنی‌های موثر برای سم زدایی روزانه از کبد و همچنین کاهش وزن ارائه شده.

- چای نعنا

پس از خوردن یک شام کامل قطعا به یک نوشیدنی مفید برای هضم غذا نیاز است.برای این منظور چای نعنا توصیه شده که می‌توانید برای تهیه این نوشیدنی گرم، مقداری برگ نعنا را داخل آب جوش ریختع و پس از چند دقیقه مصرف کنید. این دمنوش نیز برای سم‌زدایی از کبد بسیار مفید است.

- آب ولرم و لیموی تازه

هرچند مصرف آب ولرم حاوی آب لیموترش در ساعات اولیه صبح توصیه می‌شود اما اگر شب هم این نوشیدنی را مصرف کنید همان خواص را داراست. لیمو به پاکسازی کبد و کل بدن معروف است. برای تهیه این نوشیدنی‌ کافیست آب نصف لیموترش را داخل یک لیوان آب ولرم بریزید و برای نتیجه بهتر سه هفته متوالی این نوشیدنی را میل کنید.

- چای بابونه

از بهترین نوشیدنی‌ها برای کبد چای بابونه میباشد که هضم آسان دارد و حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان‌ها و به همین دلیل به سم‌زدایی از کبد کمک می‌کند. مصرف این دمنوش برای ساعات پایانی عصر توصیه شده.کافی است مقداری گل بابونه را داخل لیوان آب جوش بریزید و بعد از خنک شدن آن را نوش جان کنید.برای نتیجه گرفتن از این چای گیاهی مصرف آن برای حداقل دو هفته توصیه شده.

- چای زنجبیل و لیمو

ترکیب لیمو و زنجبیل، تجویز فوق‌العاده‌ای برای کاهش وزن و ترکیب ویتامین C و آنتی اکسیدان‌های موجود در هر دوی این مواد خوراکی، تاثیر عالی در سم زدایی و بهبود متابولیسم بدن داشته. کافیست یک برش کوچک از زنجبیل و آب نصف لیموترش را در یک فنجان آب جوش ریخته، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس آن را نوش جان کنید.برای نتیجه بهتر مصرف سه نوبت در هفته از این نوشیدنی توصیه شده.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید